Nie tym razem

9 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Siatkarki Energi Gedanii udały się do Bydgoszczy na trzeci turniej Pucharu Polski z chrapką na sukces nad tamtejszym Centrostalem. Niestety, gdańszczanki ponownie uznały wyższość tego rywala, przegrywając tym razem 1:3 (16:25, 25:15, 21:25, 17:25). W sobotę podopieczne Leszka Milewskiego i Pawła Kramka zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza.

ENERGA GEDANIA: Kasprów, Wellna, Skowrońska, Kasprzak, Kondracjewa, Tomsia, Siwka (libero) oraz Nuszel, Pasznik, Durajczyk.

Już w inauguracyjnym secie, przy wyniku 1:6 na parkiet weszła Natalia Nuszel. Nastolatka zmieniła Kingę Kasprzak i na boisku pozostała już do końca gry. Jednak tej partii już nie dało się odmienić. W drugiej role diametralnie się odmieniły. Tym razem karty rozdawała Energa Gedania.

- Dziewczyny grały bardzo konsekwentnie, dokładnie, bez dużej liczby błędów własnych. Tym bardziej szkoda trzeciego seta. Pozwoliły wówczas rywalkom odskoczyć na 3-4 punkty i już nie dogoniły. A tego dnia naprawdę mogliśmy ugrać coś więcej niż jednego seta - ocenia trener Kramek.

W sobotę gedanistki zagrają z beniaminkiem LSK. Jeśli wygrają, ich szanse na awans do turnieju finałowego Pucharu Polski nadal będą duże.