Wiadomości

Wybrzeże łatwo rozjechało Włókniarza

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy żużlowcy zaskakująco łatwo uporali się na własnym torze z częstochowianami. Choć przegrywali starty, mijali rywali na dystansie. Na zdjęciu Oskar Fajfer i Magnus Zetterstroem przed Hubertem Łęgowikiem.
Gdańscy żużlowcy zaskakująco łatwo uporali się na własnym torze z częstochowianami. Choć przegrywali starty, mijali rywali na dystansie. Na zdjęciu Oskar Fajfer i Magnus Zetterstroem przed Hubertem Łęgowikiem. fot. Arkadiusz Buczyński / trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża pokonali w hicie Nice PLŻ Eko-Dir Włókniarza Częstochowa 54:36. Wygrana przyszła gdańszczanom zaskakująco łatwo, ale nie mogło być inaczej, gdy typowani na liderów gości Artur Czaja i startujący przez lata przy Długich Ogrodach Thomas Jonasson wspólnie zdobyli tylko 4 punkty.WYBRZEŻE

9. Linus Sundstroem 11+1 (2*,3,2,2,2)
10. Krzysztof Jabłoński 9+3 (3,2*,1*,2,1*)
11. Oskar Fajfer 10+4 (2*,2*,1*,3,2*)
12. Magnus Zetterstroem 11 (3,3,2,0,3)
13. Renat Gafurow 6+2 (1*,2,2,1*)
14. Dawid Wawrzyniak 1 (0,0,1)
15. Dominik Kossakowski 6+1 (3,2,1*)
54:36
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Grzegorz Sokołowski (Ostrów Wlkp)
Widzów:
4500

WŁÓKNIARZ

1. Artur Czaja 1 (1,t,0,-)
2. Sebastian Ułamek 9 (d,1,3,3,2,0)
3. Jacob Thorssell 1 (0,1,0,-)
4. Daniel Jeleniewski 13 (1,3,3,0,3,3)
5. Thomas Jonasson 3 (0,1,0,1,1)
6. Oskar Polis 1+1 (1*,w,-)
7. Hubert Łęgowik 8 (2,3,0,3,w,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Pomeczowy dwugłos
Michał Finfa (menedżer Eko-Dir Włókniarza): Do 30 metra po starcie nasza jazda była bardzo dobra, ale popełniliśmy dużo błędów na trasie. Trudno będzie odbić nam bonus w rewanżu po takiej porażce. Z takimi dziurami w składzie nie mogliśmy tutaj powalczyć. Z Thomasem Jonassonem za wiele po meczu nie porozmawiałem. Był w głębokim szoku po tym występie i szybko się ulotnił. Wykażemy się do niego cierpliwością, ale zobaczymy jak długo.

Grzegorz Dzikowski (trener Renault Zdunek Wybrzeża: Jestem zadowolony z mojej drużyny, która zapunktowała dziś równo. Słabszy dzień miał Renat Gafurow, który się w dodatku trochę poobijał, ale nie ma co się tym przejmować, bo reszta drużyny wzięła ciężar walki na swoje barki. Przegrywaliśmy starty i nad tym musimy popracować, bo w poprzednich meczach to było naszą mocną stroną i teraz nie wiem czy w tym elemencie byliśmy dziś tak słabi czy Włókniarz tak dobry. Generalnie nie mam jednak uwag, bo nikt nie jest maszyną, a jak ktoś będzie w słabszej formie, to mamy zawodników gotowych, by go zastąpić.

Zobacz wyścig 10 zakończony remisem.


Relacja LIVE

- Atut własnego toru to tylko jedna z wielu składowych sukcesu w żużlu. Nie można polegać wyłącznie na niej, ale oczywiście postaramy się ją wykorzystać - przekonuje Magnus Zetterstroem (WYBRZEŻE), dla którego dzisiejszy mecz będzie pierwszym w tym sezonie w barwach Renault Zdunek Wybrzeża. Szwed zastąpił Andersa Thomsena.

