O Puchar Prezesa TKKF Checz

30 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Mecz pierwszej i drugiej drużyny premierowych rozgrywek w hali SP 31 z ubiegłego sezonu był ozdobą drugiej kolejki turnieju Auto Darex Cup. Po zaciętej grze palmę pierwszeństwa obronili piłkarze Areksu, którzy pokonali Andrex 4:3. W najbardziej emocjonującym meczu Team Checz Mix zremisował ze Spartansami 6:6. Na listę strzelców wpisała się druga kobieta. Po Magdalenie Miłosz ta sztuka udała się Aleksandrze Krefft.

W ubiegłym sezonie o kolejności na miejscach 1-2 decydowała różnica bramek. Gdyby po tegorocznych rozgrywkach doszło do takiej sytuacji, to górą będzie Arex. Mistrzowie z potencjalnie najgroźniejszym rywalem prowadzili od początku. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Niciński. Na to trafienie odpowiedział Marcin Lewandowski, a remis przed przerwą to zasługa Wojciecha Waśka, który odpowiedział na celny strzał Mariusza Abrahama. Po przerwie Arex uzyskał dwa trafienia, a Tomasz Nowacki zdołał jedynie zmniejszyć straty.

- Arex gra ze wszystkich drużyn najbardziej techniczną piłkę i znów ta taktyka święci przy ul. Chylońskiej triumfy - ocenia Grzegorz Lewicki, współorganizator rozgrywek.

Największą dramaturgią w drugiej kolejce okraszone było stracie Teamu Checz Mix i Spartans. Pierwszą połowę, po golu Tomasza Janzena, wygrała drużyna składająca się z podopiecznych Krzysztofa Własnego, czyli juniorów starszych Bałtyku i futbolistek Checzy. Jednak po zmianie stron rywale odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu! Sygnał do odrabiania strat dała Aleksandra Krefft, strzelając na 2:4. Końcowy rezultat na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem ustalił Rafał Waleris.

Nadal nie wiedzie się Bisowi. Czwarta drużyna minionych rozgrywek należy do tercetu, który nie zdobył jeszcze punktu. Na ostatnim miejscu znów usadowił się Styroplast, a jego zawodnicy na pierwsze trafienie w tym sezonie poczekają co najmniej do 4 stycznia. Tego dnia na godzinę 16.00 wyznaczono trzecią serię gier. Dzień później o 10.00 rozpocznie się czwarta kolejka. Wszystkie mecze w hali SP 31 przy ul. Chylońskiej.

Wyniki 2. kolejki:
Arex - Andrex 4:3 (2:2)
. Bramki: Niciński 2, Rafał Mitianiec, Abraham - Nowacki, Wasiek, Lewandowski.
Styroplast - MZS 69 0:13 (0:6). Michał Dziekan 3, Tomasz Naumiuk 3, Michał Kożuchowski 2, Artur Gliński 2, Robert Perzewski 2, Maciej Kątny.
Elektryk - Chylonia 2:7 (1:4). Mirosław Witkowski, Marian Klepowski - Maciej Dmowski 3, Roland Kazubowski 2, Krzysztof Doering, Damian Winiecki.
Pocztex - Obłuże 2:5 (2:2). Tomasz Studziński, Rafał Jachimski - Maciej Zaremba 2, Dariusz Chruścikowski, Mariusz Kiełek, Marek Laska.
Auto Darex - Bis 4:2 (1:2). Krzysztof Abraham, Tomasz Samp, Andrzej Matafij, Sławomir Hermanowski - Marcin Chanowski, Marek Jakusz.
Team Checz Mix - Spartans 6:6 (1:0). Kamil Siniecki 2, Krefft, Janzen, Sebastian Kurdziel, Rafał Waleris - Sławomir Żyłan 2, Bartłomiej Bona, Mirosław Meller, Dominik Bultrowicz, Krzysztof Widra.