Opłaciła się gra do ostatnich sekund

Krzysztof Klinkosz
20 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Rugbiści Lechii pokazali charakter, ale nad stylem muszą jeszcze popracować. Rugbiści Lechii pokazali charakter, ale nad stylem muszą jeszcze popracować.

Rugbiści Lechii otworzyli nowy sezon od zwycięstwa za maksymalną liczbę pięciu punktów. Na bocznym boisku obiektu przy ul. Traugutta, gdzie biało-zieloni zagrali po raz pierwszy, pokonali w sobotnie popołudnie Posnanię 32:15 (10:12). Gdańszczanom opłaciła się gra do końca, gdyż dwa ostatnie przyłożenia, dające pełną pulę, zdobyli oni w ostatnich minutach spotkania.

Punkty:
Buchajło 12, Jurkowski 10, Kwiatkowski 5 oraz tzw. "karna piątka" - Kokotkiewicz 5, Trybus 5, Działek 5.

LECHIA: Witoszyński, Janiec, Kaszuba, Ledemann, Kucharek, Płonka, Majcher, Nowicki, Janeczko, Buchajło, Buczek, Rokicki, Hedesz, Kwiatkowski, Jurkowski oraz Zieliński, Krzewicki, Klusek, Wantoch-Rekowski, Piszczek, Kuźmiński.

Pierwszy mecz w nowym sezonie rugbistów Lechii i od razu na nowym boisku, wprawdzie gdańszczanie nie są jeszcze do niego w pełni przyzwyczajeni ale chwalą sobie jego nawierzchnię, choćby w porównaniu do obiektu przy Al.Grunwaldzkiej. Zresztą na dawnej "Saharze" nie będą grali cały czas już np. derby z Arką rozegrane zostać mają na płycie głównej.

W pierwszej połowie gdańszczanie grali pod silny wiatr i pod słońce mimo to już w 7 minucie Piotr Jurkowski po przebiegnięciu kilkunastu metrów na polu punktowym gości, dwa dodatkowe punkty dołożył Jurij Buchajło i biało-zieloni prowadzili 7:0.

Później jednak wspomniane niekorzystne warunki atmosferyczne, twarda i ambitna gra Posnanii oraz kilka błędów młodej gdańskiej drużyny sprawiło, że rywale wyrównali. Po około 30 minutach gry Buchajło celnie kopiąc karnego odzyskał prowadzenie dla gospodarzy ale w ostatniej akcji pierwszej połowy Posnania zdobyła 5 punktów.

Trzeba przyznać, że zdobyła je całkowicie zasłużenie , gdyż w końcówce pierwszej części gry to właśnie przyjezdna "piętnastka" wyraźnie przeważała.

W drugiej połowie Lechia długo nie mogła sforsować defensywy Posnanii, dopiero po jednej z dłuższych akcji gospodarzy sędzia zdecydował się zaliczyć punkty gdańszczanom tzw. "karną piątkę". Dwa punkty dołożył Buchajło i było 17:12 dla Lechii.

Posnania jednak nie składała broni w 57 minucie po rzucie karnym rywale zmniejszyli straty do gdańszczan do 2 punktów.

Końcówka spotkania należała jednak do Lechii najpierw w 70 minucie Buchajło po raz drugi w meczu wykorzystał karnego, później z piłką na pole punktowe gości przedarł się Robert Kwiatkowski.

Ostatni cios dający im pięć punktów meczowych - gdańszczanie zadali w ostatnich sekundach spotkania. Po błyskawicznej akcji trójki Rafał Janeczko, Piotr PiszczekPiotr Jurkowski ten ostatni zdobył czwarte przyłożenie dla gdańszczan. Podwyższenie Buchajle już się nie udało ale sędzia nawet nie wznawiał już gry kończąc spotkanie.

- Cieszymy się ze zwycięstwa za komplet punktów. Ten mecz kosztował moją drużynę mnóstwo zdrowia ale widać było pod koniec, ze i Posnania nie wytrzymała trudów tego meczu. Niestety jak to bywa na początku sezonu nie ustrzegliśmy się błędów, które musimy z naszej gry wyeliminować. W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr i pod słońce stąd gra toczyła się głównie na naszej połowie boiska. Później to my przeważaliśmy - powiedział po meczu trener gdańszczan - Grzegorz Kacała.

Pozostałe mecze 1. kolejki:
Arka Gdynia - AZS AWF Warszawa 27:6 (10:6)

Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 27:18 (22:6)
Budowlani Łódź - Juvenia Kraków (przełożony na 27.08)

• ok. będę podawał :)

dobrze, od następnego meczu będzie lepiej. System nagłaśniający w zasadzie nie działał, ponieważ wiatr przewrócił głośniki. Od kolejnego meczu na płycie bocznej ma być inne, porządne nagłośnienie + powinna być już wstawiona "jakaś" tablica z wynikami. Zarząd ma to rozwiązać.

