Niższe ligi. Bałtyk Gdynia strzelił 8, a TLG 9 goli. Jaguar oddalił się od awansu

kac. , mip.
18 maja 2024, godz. 13:05
Opinie (34)
aktualizacja: godz. 13:00 (19 maja 2024)
IV Liga. Energa Bałtyk Gdynia wysoko pokonała w sobotnie przedpołudnie na wyjeździe GKS Kolbudy aż 8:1. Dwie z bramek w tym spotkaniu zdobył Szymon Rychłowski (na zdjęciu). IV Liga. Energa Bałtyk Gdynia wysoko pokonała w sobotnie przedpołudnie na wyjeździe GKS Kolbudy aż 8:1. Dwie z bramek w tym spotkaniu zdobył Szymon Rychłowski (na zdjęciu).

Niespodziewaną porażkę w IV lidze odniósł Jaguar Gdańsk. Podopieczni Piotra Formeli przegrali na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice 3:4, czym oddalili się od awansu do III ligi. Ich strata do lidera ze Słupska urosła do 5 punktów. Z kolei Energa Bałtyk Gdynia odniósł rekordowe zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z GKS Kolbudy aż 8:1. Natomiast nie poszła za ciosem Arka II Gdynia. Po dwóch zwycięstwach z rzędu gorycz porażki w wyjazdowym spotkaniu z MKS Władysławowo 1:4. W B klasie na 1. miejscu w grupie drugiej umocnił się Tylko Lechia Gdańsk. Podopieczni Macieja Kalkowskiego rozbili na wyjeździe Motławę Suchy Dąb 9:1.

Sprawdź, jak grały zespoły Gedanii 1922 Gdańsk w III i IV lidze Sprawdź, jak grały zespoły Gedanii 1922 Gdańsk w III i IV lidze

Aktualizacja, 19.05.24, godz. 13:00

Chojniczanka II Chojnice - Jaguar Gdańsk 4:3

Bramki dla Jaguara:
Kula, Czerwiński, Czychowski

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Duraj, Kryża, Bladowski, Czychowski, Filas, Surdykowski, Michalski oraz Haase, Zimnicki, Brzeski, Kaszuba, Kula, Konkol, Płotka, Czerwiński

W niedzielne przedpołudnie piłkarze Jaguara Gdańsk w Chojnicach mierzyli się z rezerwami II-ligowej Chojniczanki. Trener Piotr Formela zabrał na to spotkanie niemal najsilniejszy skład. Zabrakło w nim jednak Roberta Sulewskiego, Adama DudyDeleu. Pomimo tego, piłkarze wicelidera IV ligi pomorskiej byli zdecydowanym faworytem tego starcia.

Gdańszczanie, którzy wciąż rywalizują o awans do III ligi, nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów, by mieć szansę na wyprzedzenie Energi Gryfa Słupsk. Jednocześnie przedstawiciele Jaguara trzymali kciuki za Pomezanię Malbork, która w tym samym czasie grała właśnie z Gryfem, a był to rywal, który zdecydowanie był w stanie odebrać punkty słupszczanom.

W IV lidze walka o awans i utrzymanie do ostatniej kolejki. Dokąd na mecz w weekend? W IV lidze walka o awans i utrzymanie do ostatniej kolejki. Dokąd na mecz w weekend?

Dla Jaguara spełnił się jednak najczarniejszy scenariusz. Gdańszczanie dali się zaskoczyć rezerwom Chojniczanki przegrywając 3:4. Do samego końca walczyli o choćby punkt za remis, ale nie udało im się wrócić z wyniku 1:4. Z kolei Gryf pokonał Pomezanię 3:1.

Takie wyniki oznaczają, że na 5 kolejek przed końcem strata do lidera ze Słupska powiększyła się do 5 punktów. Nie przekreśla to jeszcze szans Jaguara na awans, ale bardzo je ogranicza. Gdańszczanie będą musieli liczyć aż na dwa potknięcia Gryfa.

GKS Kolbudy - Energa Bałtyk Gdynia 1:8

Bramki: Kalkowski 62 - Rychłowski 18, 25, Iwanowski 42, Demianchuk 52, Hirsz 57, 83, Jankowski 67, 71

BAŁTYK: Rabin - Demianchuk, Lupa (46 Kaliszewski), Iwanowski, Kośnik (61 Pikiel), Skrzecz, Rychłowski (56 Hirsz), Waszczuk (71 Ossowski), Jankowski, Siekierski, Stępień (68 Cunion)

Po dwóch meczach bez ligowego zwycięstwa piłkarze Energa Bałtyk Gdynia w sobotnie przedpołudnie w efektownym stylu przełamali się i pokonali GKS Kolbudy aż 8:1. Kluczowa dla losów rywalizacji była pierwsza połowa, gdzie gdynianie przeważali i za sprawą dwóch goli Szymona Rychłowskiego i trafienia Krzysztofa Iwanowskiego prowadzili już 3:0 w starciu z przedostatnią drużyną ligowej tabeli.

