Numer dwa do play-off coraz bliżej

26 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu stanęły na wysokości zadania. Gdynianki, choć przegrywały do przerwy, zdołały pokonać na wyjeździe Piotrcovię 28:25 (15:17). To zwycięstwo wydaje się być kluczowe w walce o numer dwa w rozstawieniu do play-off. Aby postawić przysłowiową kropkę na "i", trzeba w ostatniej kolejce u siebie pokonać jeszcze Start Elbląg

.

VISTAL ŁĄCZPOl: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 5, Głowińska, Białek 1, Szwed 5, Mateescu 2, Duran 3, Koniuszaniec 2, Lazar 5, Kulwińska 5

Stało się to, czego oczekiwał Jerzy Ciepliński. Jego podopieczne walczyły z determinacją, gdyż zdawały sobie sprawę, że nawet strata jednego punktu oznaczałaby zapewne pożegnanie z drugą lokatą. Gdynianki wygrały w Piotrkowie Trybunalskim, choć przed przerwą mecz nie układał im się najlepiej.

Grę pomyślnie otworzyła Piotrcovia, obejmując prowadzenie 3:1. Vistal Łączpol do głosu doszedł dopiero po kwadransie. Jak przyznaje Adrian Struzik, drugi trener gdynianek: "Przed przerwą tylko dwukrotnie udało nam się wyjść na prowadzenie".

Korzystne wyniki to 8:7 i 10:9. Ten ostatni pojawił się na tablicy świetlnej po akcji Stefanii Costeli Lazar w 18. minucie. Jeszcze sześć minut później udało się remisować 12:12, ale końcówka pierwszej połowy należała do rywalek, które na przerwę zeszły z dwoma trafieniami przewagi.

Obraz gry uległ zmianie dopiero po zmianie stron. Vistal Łączpol przycisnął zwłaszcza między 33. a 40. minutą. Ten okres gdynianki wygrały 6:1. Po dwóch trafieniach Lazar oraz udanych akcjach Karoliny Szwed, Marii Mateescu, Karoliny Sulżyckiej i Agnieszki Białek nasza drużyna objęła prowadzenie 22:19, zmieniając rezultat z 16:18.

Jednak rywalki jeszcze nie kapitulowały. Na kwadrans przed końcem spotkania znów był remis (22:22). Dopiero wówczas gdynianki zadały decydujące ciosy. Dwie bramki Patrycji Kulwińskiej oraz celny rzut Katarzyny Koniuszaniec dał wynik 25:22. Tej trzybramkowej zaliczki Vistal Łączpol już nie stracił do końca gry.

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Start Elbląg - Latocha Sambor Tczew 36:30 (21:13), KSS Kielce - SPR AZS-Pol Lublin 23:40 (14:21), AZS AWF Sport Concept Wrocław - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:34 (12:20), Ruch Chorzów - AZS Politechnika Koszalińska 38:24 (21:13), KPR Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 10:0 (walkower).

• 7 3

• Pierwsza połowa 14 strat .Prosimy to wyeliminować !!! Gratulacje za drugą polowe szczególnie :)

• 17 4

• Wygrana cieszy ale styl

Nazwę trzeba rozszerzyć na Vistal Łączpol STRATA Gdynia. 23 straty w meczu - o 8 więcej niż przeciwnik. Z Piotrcovią udało się wygrać. SPR i Zagłębie na to nie pozwolą

• 13 4

• Gratuluje wygranej!

• 7 4

• Szkoda że znowu będzie brązowy medal!A mogłoby byc tak pięknie...............

Ciepły do domu!Ciepłe kapcie i zimne piwo dla doktora!
    Nic już więcej ten facet przecież nie wymyśli!
    Szkoda kasy i nerwów i szkoda zdrowia wielu zawodniczek!

• 10 14

• Brązowy medal ?

Do tego celu droga biegnie jeszcze przez trudny mecz z Elblągiem a one też wiedzą o co walczą. I też trzeba jeszcze wygrać coś po drodze do półfinału ! Także z tym brązem to bym nie przesadzał . Jeżeli chodzi o Ciepłego to mam do jego fanów zapytanie . Czy to trener na treningach im aplikuje jak grać aby ustalać rekordy w stratach czy to jest zbyt gorąca głowa samych zawodniczek ? Do trenera można mieć pretensje za ustalenie złej taktyki , składu , zmian w trakcie meczu , wprowadzanie nerwowej atmosfery w czasie meczu itp. Pretensje o straty czy też oddanie nie celnego strzału to raczej powód do zastanowienia samych zawodniczek nad sobą !!!

• 11 2

• Punkty + ,forma - (1)

Zwycięstwo cieszy ale poziom już mniej.Przed play trzeba jeszcze sporo poprawić.