Gedania 1922 Gdańsk. Cenne zwycięstwo w III lidze, rezerwy coraz bliżej spadku

kac.
18 maja 2024, godz. 18:00
Opinie (5)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk wygrywając w sobotnie popołudnie w Gniewinie znacząco przybliżyła się do utrzymania w 3. Lidze. Wynik starcia ze Stolemem otworzył Miłosz Manuszewski, który strzelił efektownego gola z przewrotki. Gedania 1922 Gdańsk wygrywając w sobotnie popołudnie w Gniewinie znacząco przybliżyła się do utrzymania w 3. Lidze. Wynik starcia ze Stolemem otworzył Miłosz Manuszewski, który strzelił efektownego gola z przewrotki.

W sobotę, 18 maja zaprezentował się zarówno pierwszy, jak i drugi zespół Gedanii 1922 Gdańsk. III-ligowcy odnieśli cenne zwycięstwo. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego pokonali na wyjeździe Stolema Gniewino 2:1 (1:1) i awansowali na 11. pozycję w tabeli. Natomiast remis wyjazdowy ze Startem Miastko 1:1 (0:0) jeszcze bardziej skomplikował sytuację gdańskich rezerw w walce o utrzymanie w IV lidze.

Przeczytaj relację z innych sobotnich spotkań w niższych ligach piłkarskich z udziałem trójmiejskich drużyn:

Sobota z IV Ligą. Bałtyk Gdynia z rekordową wygraną, wysoka porażka rezerw Arki Sobota z IV Ligą. Bałtyk Gdynia z rekordową wygraną, wysoka porażka rezerw Arki

Stolem Gniewino - Gedania 1922 Gdańsk 1:2 (1:1)

Sobczyński 30 - Manuszewski 24, Sosnowski 70

GEDANIA: Tetyk - Manuszewski, Bąk, Flis, Niewiadomski, Sumiński (82 Gorwa), Stawikowski, Adamik (55 Michalewski), Łazarski, Waliszewski (82 Żukowski), Sosnowski

W sobotnie popołudnie ważne spotkanie czekało zawodników pierwszej drużyny Gedanii. Podopieczni trenera Krystiana Ryczkowskiego mogli postawić duży krok w stronę ligowego utrzymania. Warunkiem było zwycięstwo w wyjazdowym starciu ze Stolemem Gniewino.

Zawodnicy Gedanii dość udanie rozpoczęli to spotkanie. W pierwszych dwudziestu minutach rywalizacji swoje szanse na gola mieli Filip Sosnowski, a także Marcin Adamik. Na prowadzenie udało się wyjść jednak dopiero w 24. minucie rywalizacji. Wówczas gola z przewrotki strzelił dla gości Miłosz Manuszewski.

Po straconym golu gospodarze zareagowali bardzo szybko, gdyż już w 30. minucie doprowadzili do wyrównania. Wówczas Paweł Sobczyński strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał Jakuba Tetyka. Wynik remisowy utrzymał się także do końca pierwszej połowy rywalizacji.

Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3. Passa zwycięstw przerwana Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3. Passa zwycięstw przerwana

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala do 70. minuty rywalizacji. Wówczas po wrzutce w pole karne Marka Niewiadomskiego piłkę głową do siatki skierował Sosnowski. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Gedanii mógł przypieczętować Przemysław Żukowski, ale jego strzał poleciał tuż obok bramki rywali.

Ostatecznie Gedania zwyciężyła 2:1 i awansowała na 11. pozycję w ligowej tabeli. Gdański zespół znacząco przybliżył się do ligowego utrzymania, ale w następny sobotę (25 maja) czeka go ważne domowe starcie z Błękitnymi Stargard.

18 KP Starogard Gdański 31 2 7 22 37:90 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-05-20

Wyniki 31 kolejki

• Stolem Gniewino - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Vineta Wolin - Sokół Kleczew 2:3 (1:2)
  • Unia Swarzędz - Flota Świnoujście 4:0 (1:0)
  • Cartusia - Unia Solec Kujawski 5:2 (3:1)
  • KP Starogard Gdański - Wikęd Luzino 1:5 (0:2)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Noteć Czarnków 3:1 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 0:2 (0:1)
  • Błękitni Stargard - Świt Skolwin 0:1 (0:1)

Start Miastko - Gedania 1922 II Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki: Charqusi 71 - Bieniasz-Krzywiec 70

Czerwona kartka: Fijałkowski 60 (za dwie żółte)

GEDANIA II: Wawrowski - Paliwoda (75 Kovalyshyn), Witkowski, Bławat, Siwonia (55 Witczak), Fijałkowski, Bogdański, Panic, Pawlak (65 Harrington), Burkhardt (65 Bieniasz-Krzywiec), Bellanavithanage (57 Bąk).

W sobotnie przedpołudnie nie udało się jednak przełamać piłkarzom rezerw Gedanii 1922 Gdańsk. Podopieczni Pawła Szajrycha jedynie zremisowali na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli rozgrywek IV Ligi - Startem Miastko 1:1. Tym samym gdańszczanie przedłużyli swoją passę bez ligowego zwycięstwa już do ośmiu spotkań.

Kluczowa dla losów spotkania był drugi kwadrans w drugich czterdziestu pięciu minutach rywalizacji. Po godzinie gry gdańszczanie musieli grać w osłabieniu po drugiej żółtej, a w ostatecznym rozrachunku czerwonej kartce dla Jakuba Fijałkowskiego. Goście jednak za sprawą trafienia Nikodema Bieniasza-Krzywca (rocznik 2008), dla którego był to debiutancki mecz na seniorskim poziomie, jako pierwsi otworzyli wynik spotkania. Poza nim w zespole rezerw Gedanii zadebiutował także Mateusz Bąk (rocznik 2008).

Jednak minutę po objęciu prowadzenia przez rezerwy Gedanii gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą gola Andre Charqusiego. Ostatecznie spotkanie w Miastku zakończyło się podziałem punktów, co utrudnia walkę gdańskiej drużynie walkę o utrzymanie się na 4-ligowym poziomie rozgrywek.