Ostre strzelanie w drugiej połowie

Marta
9 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W niedzielę, w hali AZS AWFiS Gdańsk spotkały się dwie drużyny, które jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa w ekstraklasie futsalu. AZS UG podejmował Marwit Toruń. Niestety po tym spotkaniu drużyną bez zwycięstwa pozostają akademicy, którzy przegrali 2:7 (1:2).

2:7 Lebiedziński (36.56)

Przed meczem gdański zespół otrzymał puchar za awans do ekstraklasy, który wręczył Przewodniczący Wydziału Futsalu PZPN Andrzej Hendrzak. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, uroczystość wręczenia pucharu została zaaranżowana niemal w ostatniej chwili, początkowo władze związkowe chciały ograniczyć się do ... przesłania pucharu pocztą.

Niestety był to jeden z niewielu optymistycznych akcentów w niedzielne popołudnie. Podopieczni Mariusza Kindy nieźle rozpoczęli spotkanie. Już po 12 sekundach piłka dwukrotnie mogła wylądować w bramce Macieja Foltyna. Ostatecznie na pierwszą
bramkę w meczu trzeba było czekać do 11 minuty. Ponadto, mimo przewagi AZS-u, to właśnie akademicy wyjmowali piłkę z siatki kiedy Michał Maciąg celnym, mocnym strzałem zaskoczył Marcina Wolskiego.

Gdańszczanie zdołali jednak wyrównać, uczynił to Tomasz Musik w 14. minucie spotkania. Niestety 3 minuty później Daniel Lebiedziński strzałem w środek bramki pokonał nieprzygotowanego do interwencji Wolskiego. W pierwszej połowie więcej goli już nie było.

Druga część meczu zaczęła się lepiej dla gości. W 24. minucie na skraju pola karnego faulowany został Denis Demiszew a rzut wolny nieco szczęśliwie, jednak skutecznie na bramkę zamienił sam poszkodowany. Taki obrót sprawy nie załamał gospodarzy, którzy
po podaniu Szymańskiego i drugiej bramce Tomasza Musika zdobyli trafienie kontaktowe.

Jednak kolejne bramki zdobywali już tylko i wyłącznie podopieczni Romana Smirnowa. Trzecia porażka oznacza, iż drużyna AZS UG zajmuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli i jako jedyna nie ma jeszcze na koncie żadnego punktu.

Pozostałe wyniki 3.kolejki Futsal Ekstraklasy: Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice 2:3 (1:1), Wisła Krakbet Kraków - GKS Tychy 3:4 (1:1), AZS UŚ Katowice - Clearex Chorzów 3:6 (1:2), Gwiazda Ruda Śląska - Gatta Zduńska Wola 4:4 (3:1), Remedium Pyskowice - Pogoń 04 Szczecin 1:2 (0:1).