"ZORRO": ATUT WŁASNEGO TORU TO NIE WSZYSTKO
[ICO]
Od godziny 17:45 równolegle prowadzić będziemy relację live z meczu o brązowy medal Plus Ligi pomiędzy siatkarzami PGE Skry Bełchatów i Lotosu Trefla Gdańsk. Czwartkowy mecz w Bełchatowie zakończył się wygraną gospodarzy 3:0. Rywalizacja trwa do trzech wygranych.

RELACJA Z MECZU PGE SKRA - LOTOS TREFL
[ICO]
Na trybunach około 1500 kibiców, ale kolejni wciąż wchodzą na stadion. Przypomnijmy, że rozgrywanie meczów w tygodniu to w żużlu rzadkość, przynajmniej na zapleczu ekstraligi.
Za chwilę rozpocznie się prezentacja.
[ICO]
Prezentacja trwa, a kolejni kibice wciąż wchodzą na stadion
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Sebastian Ułamek,
  Krzysztof Jabłoński,
  Artur Czaja.
[ICO]
I
Na trybunach w tej chwili ok. 3000 kibiców, ale trybuny jeszcze się zapełniają
[ICO]
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Sebastian Ułamek (d/0 pkt).

Ze startu dobrze wyszedł Ułamek, ale po walce w pierwszym łuku na łokcie spadł na ostatnie miejsce, zjechał z toru i miał pretensje do sędziego, że nie przerwał biegu. Jabłoński i Sundstroem na początku drugiego okrążenia minęli Czaję i pognali do przodu. Dobre otwarcie gdańszczan!
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Dawid Wawrzyniak,
  Hubert Łęgowik,
  Dominik Kossakowski,
  Oskar Polis.
[ICO]
II
[8:4] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Hubert Łęgowik (2 pkt), Oskar Polis (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

Pewna wygrana Kossakowskiego, Wawrzyniak nie nawiązał walki z rywalami.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Daniel Jeleniewski,
  Magnus Zetterstroem,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
III
Z trybun głośne "GKS Wybrzeże!"
[ICO]
III
[13:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Jacob Thorssell (0 pkt).

Po walce w pierwszym łuku rywalom uciekł Zetterstroem, a na wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia agresywnym atakiem Fajfer minął Thorsella, który spadł na ostatnią lokatę.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Hubert Łęgowik,
  Dominik Kossakowski,
  Thomas Jonasson
[ICO]
IV
[16:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Hubert Łęgowik (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Nieoczekiwanie po starcie do przodu pomknęli na dwóch pierwszych miejscach juniorzy. Stawka podzieliła się na dwie walczące ze sobą pary. Kossakowski nie dał rady dogonić Łęgowika, ale za to Gafurow fenomenalnie na ostatnich metrach minął po zewnętrznej części toru Jonassona, który pojechał zdecydowanie gorzej niż przyzwyczaił do tego gdańskich kibiców za czasów startu w Wybrzeżu. Łęgowik tak myślał o tym, żeby uciekać rywalom, że... odjechał jeszcze na pełnym gazie piąte okrążenie
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
Od godziny 17:45 równolegle prowadzimy relację live z meczu o brązowy medal Plus Ligi pomiędzy siatkarzami PGE Skry Bełchatów i Lotosu Trefla Gdańsk. Czwartkowy mecz w Bełchatowie zakończył się wygraną gospodarzy 3:0. Rywalizacja trwa do trzech wygranych.

RELACJA Z MECZU PGE SKRA - LOTOS TREFL
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Sebastian Ułamek,
  Oskar Fajfer,
  Artur Czaja.
[ICO]
V
W taśmę wjechał Czaja. Zgodnie z regulaminem zastąpi go junior.
5'
Trzeba przyznać, że Zetterstroem wykonał lekki ruch i "podpuścił" rywala, by puścił sprzęgło.
5'
Łęgowik zastępuje Czaję.
[ICO]
V
[21:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Sebastian Ułamek (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Gospodarze wygrali walkę w pierwszym łuku i zdeklasowali rywali. Czy szykuje się nam powtórka z meczu ze Stalą Rzeszów i kolejny pogrom?
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Daniel Jeleniewski,
  Dawid Wawrzyniak,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
VI
[23:13] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Jacob Thorssell (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

