AZS UG gorszy od GKS Tychy

Marta
15 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Gdańscy futsaliści nie zdobyli nawet punktu w pierwszym meczu play-out rozgrywanym we własnej hali. Ekipa AZS UG, mimo że dwukrotnie w meczu przegrywała trzema bramkami, rzuciła się w ambitną pogoń za GKS-em Tychy, ale ostatecznie przegrała 3:4 (1:3).

3:4 Pawicki (33)

AZS UG Gdańsk: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Rathnau.

Gdańszczanie w całym meczu popełnili kilka błędów, które kosztowały ich, jak się okazało, zwycięstwo nad tyszanami. Rywale ze Śląska rozpoczęli mecz mocnym uderzeniem i już po czterech minutach prowadzili 2:0. Najpierw kontratak gości skutecznie wykorzystał w 2. minucie meczu Piotr Myszor, a następnie, po wstrzeleniu piłki w pole karne, własnego bramkarza pokonał Marcin Szymański.

Po kolejnych czterech minutach było już 0:3. Doświadczony Michał Słonina nie czekając aż rywale zdążą się ustawić, z łatwością skierował piłkę do siatki. Gdańszczanie byli wyraźnie zagubieni, jednak zdołali jeszcze przed przerwą odpowiedzieć trafieniem Wojciecha Pawickiego.

Niestety, początek drugiej odsłony przyniósł znów trzybramkowe prowadzenie tyszan. W 23. minucie, po nieporozumieniu Musika i Pawickiego, goście podwyższyli wynik meczu. Akademicy rzucili się do odrabiania strat, ale bramkarza GKS-u pokonali tylko dwa razy - to za mało, aby myśleć choćby o podziale punktów.

Mimo porażki drużyna AZS UG nadal znajduje się na pozycji lidera tabeli fazy play-out. Z kolei już w najbliższą sobotę, w hali AWFiS gdańszczanie o godz. 20:00 podejmować będą zespół Gwiazdy Ruda Śląska.

W innym meczu play-out: Gwiazda Ruda Śląska - AZS UŚ Katowice 4:4 (2:0).

Tabela play-out
(do tabeli doliczane są punkty i bramki z sezonu zasadniczego zainteresowanych drużyn)
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Była walka!

Chłopaki walczyli do ostatnich sekund , to jest futsal troche przyspali w szatni chyba... 0:3 ciężko się goni

• 5 0

• Zdjęcie (2)

Nie można było zrobić i wstawić zdjęcia z opisywanego meczu, tylko dawać stare jeszcze z meczu z Red - Devils Chojnice?