Odra Opole - Lechia Gdańsk 0:0. Sprawiedliwy remis w gościnie u lidera 1. Ligi

16 września 2023, godz. 22:00
Opinie (146)

Thomas Bobcek (nr 89), debiutujący w Lechii Gdańsk, miał najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiego gola w Opolu, w meczu, w którym okazji strzeleckich było bardzo mało. Thomas Bobcek (nr 89), debiutujący w Lechii Gdańsk, miał najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiego gola w Opolu, w meczu, w którym okazji strzeleckich było bardzo mało.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Odrą Opole 0:0, która do 8. kolejki przystępowała jako lider Fortuna 1. Ligi. Z przebiegu gry podział punktów jest sprawiedliwy. Na boisku było dużo walki, fauli i niedokładności, ale mało spięć podbramkowych i sytuacji strzeleckich. Najlepszej okazji na gola dla biało-zielonych nie wykorzystał debiutant - Thomas Bobcek. Natomiast Bogdanowi Sarnawskiemu pomógł słupek, gdy uderzał Dawid Czapliński po rozegraniu przez miejscowych wrzutu piłki z autu. Łącznie w całym meczu z obu stron były tylko 3 celne uderzenia.

Czapliński

Rezerwowi: 12 Kalinowski, 3 Piroch, 8. W.Kamiński, 16 Urabańczyk, 17 Waliś, 28 Pikk, 29 Surzyn, 32 Wróbel, 37 Szkliński

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 23 Kałahur, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 79 Sezonienko, 99 Neugebauer
  • 89' 13 Purzycki Zmiany 8 W.Kamiński
  • 89' 9 Mikinić Zmiany 28 Pikk
  • 46' 20 Conrado Zmiany 23 Kałahur
  • 61' 21 Sypek Zmiany 11 Piła
  • 61' 8 Kapić Zmiany 99 Neugebauer
  • 87' 6 Biegański Zmiany 16 D'Arrigo
  • 90' 10 Fernandez Zmiany 9 Zjawiński
  • 44' Antczak
  • 51' Purzycki
  • 74' M.Kamiński
  • 90+3 Niziołek
  • 45+3 Bobcek
  • 77' Biegański
  • 90+4 Bugaj

z trzech piłkarzy pozyskany przez Lechię w trybie last minute w zamykającym się letnim oknie transferowy, niespełna 2 tygodnie później jeden z nich jest w wyjściowej "11". W ataku zadebiutuje Słowak Bobcek

Tomas Bobcek - poznaj bliżej nowego napastnika Lechii Gdańsk

na ławce Australijczyk D'Arrigo, który po podpisaniu kontraktu w Lechii zdążył już strzelić gola dla swojej drużyny narodowej do lat 23

Sprawdź, kto z Lechii Gdańsk uczestniczył w zgrupowaniach reprezentacji narodowych

już wiemy, że D'Arrigo pojawi się na boisku tylko wówczas, jeśli zejdzie z niego Bośniak Kapić bądź Kolumbijczyk Mena. Zgodnie z przepisami w Fortuna 1. Lidze na boisku jednocześnie może przebywać dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej i Ukrainy

Przeczytaj o limitach dla zagranicznych piłkarzy w Fortuna 1. Lidze

ostatecznie w "11", która przed ligową przerwą przegrała w Sosnowcu aż 2:5, tylko dwie zmiany, w tym jedna wymuszona pauzą za kartki Żelizko. Do wyjściowego składu wszedł również Sypek

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 5:2. Przeczytaj relację, sprawdź jakie noty otrzymali piłkarze i trener

bez zmian w gdańskiej defensywie i bramce. Ponownie szansę otrzymuje m.in. Bugaj

Przeczytaj, co Dawid Bugaj mówił przed wyjazdem do Opola

Lechia nie wygrała trzech wyjazdowych meczów z rzędu, a w dwóch ostatnich poniosła porażki. Czy lepiej pójdzie jej w konfrontacji z liderem, którym niespodziewanie jest Odra Opole?

