Paweł Kramek za Grzegorza Wróbla

14 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Paweł Kramek został pierwszym trenerem Gedanii Żukowo Paweł Kramek został pierwszym trenerem Gedanii Żukowo

Od poniedziałku pierwszym trenerem siatkarek Gedanii Żukowo jest Paweł Kramek. Dotychczasowy asystent zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Wróbla. Nowy szkoleniowiec już dzisiaj poprowadził pierwszy trening, a w PlusLidze zadebiutuje w najbliższą sobotę meczem przed własną publicznością z PTPS Piła.

- Liczymy, że nowy szkoleniowiec wykorzystała istniejący w drużynie potencjał, a to przełoży się na lepsze wyniki w drugiej rundzie. Decyzja została przedyskutowana z dotychczasowym trenerem Grzegorzem Wróblem, któremu dziękuję za dotychczasowy wkład pracy. Nowy trener ma prawo dobrania sobie współpracownika wedle własnego wyboru. - informuje Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii.

Trener Wróbel zostaje w klubie i będzie nadal prowadził drużynę juniorek, z którą w poprzednim sezonie zdobył tytuł mistrza Polski.

Także Paweł Kramek jako samodzielny szkoleniowiec największe sukcesy odnosił w pracy z młodzieżą. W 2006 roku reprezentację Pomorza doprowadził do złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W pracy z seniorkami też ma duże doświadczenie, choć tylko w roli asystenta. Jako drugi szkoleniowiec współpracował już z Jerzym Skrobeckim, Leszkiem Milewskim oraz Grzegorzem Wróblem.

Nowy trener dziś poprowadził inauguracyjne zajęcia z pierwszą drużyną. natomiast na jutro zaplanował aż dwa treningi. Ligowy debiut zaliczy zaś w najbliższą sobotę, kiedy o godzinie 17.00 w Żukowie stawi się PTPS Piła.

- Oczekujemy, że nowy trener przyspieszy postęp i rozwój sportowy młodych siatkarek, znajdzie sposób na osiągnięcie oczekiwanej formy przez zawodniczki bardziej doświadczone oraz dokona korekt w procesie treningowym, ustawieniu zespołu tak, aby zwiększyć motywację, koncentrację i mobilizację drużyny - dodaje prezes Stankiewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-12-14

W pierwszej rundzie PlusLigi Kobiet Gedania przegrała wszystkie dziewięć meczów i nie potrafiła wygrać nawet jednego seta.

Opinie (27) 2 zablokowane

• POWODZENIA PAWEŁ!!! (1)

byłbyś mega jakbyś to utrzymał

• 6 10

• nie życz Pawłowi utrzymania serii porażek :)

• a propos SLICZEGO EDZIA

sorry ale sie bardziej nadaje bo wygladam lepiej od Pawluna a z takim samograjem to w tej 1szej lidze to bym pewnie nawet seta nie przegral- dla lepszego grania trzeba z zespolu zrzucic kilkadziesiat kilogramow- zaczlbym od Bolka i NR3

• 4 5

• TEN PAWLUN

to wierna kopia Kaszy z zespołu męskiego.

• 3 4

• dotychczas Wróbel był ok...

a nagle ble? Seria porażek i out... a wczesniej to co? Nie liczy się? On jedyne złe ogniwo? Dotychczas działające?