Nie zatrzymali rewelacji

7 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS nie dali rady na wyjeździe w konfrontacji rewelacją tego sezonu. Traveland-Społem nigdy mocarzem ligowym nie był, a w tych rozgrywkach plasuje się na trzecim miejscu. Dlatego sukces gospodarzy nad gdańszczanami 31:25 (16:12) niespodzianką nie jest.

AZS AWFiS: Sokołowki, Zimakowski - Chrapkowski 7, Wysokiński 4, Fogler 3, Kostrzewa 3, Masiak 3, Pilch 2, Ćwikliński 2, Sulej 1, Bednarek, Olęcki, Ringwelski.

Tylko na początku meczu gdańszczanie postraszyli gospodarzy, obejmując dwubramkowe prowadzenie. Traveland opanował sytuację od korzystnego dla siebie wyniku 7:6. Już więcej nie oddał prowadzenie. Olsztynianie uciekli jeszcze przed przerwą, choć akademicy bramkarze obronili aż trzy rzuty karne! Kluczowe były fatalne trzy minuty, kiedy miejscowi podnieśli rezultat z 12:11 na 16:11. W dużej mierze była to zasługa rutynowanego bramkarza Adama Wolańskiego, który tego dnia odbijał średnio co drugi rzut!

Początek drugiej połowy zapowiadał, że AZS AWFiS jeszcze nie skapitulował. Tę odsłonę gdańszcznie otworzyli dwoma trafieniami, zbliżając się na 14:16. Niestety, powtórzyła się sytuacja sprzed przerwy. Cztery bramki stracone z rzędu. Dlatego już na kwadrans przed końcem mecz był rozstrzygnięty, gdyż Traveland prowadził 27:17!

Tabela wprowadzona: 2008-12-07

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Zagłębie Lubin - Reflex Miedź-96 Legnica 29:27 (12:11), AZS AWF Gorzów - SPR AMD Chrobry Głogów 30:28 (11:14), MMTS Kwidzyn - SPR BRW Stal Mielec 33:28 (15:11), Vive Kielce - Wisła Płock 30:27 (17:15), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - Azoty Puławy 27:33 (12:18).