Pierwsza wygrana piłkarek ręcznych Arki Gdynia. Pokonały KPR Jelenia Góra

19 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Kinga Gutkowska rzuciła 10 bramek w pierwszym zwycięskim meczu Arki. Kinga Gutkowska rzuciła 10 bramek w pierwszym zwycięskim meczu Arki.

Szczypiornistki Arki Gdynia pokonały w hali przy ul. Olimpijskiej KPR Jelenia Góra 24:21 (10:8). Do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie poprowadziła koleżanki Kinga Gutkowska, która zdobyła 10 bramek. W zaciętej końcówce meczu ważne role odegrały ponadto Julia WtulichMichalina Wąsik. Spotkanie oglądało 200 widzów.

ARKA: Kowalczyk, Chodakowska - Wtulich 5, Wąsik 2, Bieńkowska 1, Czarnik, Dorsz, Gutkowska 10, Śliwińska, Borysławska 4, Małecka 2

KPR: Szczurek, Filończuk - Bielecka 2, Oreszczuk 3, Tomczyk 6, Najdek 1, Jurczyk 1, Kobzar 2, Załoga 2, Jasińska 3, Wierzbicka, Żukowska, Świerżewska 1, Kanicka

ENERGA WYBRZEŻE PRZEGRAŁO Z ORLENEM WISŁĄ. WYSTAW OCENY SZCZYPIORNISTOM

Tak jak w trzech poprzednich spotkaniach, gdynianki zagrały bez Katarzyny Kołodziejskiej. Eksreprezentantka kraju cały czas czeka na dokumenty uprawniające ją do gry, których nie przesłał jej były turecki klub Kastamonu Belediyesi Gençlik SK. Teraz wydać je miała Europejska Federacja Piłki Ręcznej, ale nic się nie zmieniło.

Gospodynie weszły jednak dobrze w to spotkanie, bo od prowadzenia 2:0. W 8. minucie było jednak już 2:2 i od tego momentu Arka odskakiwała na bramkę, góra dwie. Pomagała w tym dobrze dysponowana Beata Kowalczyk, ale z drugiej strony już po 20 minutach Arka miała już na koncie trzy 2-minutowe kary.

Chwilę przed przerwą podopieczne Marcina Markuszewskiego prowadziły nawet 10:7. Przyjezdne zdołały jednak zmniejszyć stratę o bramkę zaraz przed zmianą stron. Na początku drugiej połowy urazu dłoni nabawiła się Joanna Załoga, a gdynianki znów odskoczyły na trzy trafienia.

KPR momentalnie zbliżył się na jedną bramkę i trener Markuszewski poprosił o czas. Na 14:12 trafiła Patrycja Bieńkowska, ale chwilę później po bramce Oktawii Bieleckiej był już remis 15:15. Swoją ósmą bramką na 16:15 odpowiedziała skuteczna Kinga Gutkowska, ale dwa kolejne trafienia dały prowadzenie zawodniczkom Michała Pastuszko.

Przy 16:17 o czas ponownie poprosił trener Markuszewski. Rzut karny wywalczyła Michalina Wąsik, ale rzucającą z 7. metra Gutkowską powstrzymała Natalia Filończuk. W kolejnej akcji bramkę zdobyła Sabina Kobzar i na 10 minut przed końcem gry było już 18:16 dla KPR.

Do remisu po 18 doprowadziły Wąsik i Kornelia Małecka, a groźną akcję rywalek powstrzymała Kowalczyk. Znakomicie spisująca się na kole Wąsik wywalczyła kolejny rzut karny i tym razem Gutkowska spisała się bez zarzutu pokonując bramkarkę po rzucie kozłem. Chwilę później Kinga zdobyła swoją dziesiątą bramkę dając Arkę prowadzenie 20:18.

Za ciosem poszła Martyna Borysławska i na 4,5 minuty przed końcem gry Arka prowadziła różnicą trzech trafień. Nadzieje w serca przyjezdnych wlała jeszcze Aleksandra Oreszczuk trafiając ze skrzydła, ale kolejną akcję powstrzymała Kowalczyk, a na 22:19 trafiła Julia Wtulich.

O czas poprosił trener Pastuszko, a przyjezdnym zostały niespełna 3 minuty na odrobienie trzech bramek. Gdynianki kończyły mecz w osłabieniu po karze dla Gutkowskiej, ale nie wypuściły z rąk zwycięstwa. Pierwszy w tym sezonie ligowy triumf przypieczętowała Wtulich, która w końcówce trafiła najpierw z rzutu karnego, a następnie z gry.

12 Korona Handball Kielce 4 0 0 0 4 82:109 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-10-03

Wyniki 4 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Korona Handball Kielce 28:21 (13:17)
  • Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 25:25 (12:11) karne 3:5
  • Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 30:26 (14:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:34 (15:18)
  • Kram Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13)
  • Perła Lublin - Ruch Chorzów 43:21 (22:16)