A jednak goście się stawiają. Podwójnie wygrali start, ale dwoił się i troił Gafurow, który na samej mecie wyprzedził Thorsella.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Oskar Polis,
  Krzysztof Jabłoński,
  Thomas Jonasson.
[ICO]
VII
Start wygrał Jonasson, ale w pierwszym łuku upadł Polis.
[ICO]
VII
Polis zostaje wykluczony, gdyż powtórki wykazały, iż nie było kontaktu pomiędzy Polisem, a innym zawodnikiem.
[ICO]
VII
[28:14] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Linus Sundstroem (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Oskar Polis (w/0 pkt).

Ależ pech Jonassona. Szwed fatalnie wystartował, a następnie złapał odpowiednią ścieżkę i minął na dystansie obu gdańszczan. Jego motocykl zaczął jednak słabnąć aż zdefektował. Szwed do mety doszedł pchając motocykl przez pół okrążenia za co dostał punkt i ogromne brawa od kibiców.
7'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Sebastian Ułamek,
  Dominik Kossakowski,
  Artur Czaja.
[ICO]
VIII
Upadek Gafurowa po ataku Ułamka na wyjściu z pierwszego łuku. W upadającego Rosjanina omal nie wjechali Kossakowski i Czaja! Wyścig przerwany!
[ICO]
VIII
Gafurow wstał o własnych siłach, a trybuny dodają mu otuchy skandując nazwisko zawodnika.
8'
Z parku maszyn do kapitana wyszli Zetterstroem i Sundstroem, a za chwilę także Fajfer. Widać, że "team spirit" w Gdańsku ma się dobrze.
8'
Sędzia zdecydował się powtórzyć wyścig w pełnej obsadzie. Kibice skwitowali to gwizdami, gdyż oczekiwali wykluczenia Ułamka.
[ICO]
VIII
[31:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Sebastian Ułamek (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Artur Czaja (0 pkt).

Ułamek wygrał start. Do mety atakował go Gafurow i był już bardzo blisko, ale Rosjanin tym razem nie dał rady.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Daniel Jeleniewski,
  Krzysztof Jabłoński,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
IX
[34:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Jacob Thorssell (0 pkt).

Pewne prowadzenie Jeleniewskiego od startu do mety. Thorsell nie nawiązał walki.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Hubert Łęgowik,
  Magnus Zetterstroem,
  Thomas Jonasson.
[ICO]
X
[37:23] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Hubert Łęgowik (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Gdańszczanie po starcie przegrywali 1:5, ale Zetterstroem i Fajfer kolejno minęli Jonassona. Zetterstroem do końca gonił Łęgowika, ale bez powodzenia. Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Sebastian Ułamek,
  Krzysztof Jabłoński,
  Daniel Jeleniewski.
Jeleniewski jako rezerwa taktyczna za Thorsella
[ICO]
XI
[40:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Sebastian Ułamek (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Ułamek wygrał start i uciekł do przodu. Przez trzy okrążenia trwała pasjonująca walka o punkt pomiędzy Gafurowem, a Jeleniewskim. Zwycięsko wyszedł z niej kapitan Wybrzeża.
12'
Przerwa dla Ułamka, który wystartuje bieg po biegu.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Hubert Łęgowik,
  Dawid Wawrzyniak,
  Sebastian Ułamek.
Łęgowik jako rezerwa zwykła za Polisa
Ułamek jako rezerwa zwykła za Czaję
[ICO]
XII
Mecz Wybrzeża na stadionie obserwuje dziś Lorenzo Micelli, trener siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot.
[ICO]
XII
Łęgowik został wykluczony, gdyż za długo ustawiał się na starcie.
[ICO]
XII
[44:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Sebastian Ułamek (2 pkt), Dawid Wawrzyniak (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Znakomita jazda Fajfera, który przegrał na starcie z Ułamkiem, ale dopadł go na drugim okrążeniu na wyjściu z pierwszego łuku atakując po wewnętrznej części toru, a potem znakomicie pilnował "krawężnika".
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Daniel Jeleniewski,
  Magnus Zetterstroem,
  Thomas Jonasson.
[ICO]
XIII
[46:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Magnus Zetterstroem (0 pkt).

