Pietrusiak na tarczy

5 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
To co jeszcze przed kilkoma dnia wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Krzysztof Pietrusiak z powodu choroby nie mógł wziąć udziału w kończących eliminacje krajowe zawodach Pucharu Świata do lat 20 i w rankingu został wyprzedzony aż przez dwóch rywali. Dla florecisty Sietom AZS AWF Gdańsk zabraknie miejsca w młodzieżowych mistrzostwach świata. Wychowanek Longina Szmita wyjazd w kwietniu do Włoch przegrał różnicą trzech punktów!

Pietrusiak to były wicemistrz świata kadetów. W tym sezonie także wiązano z nim w klubie medalowe nadzieje. Wszak w Pucharze Świata do lat 20 jest najwyżej klasyfikowanym Polakiem (12. miejsce), a w dwóch zawodach

na międzynarodowej arenie plasował się na trzecim miejscu. Niestety, do Giengen gdańszczanin nie pojechał z powodu choroby, co skrzętnie wykorzystali Radosław Glonek (Budowlani Toruń) i Michał Majewski (AZS AWF Warszawa). W stawce 126 zawodników ten pierwszy zajął trzecie, a drugi - dziewiąte miejsce. W finale Jerome Jault (Francja) pokonał Arfioma Siedowa (Rosja) 15:11. Wcześniej Rosjanin ostatni rozbił Glonka 15:3.

- Krzysiek ma prawo narzekać na pecha. Gdyby nie 40-stopniowa gorączka, to w Giengen miałby duże szanse, na awans do 1/16 finału, a to dałoby mu 10 punktów. Do szczęścia wystarczyłyby też nieco słabsze wyniki rywali. Ale Pietrusiak może mieć też pretensje do siebie. W mistrzostwach Polski przegrał w ćwierćfinale właśnie z Majewskim - mówi Ryszard Sobczak z Sietom AZS AWF.