O powrót do elity

26 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Na siedmiu wybrzeżowych stadionach wystartowały mistrzostwa Europy w rugby do lat 20. Na inaugurację Polska pokonała Ukrainę 31:8. Biało-czerwoni rywalizują w grupie B, a zatem w końcowej klasyfikacji turnieju mogą zająć co najwyżej piąte miejsce. Trener Zdzisław Szczybelski do kadry powołał m.in. czterech zawodników z... Francji.

Mistrzowski turniej dla tej kategorii rozgrywany jest po raz trzeci w historii. W premierze złote medale zdobyli... Polacy! Jednak przed rokiem biało-czerwonym nie tylko udało się obronić miejsca na podium, ale szósta pozycja skazała ich na walkę poza medalowym gronem także przed własną publicznością. - Mieliśmy wówczas pecha. Osiem drużyn grały systemem pucharowym. O awans do półfinału przegraliśmy z Gruzją, która póxniej zdobyła złoto. Nam pozostała gra o piątą pozycję. Ostatecznie przegraliśmy ją na rzecz Portugalii - przypomina Dawid Kałduński, zawodnik Arki Gdynia i kapitan biało-czerwonych.

Najlepsze cztery drużyny sprzed roku - Gruzja, Rumunia, Hiszpania, Rosja - grają o medale i awans na mistrzostwa świata. Kolejne grupy tworzą: B - Portugalia, Polska, Niemcy, Ukraina; C - Belgia, Litwa, Mołdawia, Czechy. Zwycięzcy grup awansują do wyższej grupy, a najsłabsza drużyna będzie degradowana do niższej. Natomiast najsłabsze drużyny turnieju podzielone zostały na dwie podgrupy. W A zmierzą się Szwajcaria, Chorwacja i Słowenia, w B - Węgry, Serbia oraz druga ekipa polska. Zwycięzcy podgrup zagrają następnie w finale o awans do wyższej grupy.

Polacy zrobili pierwszy krok, aby awansować. W Gdańsku pokonali Ukrainę 31:8. Punkty dla biało-czerwonych zdobyli: Alex Hourson 11 oraz Michał Gałka, Sławomir Jeliński, Dawid Banaszek i Romuald Berthe po 5. W środę o godzinie 15.00 na stadionie AWFiS w Gdańsku Polacy zmierzą się z Niemcami. Ci ostatni na inaugurację postarali się o największą niespodziankę, zwyciężając Portugalię 31:13.

Wśród biało-czerwonych jest ośmiu trójmiejskich rugbistów: Robert Jagielski, Michał Krużycki, Grzegorz Kurdelski, Marcin Pogorzelski (Ogniwo), Bartosz Walczuk, Dawid Kałduński, Sławomir Jeliński (Arka) i marek Płonka (Lechia). Szkoleniowiec sięgnął też m.in. po czterech Francuzów: Etienne'a Zyka, Romualda Berthe'a, Donalda Gargassona (Clermont) oraz Alexa Hoursona (Gennevillers). Kierownikiem reprezentacji jest sopocki szkoleniowiec, Marek Kurdelski.

• A gdzie reszta wyników ? Przecież spotkań było znacznie więcej !
    Jeśli p. JAG nie może podołać, to niech trojmiasto.pl zatrudni kogoś do pisania o rugby..

• 0 0

• do s

a po co ci reszta wynikow
    odkad jestes milosnikiem druzyny serbii i czarnogory

• 0 0

• coś się...

a swoją drogą cos im się chyba rzecznik zepsuł bo nigdzie nie ma wyników...
    nie przesuła, czy nie umie pisać

• 0 0

• Czytam na stronie Areczki i widze , ze się chłopy do roboty wzieli :) oj ciekawe meczyki przed nami!

• 0 0

• też czytałem

ale szkoda że będzie tam sztuczna murawa :/ na nowym stadionie. bo nie wyobrażam sobie grania na sztucznej jak świeci słonko :) pozdro

ps. do roboty 3miasto

• 0 0

• Do rugbymana

Ale jak w listopadzie bedzie wszedzie błoto to wtedy sobie wyobrażasz? :) Pozdro Niestety nie jest to zły pomysł , pewnie inne rugbowe stadiony też będą ze sztuczna trawą! Taki klimat i boisko powinno byc użyteczne bo z tego co wiem to arka trenuje na sztucznej a całe stany jada na syntetyku. Byłem widziałem i jest OK!