Sprawdź, co wydarzyło się w Lechii Gdańsk przed meczem w Opolu

Odra w ostatniej kolejce pokonała u siebie Arkę 1:0. Trener Nocoń w porównaniu z tamtym zestawieniem nie mógł skorzystać z kontuzjowanych obecnie: Suli i Sarmiento.
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
losowanie kapitanów Fernandeza (LECHIA Gdańsk) i M.Kamińskiego (Odra Opole) nie zmienia połów boiska, które zajęły drużyny
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
pierwsza akcja Lechii zakończona niecelnym strzałem Meny (LECHIA Gdańsk)
3'
zwalnia grę bramkarz Haluch (Odra Opole)
4'
groźnie w "16" Lechii. Szrek (Odra Opole) wrzucił piłkę z autu w pole karne Lechii. Główkował Czapliński (Odra Opole). Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę, a zadanie ułatwił mu strzelec, bo z 4. metra skierował piłkę w środek bramki
6'
zablokowany strzał Fernandeza (LECHIA Gdańsk), a dobitka Kapicia (LECHIA Gdańsk) wysoko nad bramką
7'
słabo w mecz wszedł Conrado (LECHIA Gdańsk), drugi raz po jego złym zagraniu rywale mają aut na wysokości pola karnego Lechii
7'
Szrek (Odra Opole) wytarł piłkę ręcznikiem i ponownie rzucił ją z autu w pole karne Lechii, ale teraz gdańszczanie nie dopuścili do strzału
8'
Mena (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę i ratował się faulem nieco ponad 30 metrów od własnej bramki
9'
po dośrodkowaniu Mikinicia z rzutu wolnego w "16" Lechii, piłkarze Odry sygnalizują zagranie ręką. Sędzia nakazał grać dalej
10'
sędzia jeszcze skonsultował się z VAR i podtrzymał swoją decyzję
11'
na razie wyrównany mecz
12'
rzut rożny dla Lechii po rykoszecie po strzale Kapicia (LECHIA Gdańsk)
12'
fajerwerki z miejscowych sektorów
12'
na murawie leży Szrek (Odra Opole)
13'
można kontynuować grę
14'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu Fernandeza (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
15'
Olsson (LECHIA Gdańsk) faulował Mikinicia przed własnym polem karnym. Na razie tylko ustna reprymenda sędziego
16'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mikinicia
18'
Żemło (Odra Opole) leży na boisku
18'
obrońca Odry może kontynuować grę, obyło się bez pomocy medycznej
20'
dużo walki w tym meczu, Lechia już 6 fauli, Odra 4
20'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) dobrze blokował piłkę i Antczak (Odra Opole) mu jej nie zabrał nim futbolówka nie opuściła boiska
23'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść gospodarzy
24'
po dośrodkowaniu Antczaka (Odra Opole) niecelnie z ostrego kąta uderzył Galan (Odra Opole)
27'
sporo niedokładności z obu stron
28'
Lechia jeszcze bez celnego strzału
29'
po 9 faulu Lechii zbyt mocne dośrodkowanie Mikinicia (Odra Opole) z rzutu wolnego. Od bramki zaczyna Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
30'
Szrek (Odra Opole) zagrał już zza linii końcowej boiska. Znów bramkarz Lechii wznowi grę
31'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Antczaka (Odra Opole)
33'
rzut rożny dla gospodarzy
34'
Mikinić (Odra Opole) dośrodkował do zamykającego akcje po rzucie rożnym Niziołka, ale ten nie zdołał oddać strzału
35'
Żemło (Odra Opole) wybił piłkę, którą w "16" wstrzelił Biegański (LECHIA Gdańsk)
36'
akcję rozpoczął Bobcek, a kończył nieznacznie niecelnym strzałem Kapić (LECHIA Gdańsk)
37'
pomocy medycznej potrzebuje Kapić (LECHIA Gdańsk)
38'
Lechia kontynuuje grę w komplecie
40'
Galan (Odra Opole) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Antczaka (Odra Opole)
42'
