Szczypiorniści Wybrzeża liderem I ligi

15 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Wybrzeże rozpoczęło sezon jak na faworyta rozgrywek przystało - wygrywając różnicą 15 bramek. 8 trafień zanotował Andrzej Rakowski (na zdjęciu z piłką). Wybrzeże rozpoczęło sezon jak na faworyta rozgrywek przystało - wygrywając różnicą 15 bramek. 8 trafień zanotował Andrzej Rakowski (na zdjęciu z piłką).

Udany start I-ligowych rozgrywek zanotowały trójmiejskie zespoły szczypiornistów. W Gdańsku zwyciężyły SMS oraz Wybrzeże, a w Bydgoszczy triumfowała Kar-Do Spójnia Gdynia. Ponadto podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka, którzy rozgromili Wolsztyniaka 35:20 (19:10), rozpoczęli sezon od pozycji lidera.

Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 35:20 (19:10)
WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński, Głębocki - Rakowski 8, Rogulski 7, Mogielnicki 5, Żak 5, Nilsson 3, Moszczyński 3, Strzebiecki 2, Abram 1, Kornecki 1 oraz Kondratiuk, Papaj, Sulej.

WOLSZTYNIAK: Kapela, Płócieniczak - Kaczmarek 8, Wajs 4, Czekałowski 2, Horowski 2, Gessner 1, Rogoziński 1, Raczkowiak 1, Kuta 1 oraz Chrapa, Głowacki, Szutta.

Około 600 kibiców dopingowało na inaugurację w hali AWFiS zespół gdańskiego Wybrzeża. Faworyci startujących rozgrywek rozpoczęli sezon z wysokiego "c" wysyłając czytelny komunikat, że interesuje ich tylko awans do superligi. Już po pierwszych minutach meczu z Wolsztyniakiem podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka objęli prowadzenie 6:1.

Gdańszczanie grali agresywnie co w całym spotkaniu przełożyło się aż na szesnaście minut kar, ale to nie zatrzymało ich pogoni za jak najwyższym dorobkiem bramkowym. Czerwono-biało-niebiescy zaliczali kolejne serie punktowe, a na dodatek rewelacyjnie dysponowany był bramkarz Sebastian Sokołowski. Jego też nie uniknęła kara za przewinienie. Jak sam zresztą przyznał, pierwsza w karierze.

- Nie chciałem, by piłka zatrzymała się po faulu. Zawsze ważne są cenne sekundy w obronie. Piłka się skleiła w rękach. To była głupia kara, na przyszłość będę uważał - opisał sytuację Sokołowski, któremu w meczu dobrą zmianę dawał Artur Chmieliński.

Ostatecznie gdańszczanie wygrali różnicą 15 trafień i zostali pierwszym liderem rozgrywek.

SMS Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 34:29 (15:13)
SMS: Dyszer, Glabik - Szopa 10, Matuszak 6, Potoczny 6, Gąsiorek 6, Czarnecki 3, Pedryc 2, Gasin 1 oraz Chyła, Mrozowicz, Grzegorek.

WARMIA: M.Koledziński, Gawryś - Kopyciński 7, Kryszeń 7, Zyśk 6, Królik 3, Deptuła 2, Pstrągowski 2, Wojciechowski 2 oraz Bonk, Idzikowski, Kempiński, S.Koledziński.

W hali przy ulicy Kołobrzeskiej udane wejście w sezon zaliczyli także licealiści z gdańskiego SMS. Początkowo starcie z Warmią Traveland Olsztyn było bardzo wyrównane, ale przy stanie 9:10 inicjatywę przejęli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili dwiema bramkami.

W drugiej połowie podopieczni Dariusza Tomaszewskiego powiększyli przewagę i kontrolowali przebieg spotkania kończąc je z przewagą pięciu trafień. Aż 10 razy piłkę do siatki posyłał skrzydłowy Marcin Szopa.

- Zasłużyliśmy na to zwycięstwo i cieszę się, że tak zaczęliśmy sezon. W drugiej połowie był moment, w którym graliśmy czterech na czterech. Poradziliśmy sobie lepiej od rywali i prawdopodobnie to było kluczowe. Na pochwały zasłużył cały zespół - twierdzi trener Tomaszewski.

AZS UKW Bydgoszcz - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:29 (12:19)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Dorsz 11, Gębala 5, Dziemian 5, Bronk 4, Nowaliński 3, Wróbel 2, Pacholarz 1 oraz Serafinowicz, Karpiński, Borzymowski, Machniewicz, Bielec.

AZS UKW: Ligarzewski, Makowski - Rupp 6, Matlach 6, Wojdak 5, Łyszczarz 4, Żochowski 3, Nawrocki 2, Andrzejewski 2 oraz Kocikowski, Burczyński, Orędowicz, Kłoś, Zaborowski, Zakrzewski.

Jako jedyni z Trójmiasta na wyjeździe grali zawodnicy Kar-Do Spójni Gdynia. Zespół prowadzony przez trenera Leszka Elbickiego sezon rozpoczął w Bydgoszczy pokonując zespół beniaminka, AZS UKW.

- Muszę przyznać, że obawiałem się o ten mecz. Beniaminek zawsze rozpoczyna rozgrywki nabuzowany, a w wypowiedziach przedstawicieli bydgoskiej drużyny nie brakowało szumnych zapowiedzi - mówi trener Elbicki.

