Niespodzianka na inaugurację była blisko

Marta
17 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Futsaliści AZS UG Gdańsk mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie przegrali na inaugurację ich debiutanckiego sezonu w ekstraklasie 2:3. Lepsi od "Akademików" okazali się brązowi medaliści minionego sezonu - Rekord Bielsko Biała AZS UG Gdańsk 2:3 (0:0) Rekord Bielsko-Biała.

Bramki: Szymański 26' Poźniak 30' - Marek (dwie) 32', 37', Polasek 35'

AZS UG: Leśnicki, Wolski- Szymański, Musik, Ł. Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Poźniak, Horbacz, Pawicki, Depta

REKORD: Waszka, Brzenk - Dura, Machura, Szymura, Bubec, Popławski, Polasek, Janovsky, Marek, Sojka, Szłapa.

Żółte kartki: Machura, Szłapa, Bubec (wszyscy Rekord)

Niedzielny mecz w hali AWFiS rozpoczęło się od ofensywy gości, jednak debiutanci z Gdańska przetrwali ją i sami przeszli do pressingu atakując rywala już na jego połowie. Spotkanie się wyrównało, obfitowało w szybkie zwroty akcji jednak w pierwszej połowie nie przyniosło bramek.

Po niespełna 26 minutach meczu kontratak AZS-u skutecznie wykończył Marcin Szymański. Zaskoczeni prowadzeniem beniaminka rywale jeszcze raz podkręcili tempo gry ale i tym razem zabrakło im skuteczności. Nieskuteczność gości wykorzystali podopieczni Mariusza Kindy i ponownie wyprowadzili skuteczną kontrę. Tomasz Poźniak zaatakował lewą stroną boiska, uderzył na bramkę, a piłka po odbiciu się jeszcze od nóg interweniującego poza polem karnym Krystiana Brzenka wtoczyła się do siatki.

Piłkarze halowi z Bielska Białej odzyskali jednak skuteczność. W ciągu 5 minut zdobyli trzy bramki i przekreślili nadzieje gdańszczan na sprawienie niespodzianki. W końcówce jeszcze
Mariusz Kinda wycofał z bramki Marcina Wolskiego, jednak nie udało się gdańszczanom doprowadzić do wyrównania.

Pozostałe wyniki 1. kolejki Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów - Pogoń Szczecin 4:2,
Gwiazda Ruda Śląska - Wisła Krakbet Kraków 1:4, AZS UŚ Katowice - Red Devils Chojnice 1:4, Remedium Pyskowice - GKS Tychy 2:2, Gatta Active Zduńska Wola - Marvit Toruń 4:4.