zablokowany strzał Sypka, którego dobrym podaniem w "16" znalazł Kapić (LECHIA Gdańsk)
42'
Czapliński padł w polu karnym po starciu z Bugajem (LECHIA Gdańsk). Sędzia puścił grę, a Antczak (Odra Opole) zdobył rzut rożny
43'
po dośrodkowaniu Mikiniacia (Odra Opole) z rzutu rożnego Lechia mogła wyjść z kontrą, ale przeszkodził jej w tym... sędzia
44'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
44'
Żółtą kartką został ukarany Antczak (Odra Opole), gdyż to on faulował Bugaja
45'
Bugaj zostaje na boisku, a sędzia 3 minuty dolicza do pierwszej połowy
45+1
Biegański (LECHIA Gdańsk) faulował i będzie rzut wolny na wysokości pola karnego Odry
45+2
Galan (Odra Opole) z takim impetem wysokczył do dośrodkowania Mikinicia (Odra Opole), że powalił na ziemię trzech piłkarzy. Rzut wolny dla Lechii
45+3
po podaniu Fernandeza (LECHIA Gdańsk) zablokowany strzał Kapicia (LECHIA Gdańsk)
45+3
Żółtą kartką został ukarany Bobcek (LECHIA Gdańsk) za faul taktyczny, przerywający kontrę rywali
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ODRA OPOLE - LECHIA GDAŃSK 0:0
Dużo walki i niedokładności, a tym samym niewiele pracy mieli bramkarze. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) musiał się wykazać jedynie po niezbyt groźnym strzale głową Czaplińskiego. Natomiast Lechia ani razu nie posłała piłki w światło bramki, mimo że w niezłych sytuacjach uderzał głównie Kapić (LECHIA Gdańsk).
Gospodarze szukają przede wszystkim stałych fragmentów gry, z którymi jednak dobrze sobie radzi gdańska defensywa. Lechia próbowała kilka akcji rozegrać kombinacyjnie, ale brakowało albo dokładności, albo celnego strzału.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Kałahur.
46'
drugą połowę rozpoczęła Odra, która w przerwie nie przeprowadziła żadnej zmiany w składzie
46'
Szrek (Odra Opole) z autu bezpośrednio w "16" Lechii. Gdańszczanie nie dali się zaskoczyć
47'
zablokowany strzał Czaplińskiego
47'
nierozważny faul Bobcka, ryzykował drugą żółtą kartkę
48'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) leży na boisku, aby sędzia przerwał grę, Biegański (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę w aut
49'
kapitan Lechii może kontynuować grę
50'
już 13. faul Lechii
51'
i 14.
51'
Żółtą kartką został ukarany Purzycki (Odra Opole), który ostro potraktował Biegańskiego
53'
indywidualna akcja Meny (LECHIA Gdańsk), Spychała (Odra Opole) ratuje się wybiciem w aut
53'
nieudane dośrodkowanie Bugaja (LECHIA Gdańsk)
56'
rzut rożny dla Odry po akcji Czaplińskiego
56'
spalony po dośrodkowaniu Mikinicia (Odra Opole) z rzutu rożnego
58'
Bobcek przewraca się przed polem karnym po starciu z Żemło (Odra Opole), sędzia nie zagwizdał
59'
rozgrzewa się Piła
61'
pomocy medycznej potrzebuje Bugaj (LECHIA Gdańsk)
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sypek, w jego miejsce wchodzi Piła.
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Neugebauer.
61'
Lechia dokonała zmian na lewej pomocy i w środku rozegrania
62'
Lechia nadal bez celnego strzału, po stronie Odry jedno takie uderzenie z 4. minuty
64'
szczęście przy Lechii. Szrek (Odra Opole) wrzucił piłkę z autu w pole karne. Czapliński strzelił w słupek z 6. metra, a po odbiciu od tej części bramki piłka poszybowała w ręce Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
67'
Haluch (Odra Opole) odbił piłkę po strzale głową Bobcka, a gdy Słowak poprawiał, sędzia odgwizdał spalonego. Najlepszą okazję dla gola dla Lechii wypracował Kałahur, który dośrodkowywał z lewego skrzydła
