Nie zawiedli

2 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Stoczniowiec pokonał na własnym lodowisku Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Tym samym gdańscy hokeiści już chyba na dobre oddalili od siebie widmo gry o utrzymanie w ekstralidze i mogą koncetrować się na ataku na miejsca, które zapewniają grę w play off.

Bramki: 1:0 Marek Pavlacka (Bartosz Leśniak) 3. minuta; 2:0 Artur Kostecki (Robert Grobarczyk) 36; 3:0 Bartłomiej Wróbel (Kostecki) 39; 3:1 Rafał Plutecki (Wojciech Wojtarowicz).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Skrzypkowski, Leśniak - Benasiewicz, Smaja - Wróbel, Bukowski - Drzewiecki, Pavlacka, Jankowski - Urbanowicz, Zachariasz, Jurasek - Grobarczyk, Słodczyk, Kostecki.

Kary: Stoczniowiec - 20, Zagłębie - 16 minut. Sędziował: Włodzimierz Marczuk (Toruń). Widzów: 600.

Początek gry zapowiadał pogrom gości. Nie upłynęła trzecia minuta, gdy Pavlacka wepchnął krążek do siatki, dobijajć strzał Leśniaka. Podobnie powinien Czech uczynić na rozpoczęcie drugiej tercji. Bramkarz rywali, Łukasz Blot stracił "gumę" za własną bramką, ale tym razem Markowi zabrakło precyzji. Szans na podwyższenie wyniku nie wykorzystali także: Filip Drzewiecki, Wojciech Jankowski i Kostecki, którzy przegrywali pojedynki sam na sam z golkiperem. Ten ostatni wreszcie trafił w 35. minucie, a trzy minuty później na 3:0 podwyższył Wróbel. Na tym amunicja gdańska się wyczerpała.

W ostatniej tercji o honorowego gola postarali się goście. Gwoli prawdy trzeba dodać, że i wcześniej Zagłebie miała dogodne pozycje do gola. Przy wyniku 0:1 Przemysław Odrobny bronił w pojedynkach sam na sam z Adrianem Kowalówką i Pluteckim, a przy 0:3 gdański golkiper bronił uderzenia jeszcze raz Pluteckiego i Rafała Tkacza.

Pozostałe wyniki: Wojas-Podhale Nowy Targ - KH Sanok 11:2 (4:1, 4:0, 3:1); Cracovia Comarch - Dwory Unia Oświęcim 6:2 (3:0, 2:1, 1:1); TKH TKE Toruń - GKS Tychy 2:2 (1:1, 1:1, 0:0).

• Stocznia!!

No gonimy, gonimy:D Juz tylko 2 pkt do TKH i 4 do Podhala (nie liczy Tychow bo oni maja 4 mecze mniej) ale rosnie szansa na pierwsza czworke tym bardziej ze mlodzi z meczu na mecz graja coraz lepiej i bramkarza mamy pewnego:P Czuje ze ten sezon bedzie udany!!Czuje i wierze:D:D DO BOJU DO BOJU DO BOJU RKS!!:D