Orlex Gryf Wejherowo w ćwierćfinale!

18 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Od sensacji rozpoczęła się rywalizacja w 1/8 finału Pucharu Polski. III-ligowi piłkarze Gryfa Wejherowo pokonali Górnika Zabrze 1:0 (1:0). Bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału strzelił 20-letni Mateusz Toporkiewicz, a jednym z najlepszych na boisku był Łukasz Krzemiński, z którego dwa sezony temu zrezygnowała gdyńska Arka. Wojciech Gębarowski, prezes firmy Orlex, sponsora głównego miejscowego klubu za awans wypłacił zespołowi 60 tysięcy złotych i obiecał, że gdy sięgną po puchar dostaną pół miliona złotych!

GRYF: Ferra - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Politowski - Kołc, Szymański - Krzemiński, Wicki (64 Szudrowicz), Gicewicz - Toporkiewicz (87 Tatarczuk)

GÓRNIK: Pesković - Thomik (55 Nakoulma), Banaś, Szymura, Magiera (76 Pazdan) - Marciniak, Przybylski - Olkowicz, Wodecki, Jończyk (55 Zahorski) - Gołębiewski

Początek meczu należał do Górnika, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować nawet celnym strzałem. Wraz z upływem kolejnych minut gospodarze poczynali sobie coraz pewniej i nawet uzyskali przewagę. Najmocniej zatrudnił Borisa Peskovicia strzałem Paweł Kołc.

Jedyna bramka meczu padła w 47. minucie. Toporkiewicz przyjął piłkę przed polem karnym. Obrócił się z piłką i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył gola. -Dedykuję go rodzicom i dziewczynie - mówił szczęśliwy 20-latek.

Wejherowskiej młodzieży szczególnie zależało na promocji, bo na stadionie stawiło się wielu menedżerów z Markiem Citko na czele. Każdy z nas po cichu myśli, że się uda mu wybić - nie ukrywał Łukasz Krzemiński, który pod koniec meczu o mały włos nie strzeliłby drugiego gola.

Górnik najwyraźniej spieszył się na samolot, bo odlot miał już o 18.00, a zatem ewentualna dogrywka i karne stanowiłaby problem. Dlatego goście poprzestali na jedynym celnym uderzeniu Michała Pazdana. Nieco po meczu zdziwił Adam Nawałka. -Skuteczność była fatalna - ocenił szkoleniowiec Górnika, choć może jeszcze tylko Prejuce Nakoulma miał okazję na gola.

Gryfowi obojętnie z kim zagra w kolejnej rundzie. On zrobił i tak znacznie więcej niż oczekiwano. Na Wzgórzu Wolności poległa wcześniej Korona Kielce oraz I-ligowcy Olimpia Grudziądz, Zawisza Bydgoszcz i Sandecja Nowy Sącz.

Od fazy ćwierćfinałowej obowiązywać będą dwumecze. Do tej fazy podopieczni Grzegorza Nicińskiego przystąpią 13-14 oraz 20-21 marca. Rywal zostanie wyłoniony w losowaniu.

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski:
Wtorek, 18 października
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

• Wiesław Ferra

jeszcze pare lat temu rezerwowy przy T29...

• 1 2

• finał

Gryf - Legia. Legia 2, lub 3 w lidze i Gryf jako finalista PP w el. ME na stadionie w Letnicy, to dopiero sensacja!!! a potem faza grupowa, hehe

• 2 1

• heh wejherowo rządzi na północy

:)

• 7 1

• (1)

Gratulacje! Oby tak dalej, kiedyś Lechia także w 3-ciej lidze zdobyła PP.:)

• 120 9

• ale to byl odpowiednik dzisiejszej drugiej ligi, wiec sensacja jeszcze wieksza;)

• 10 3

• Nie łączcie Gryfa z kibicami arki - bo tak nie jest..... Gryf to MY !!! (11)

• 115 34

• (2)

Nie podjudzaj betonie bo Arka To MY a Gryf to Gryf!