68'
jeszcze sędzia konsultuje się z VAR
69'
gra wznowiona, nie ma zmiany decyzji sędziego
71'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) indywidualną akcję zakończył celnym strzałem. Szkoda tylko, że posłał piłkę w środek bramki, a Haluch (Odra Opole) błędu nie popełnił
73'
zbyt mocne podanie Purzyckiego (Odra Opole). Antczak (Odra Opole) nie miał szans utrzymać piłki w boisku
74'
Żółtą kartką został ukarany M.Kamiński (Odra Opole).
75'
Odra "dogoniła" Lechię w liczbie fauli. Obie drużyny po 16
77'
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk) po faulu na Czaplińskim
77'
Czapliński potrzebuje pomocy medycznej
79'
cały czas opatrywany Czapliński
80'
idzie sygnał do ławki rezerwowych, że Czapliński będzie mógł grać
81'
gra wznowiona, na razie Czapliński poza boiskiem
81'
już Odra w komplecie
82'
M.Kamiński (Odra Opole) wybił piłkę spod nóg Fernandeza (LECHIA Gdańsk) poza własną bramkę
82'
i jeszcze jeden korner dla Lechii
83'
po dośrodkowaniu Biegańskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska Odra próbowała wyjść z kontrą, ale nie pozwolił jej na to Piła
84'
Galan (Odra Opole) sygnalizuje zagranie ręką Biegańskiego w polu karnym Lechii, ale na razie sędzia wskazał na rzut rożny
85'
trwa jeszcze konsultacja z VAR
86'
decyzja podtrzymana, co nie podoba się miejscowej widowni, skanduje słowo na "ch" pod adresem sędziego
86'
Lechia nie dała się zaskoczyć przy rzucie rożnym i przygotowuje zmianę
87'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi D'Arrigo .
87'
dla Australijczyka jest to debiut w Lechii
89'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi W.Kamiński.
89'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mikinić, w jego miejsce wchodzi Pikk.
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fernandez, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
90'
opaskę kapitana przejął Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
90'
aż 9 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu z narożnika boiska Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
90+3
sędzia napina piłkarzy, bo gra znów się zaostrza
90+3
Żółtą kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole).
90+6
Czapliński zagrał poza bramkę po dośrodkowaniu Antczaka (Odra Opole)
90+7
nieudany atak Galana (Odra Opole). Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
90+10
100. minuta się rozpoczęła od wybicia Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
90+10
KONIEC MECZU. ODRA OPOLE - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia wywozi punkt ze stadionu lidera I ligi. Z przebiegu gry jest on w pełni zasłużony. Piłkarze obu drużyn zostawili dużo zdrowia na boisku, nie szczędzili nóg, gdyż było aż 39 fauli, ale zawodzi pod bramkami.
Lechia miała nieco lepsze statystyki ofensywne, gdyż wygrała posiadanie piłki 53:47 oraz oddała 2 celne strzały wobec 1 rywali, a łącznie strzelała dwa razy więcej (10:5).
Jednak w sytuacjach bramkowych był też remis. Najlepszą okazję dla gola dla biało-zielonych miał debiutant ze Słowacji - Bobcek. Natomiast do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk) szczęście uśmiechnęło się, gdy Czapliński posłał piłkę w słupek po rozegraniu przez gospodarzu wrzutu piłki z autu. W pierwszej połowie po takiej właśnie akcji Odra oddała swój jedyny celny strzał w tym meczu, a uderzał również Czapliński. Natomiast w Lechii bramkarza rywali sprawdził jeszcze tylko Bugaj.

16 września 2023, godz. 20:00