IV Liga. Jaguar z kolejną wygraną. Bałtyk ponownie gubi punkty IV Liga. Jaguar z kolejną wygraną. Bałtyk ponownie gubi punkty

Druga połowa spotkania to już tylko potwierdzenie dominacji gdyńskiej drużyny. Poza Rychłowskim dublet na swoim koncie zapisał także jego zmiennik Robert Hirsz, a także Igor Jankowski, który trafiał w tym sezonie w obu starciach z rywalami z Kolbud. Gdynianie jednak ponownie nie zachowali czystego konta, tracąc gola w 62. minucie rywalizacji.

Tym samym gdynianie wciąż utrzymują się na 3. pozycji w ligowej tabeli, ale wydaje się, że ich strata do liderującego w tabeli Gryfa Słupsk na tym etapie sezonu jest zbyt duża, aby realnie powalczyć o awans do 3. Ligi.

MKS Władysławowo - Arka II Gdynia 4:1

Bramki: Klecha 3, Bizewski - Kukuruza

ARKA II: Semmerling - Danielewicz (65 Kierznikowicz), Abramowicz, Górecki, Zacharewicz, Rymaniak, Klimczuk (70 Brodnicki), Sawicki (65 Szwajcer), Kukuruza (60 Pikulik), Szymański, Jurkiewicz.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu z Powiślem Dzierzgoń i Suprą Kwidzyn piłkarze rezerw Arki w sobotnie popołudnie zmierzyli się na wyjeździe z MKS Władysławowo. W przypadku zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu gdynianie mogli przeskoczyć swojego sobotniego rywala w ligowej tabeli i zwiększyć swoje szanse na ligowe utrzymanie.

Pierwszoplanową postacią sobotniego spotkania we Władysławowie był Dominik Klecha. Zawodnik gospodarzy był bardzo skuteczny w starciu z rezerwami gdyńskiej Arki i zapisał na swoim koncie hat-tricka. Czwartą bramkę dla zespołu z Władysławowa zdobył Konrad Bizewski. Natomiast honorowego gola dla Arki strzelił Vadym Kukuruza.

Porażka w sobotnie popołudnie komplikuje gdynianom walkę o ligowe utrzymanie na pięć kolejek przed końcem rozgrywek. Do ostatniej, w pełni bezpiecznej pozycji w tabeli (12. miejsce), rezerwy Arki tracą aktualnie już osiem punktów.

18 Start Miastko 28 3 6 19 32:81 15
Po 34. kolejce awans do III ligi uzyska najlepsza drużyna. Natomiast z IV ligi spadnie od 3 do 6 drużyn w zależności od tego, ile zespołów spadnie z III ligi z regionu pomorskiego.
Tabela wprowadzona: 2024-05-19

Wyniki 29 kolejki

• Chojniczanka II Chojnice - JAGUAR GDAŃSK 4:3
  • GKS Kolbudy - BAŁTYK GDYNIA 1:8 (0:3)
  • Start Miastko - GEDANIA II GDAŃSK 1:1 (0:0)

Motława Suchy Dąb - Tylko Lechia Gdańsk 1:9

Bramki: Gródek 10, 77, 90, Rusinek 14, Pietroń 23, Tomkiewicz 32, Rusinek 40, Rutkowski 57, Pajor 70.

TLG:: Kopka - Przybylski, Kostrzewa, Lewandowski, Rusinek, Kosznik, Shumeiko, Pietroń, Tomkiewicz, Rompca, Gródek oraz Pajor, Rutkowski.

W sobotnie popołudnie piłkarze zespołu Tylko Lechia Gdańsk postawili kolejny krok w stronę awansu z rozgrywek B Klasy. Podopieczni Macieja Kalkowskiego wysoko pokonali na wyjeździe Motławę Suchy Dąb, bo aż 9:1.

Pierwszoplanową postacią spotkania bez wątpienia był Tomasz Gródek, który w 90. minucie rywalizacji skompletował hat-tricka na swoim koncie. Także też Gródek otworzył wynik meczu w 10. minucie. Jeszcze w pierwszej połowie biało-zieloni dołożyli cztery trafienia, nie pozostawiając rywalom złudzeń kto zgarnie komplet punktów w niedzielne popołudnie.

W drugiej połowie na liście strzelców dwukrotnie zapisał się Gródek, a także rezerwowi - Rutkowski oraz Dawid Pajor. Tym samym Tylko Lechia Gdańsk wciąż jest liderem rozgrywek Keeeza B Klasy gr. Gdańsk II i w przypadku zwycięstwa w domowym starciu w następną niedzielę (26 maja, godz. 19) ze Zrywem Grabiny-Zameczek awans do wyższej klasy rozgrywkowej stanie się faktem (do A Klasy awansują dwa najlepsze zespoły w lidze).

Tabela rozgrywek Keeza Klasa B po sobotnim spotkaniu Tylko Lechia Gdańsk. Biało-zieloni są już bardzo blisko awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Tabela rozgrywek Keeza Klasa B po sobotnim spotkaniu Tylko Lechia Gdańsk. Biało-zieloni są już bardzo blisko awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.