To jednak podopieczni gdyńskiego szkoleniowca szybko wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła kontrolować im przebieg spotkania. Szczególnie dobrze radzili sobie skrzydłowi, którzy łącznie Grzegorz Dorsz, Aleksander BronkRobert Dziemian, którzy łącznie zdobyli 20 bramek.

- Mieliśmy sporo kar, bo aż 16 minut, ale wynikały one z twardej walki, a nie z głupoty. To był trudny mecz przede wszystkim dla bramkarzy. Spotkanie rozpoczynało się wieczorem, a w hali było dosyć ciemno, w takich warunkach chyba jeszcze nie graliśmy. Zwycięstwo jednak cieszy i mam nadzieję, że niebawem czekają nas kolejne - dodał Elbicki.

Za tydzień wszystkie trójmiejskie drużyny zagrają na wyjeździe. Wybrzeże pojedzie do Warszawy, SMS zagra z MKS Poznań, a Kar-Do Spójnia zamelduje się w Wolsztynie. Gdynianie mecz drugiej kolejki mieli grać we własnej hali, ale musieli dokonać zamiany gospodarza ze względu na jej zajętość.

Wyniki 1 kolejki

• SMS GDAŃSK - Warmia Traveland Olsztyn 34:29 (15:13)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Wolsztyniak Wolsztyn 35:20 (19:10)
  • AZS UKW Bydgoszcz - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 26:29 (12:19)
  • Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 24:31 (11:17)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - MKS Poznań 31:28 (16:13)
  • Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 18:26 (10:12)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS UW Warszawa 26:21 (12:10)

Opinie (19) 5 zablokowanych

• (8)

Szanowna redakcjo warto już uaktualnić zdjęcia, bo trochę wstyd! Poza tym wygrana zasłużona, cały mecz pod nasze dyktando i oby tak dalej. W zespole widać parcie na twarda i widowiskową grę, czego właśnie zabrakło na początku poprzedniego sezonu. Doszło kilku doświadczonych wychowanków Wybrzeża, kilku młodych zebrało doświadczenia i zaczyna to procentować!

• 8 2

• (3)

Dorota bez przesady, niech przychodzą w zielonych jeżeli chcą. Na żużel też chodzą niektórzy w zielonych, a na Lechii sam widziałem chłopaków w "czarnych "koszulkach GKS-u. Jeżeli chcą przyjść i pooglądać po co się ich czepiać, a jak pomogą dopingiem to jeszcze lepiej. Tak swoją drogą mogły by sie pojawić jakieś gadżety na meczach do kupienia. Na żużlu można kupić, nie rozumiem dlaczego na hali nie ma. W zeszłym sezonie były gratisowe plakaty z drużyną, szaliki do kupienia. Teraz nie ma tego, a szkoda bo chłopaki mają nowe topowe koszulki Kempy!
      Tak czy inaczej za 2 tygodnie gramy mecz konkret z Nielbą, na którym obecność obowiązkowa! Drużyna jest w gazie to widać i mega cool była radość po meczu i podziękowania dla kibiców za doping!

• 13 2

• A niech przychodzą (1)

Jak się będą spoko zachowywać, a do tego wspierać GKS to niech będą :) Zawsze to więcej wiary :)

• 9 0

• dlaczego mieliby się zachowywać "nie spoko"?

• 3 0

• "Tak czy inaczej za 2 tygodnie gramy mecz konkret z Nielbą.."
        I to będzie prawdziwy! sprawdzian dla chłopaków.

• 6 0

• tam jest opcja dodaj zdjecie (3)

jak masz lepsze to wrzucaj a nie narzekasz

efekt bedzie taki ze nastepnych razem wcale nic nie napisza o tej niszowej dyscyplinie

• 2 7

• (2)

Taka niszowa, że mamy dwie drużyny w Lidze Mistrzów, a jedna z nich ma budżet 40 mln zł.

• 8 2

• Taki budżet to dopiero będzie. Ale nawet taka kwota, jest nieporównywalna
          do.. Barcelony czy petrozesołu z Paryża.
          Swoja drogą jestem BARDZO CIEKAWY! dwumeczu w fazie grupowej
          Ligi Mistrzów, obu gigantów, pierwsza okazja 16-20.10.13r. ;)
          Stawiam na... Barce, ma obsadę na rozegraniu taką,
          że żaden! zespół w Europie, nie pogradziałby takimi garczami.
          ps.
          Szkoda tylko, że sama liga Mistrzów zniknęła z Polsatu,
          i przeszła do francuza, Który swoich polskich abonentów zrobił w konia...

• 3 1

• no i co to dla gdanska

ile ludzi na trybunach jaki budzet?

• 1 2

• tylko GKS!!! (1)

TYLKO GKS!
    I proszę nie przychodzić na mecze w bialo zielonych szalikach, bo Lechia jest na innym stadionie.

• 9 21

• Lechia jest wszedzie !

• 3 2

• SUPER

• 11 1

• Mecz bez historii...

...w drugiej połowie wręcz nudny, bo wynik już był przesądzony. Podoba mi się tabela po 1-szej kolejce. Oby tak samo wyglądała po ostatniej :)