PŚ florecistów

27 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Do nowego roku muszą poczekać polscy floreciści na sukcesy w Młodzieżowym Pucharze Świata. W ostatnim tegorocznym starcie żaden z nich nie zdołał przebić się nawet do czołowej "16". W zawodach Steinfurter Schloss, które po raz 29. odbyły się w Burgsteinfurcie w Nadrenii-Północnej Westfalii, dominowali Włosi. Zajęli trzy z czterech miejsc na podium. Po raz drugi z rzędu triumfował tam Andrea Baldini.

Przed rokiem Włoch w finale pojedynkował się ze Stanisławem de Bazelaire. Niestety, tym razem zawodnik AZS AWF Warszawa poprzestał na 23. pozycji. Sześć miejsc wyżej uplasował się jego kolega klubowy, Michał Majewski. To też nie był sukces, bo w klasyfikacji generalnej pucharu zajmuje czwartą lokatę. Jeszcze gorzej spisali się gdańszczanie. Żaden z nich nie wszedł nawet do "50". Zawodnicy Sietom AZS AWFiS zajęli następujące miejsca: 51. Andrzej Witkowski, 71. Paweł Osmański, 77. Karol Naruszewicz, 88. Wojciech Naruszewicz.

Zawody zdominowali Włosi. Kto wie, czy w całości nie obsadziliby podium, gdyby w ćwierćfinale Valero Aspromonte nie musiał wyrzucić z turnieju Giuseppe Alongi (15:9). W półfinale, w kolejnym włoskim pojedynku Baldini pokonał Martino Minuto 15:10, a w finale wygrał z Aspromonte 15:13. Na podium udało się wedrzeć jeszcze tylko Ghisiainowi Perrier (Francja).

Klasyfikacja Pucharu Świata:
1. Baldini 150,
2. Władimir Gołowin (Rosja) 106,
3. Benjamin Kleibrink (Niemcy) 100,
4. Andras Horanyi (USA) 90 i Majewski po 90,
6. Minuto 82.

Następne zawody odbędą się 9 stycznia. W Budapeszcie do wygrania czeka Puchar Heraklesa.