• 2 0

• lechia (2)

bez zmian !!! styl gry żenada. Przy wyniku 15:10 tylko sam Poznań jest sobie winny że nie zdobył dwóch przyłożeń. Duża przewaga Lechii w młynach zwartych w drugiej połowie uniemożliwiła grę Posnani. Lechia bez koncepcji ...gdyby nie GACEK wszystkie akcje w szybkości żółwia. Chaos na boisku totalny....dawno nie widziałem tak słabego meczu rugby (mecz oceniany krytycznie ponieważ grały drużyny walczące o medal)wynik wysoki,,,ale do 70 minutu Lechia prowadziła tylko 5 punktami.

• 7 3

• poznań nie walczy o medal chłopie. no ale najgorsze jest to, że nikt (każdy wiemy o kogo chodzi) nie widzi swoch błędów i nie (1)

• Lechia

trochę przykro patrzeć jak większość chłopaków w ogóle nie przygotowana fizycznie do sezonu...mocniejsza szarża-kontuzja, zryw-kontuzja, zmęczeni, niewybiegani...kurcze żal ściska że przy takim potencjale..moim zdaniem super zawody Gacka, Kwiatka i Krzyśka Zielińskiego..przygotowani do zajęć i na pełnej pydzie...na szarże Kwiatka aż miło popatrzeć...szkoda że zabrakło jeszcze 12 w takiej formie..bez urazy, pozdrawiam

• 6 2

• kiepsko... (3)

fakt, faktem że Lechia ma tak naprawdę kilku dobrych graczy a reszta to jakaś kompletna pomyłka. Brawo dla Gacka, który nadaje tempo grze, dla Kwiatka za najlepsze szarże, dla Janeczka który umie czytać grę, i Hedesza za bardzo dobrą obronęm no i Jajo, również dobrze napędzał chodź mało angażował się w meczu, A gdzie reszta? co jeszcze Kluska robi w składzie? ani on nie biega, ani nie szarżuje...? Płonka nie łapie piłek- z każdym meczem jest coraz gorszy- brak postępów, ale w składzie się łapie bo tatuś -trener. Ogólnie mimo wyniku dość wysokiego to mecz naprawdę słaby. Porównując ten mecz to już dziewczyny z Lechii grają dużo lepiej... Trenerze Kacała potrenuj z zawodnikami stałe fragmenty gry, rozwijanie wachlarza na CAŁYM boisku, proponuje też porozmawiać z Jurij, coś za często kopie.... zamiast grać ręką, tracimy przez to sporo piłek. Zamiast z sezonu na sezon być lepszym tak stoimy w miejscu. przykre... Ale nic nie trwa wiecznie

• 11 3

• Zapraszamy na trening! (2)

Od Kluska to się odp.. i od reszty też. Cwaniaki co kilometra nie przebiegną.

• 4 2

• ale my cwaniaki nie bierzemy za to siana,to jest roznica (1)

• 1 3

• za te pieniądze się nie utrzymasz jest to miły dodatek do pensji

większość pracuje i po pracy poświęca swój czas na rugby, ale co wy możecie wiedzieć siedząc przed szkiełkiem i krytykować, tacy kibice co nóż w plecy by wbili. Zamiast pochwalić drużynę za grę do końca to lepiej krytykować.

• 3 2

• boisko tragedia,plot oddziela kibicow od zawodnikow przeciez na calym swiecie idea rugby jest inna (1)

forma naszych chlopakow to dno,zawsze mocny fizycznie mlyn jest slaby jak nigdy personalnie jestesmy slabsi niz w zeszlym sezonie,mlodzi chlopacy,ktorzy doszli nie sa w stanie zastapic tych ,ktorych zabraklo,no i pierwsza linia kaszub na caly mecz prawie???????????kto to wymyslil????jura na 10 to tragedia a wiemy to juz dwa lata,ogolnie gra to chaos i wesole rugby,pelne bledow i nieprzemyslanych zagran,Lodka i ajka nas zjedza wiecej niz braz nie zawisnie na naszych szyjach

• 6 4

• boisko tragedia? buehehehe. płot, fakt. nie wiem czemu nikt nie pomyslał o jego usunięciu..

• 2 0

• bylem na meczu

na budowlance duzo lepsze warunki do ogladania meczu,dzis przerazilem sie tym kto gral i jak gralismy.......Sa jeszcze pieniadze w klubie czy skoncza sie na koniec rundy?na miejscu miasta i sponsorow przestalbym cokolwiek lozyc bo wyrzucaja je w bloto

• 4 4

• piszczek na lawce a lepszy trzy razy od rokickiego,buczek zero w obronie,jura nie potrafi kopnac w aut,chyba ze mu sie (1)

przypadkiem uda zero taktyki,gra niepoukladana,chlopaki bez formy zupelnie.To juz pomalu schylek wielkiej lechii niestety

• 4 7

• Piszczek ma lekką kontuzje, dlatego ławka..

• 3 1

• Cecha mistrzów !!!!!!! (2)

Wygrywają gdy jest ciężko i gra się nie klei.Podziękowania za grę do ostatnich minut.

• 11 3

• (1)

A gdzie widzisz mistrza?Nie żartuj sobie.Za tą kasę wpompowaną powinno być do 0 i 15 przyłożeń:)

• 1 2

• LEKCEWAŻYSZ PRZECIWNIKA!!!!!

Trzeba mieć szacunek do przeciwnika.Posnania nie trenuje tylko po to żeby Lechia efektownie z nimi wygrywała.