Walkę w pierwszym łuku wygrał Jeleniewski o do mety kontrolował sytuację. Zetterstroem próbował "kąsać" Jonassona, ale nieskutecznie. To dopiero drugi drużynowo wygrany wyścig gości w tym meczu!
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Thomas Jonasson,
  Oskar Fajfer,
  Hubert Łęgowik.
[ICO]
XIV
[51:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Znakomicie rozegrali pierwszy łuk gdańszczanie, którzy "porozstawiali" rywali, mimo wcale nie tak udanego startu. Obaj świętują już zwycięstwo z kibicami.
[ICO]
XIV
Zetterstroem jak za najlepszych czasów znów porywa gdańskich kibiców podjeżdżając pod samą bandę i wymachując w geście zwycięstwa.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Sebastian Ułamek,
  Krzysztof Jabłoński,
  Daniel Jeleniewski.
[ICO]
XV
[54:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Linus Sundstroem (2 pkt), Krzysztof Jabłoński (1 pkt), Sebastian Ułamek (0 pkt).
15'
Koniec meczu. Pewne zwycięstwo gdańszczan 54:36

opinie kibiców w trakcie relacji (399)


Typowanie wyników

mecz ligowy
22.04.2016 godz.17:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

98%

446 typowań

x

0%

2 typowania

2

2%

8 typowań


Tabela po 4 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Polonia Piła 4 3 0 1 202:146 6
2 Lokomotiv Daugavpils 3 3 0 0 157:113 6
3 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 2 0 1 157:113 4
4 Stal Rzeszów 3 2 0 1 125:144 4
5 Kolejarz Opole 1 1 0 0 46:44 2
6 Polonia Bydgoszcz 4 1 0 3 177:183 2
7 Orzeł Łódź 2 1 0 1 86:93 2
8 Speedway Wanda Instal Kraków 3 1 0 2 128:142 2
9 Holistic-Polska Rawicz 0 0 0 0 0:0 0
10 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa 2 0 0 2 65:115 0
11 KSM Krosno 3 0 0 3 104:154 0

Tabela wprowadzona: 2016-04-23

aktualna tabela »

Wyniki 4 kolejki:

 • RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Eko-dir Włókniarz Częstochowa 54:36
 • Speedway Wanda Instal Kraków - Lokomotiv 39 : 51
 • KSM Krosno - Polonia Piła 29:49 zakończony po 13 biegach
 • Polonia Bydgoszcz - Stal Rzeszów 43:47
 • Holistic-Polska Rawicz - Orzeł Łódź, przełożony na 15 maja
 • pauza: Kolejarz Opole

Opinie (122) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
15.08 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Arged Malesa TŻ Ostrovia
22.08 (sob) Arged Malesa TŻ Ostrovia ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk e-Winner Apator Toruń -
05.09 (sob) Orzeł Łódź ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!
01.08 (sob) godz.16:30 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 43:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
25.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:46 Start Gniezno LIVE!
18.07 (sob) godz.14:00 Lokomotiv Daugavpils 40:50 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:46 Unia Tarnów LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 4 4 0 0 219:137 8
2 Unia Tarnów 4 3 0 1 182:178 6
3 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 5 3 0 2 235:214 6
4 Orzeł Łódź 5 2 0 3 225:225 4
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia 4 2 0 2 176:184 4
6 Start Gniezno 4 2 0 2 175:185 4
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 1 0 3 164:195 2
8 Lokomotiv Daugavpils 4 0 0 4 153:207 0

Wyniki 5 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 51:39
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno
 • czwartek
 • Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils
 • eWinner Apator Toruń - Ostrovia

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 08.08.2020 godz. 14:00

e-Winner Apator Toruń
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

95%

138 typowań

x

0%

0 typowań

2

5%

7 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Marek Figura 5 14 80%
2. Małgorzata Starzyńska 5 13 80%
3. Andrzej Starzyński 5 13 80%
4. Grzegorz Wrzask 5 13 80%
5. Piotr koscielak Kościelak 5 12 80%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane