Piotrkowianin - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Udany początek play-out

mip.
6 kwietnia 2024, godz. 19:35
Opinie (13)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała po raz trzeci z rzędu i udanie zaczęła walkę w play-out. Gdańszczanie zrównali się już punktami z 12. w tabeli Zagłębiem Lubin.  Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała po raz trzeci z rzędu i udanie zaczęła walkę w play-out. Gdańszczanie zrównali się już punktami z 12. w tabeli Zagłębiem Lubin.

Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała na wyjeździe z Piotrkowianinem 33:29 (16:12) w pierwszym meczu fazy play-out. Dzięki tej wygranej, gdańszczanie co najmniej do poniedziałku zrównali się punktami z 12. w tabeli Zagłębiem Lubin, a ich przewaga nad ostatnim Zepterem Legionowo powiększyła się do 10 "oczek".

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Matyjasik 7, Żyszkiewicz 5, Surosz 4, Krajewski 4, Makowiejew 3, Mosiołek 1, Filipowicz 1, Dróżdż, Szopa, Grzesik, Pożarek, Wawrzyniak

WYBRZEŻE: Bedoui 1, Poźniak - Jachlewski 6, Milicević 5, Papina 4, Pieczonka 4, Stępień 3, Powarzyński 2, Góralski 2, Peret 2, Domagała 1, Zmavc 1, Niedzielenko 1, Papaj 1, Siekierka, Tomczak

Batalię w fazie play-out piłkarze ręczni Energi Wybrzeże Gdańsk rozpoczęli od wyjazdowego starcia z Piotrkowianinem. Ostatnio tego rywala na początku marca gładko pokonali 35:20 i liczyli na powtórkę. Tak gładko jak przed miesiącem nie było, ale udało się wygrać po raz trzeci z rzędu. Tym razem w stosunku 33:29.

Najważniejszy jest jednak układ tabeli, a tu co najmniej do poniedziałku, 8 kwietnia gdańszczanie będą mieć tyle samo punktów co Zagłębie Lubin, a przewaga nad ostatnim w tabeli Zepterem Legionowo powiększyła się już do 10 "oczek", co sprawia, że losy bezpośredniego spadku są już niemal przesądzone.

Energa Wybrzeże Gdańsk chce uciec przed barażami. Rozgrywający odejdzie po sezonie Energa Wybrzeże Gdańsk chce uciec przed barażami. Rozgrywający odejdzie po sezonie

Początek zwiastował jednak na powtórkę z marca, bo już w 3. minucie Wybrzeże prowadziło 2:0, a dwie znakomite interwencje zaliczył Amine Bedoui. Szybko jednak gospodarze się zrewanżowali, bo w 5. minucie na tablicy wyników było 3:2. Choć na to odpowiedzieli Maciej PapinaMateusz Jachlewski to później 4 bramki z rzędu zdobył Piotrkowianin i o czas musiał poprosić trener Patryk Rombel, bowiem jego podopieczni nie trafili do siatki od pięciu minut.

Wybrzeże przełamało niemoc w ofensywie i w 20. minucie znów był remis, tym razem 9:9. Wyrównana gra bramka za bramkę trwała do 25. minuty. Końcówka 1. połowy była jednak prawdziwym nokautem ze strony Wybrzeża. Przyjezdni zanotowali serię 5:0, a jedną z bramek rzucił nawet bramkarz Bedoui, gdy Piotrkowianin wycofał swojego golkipera. Oznaczało to, że do przerwy goście prowadzili 16:12.

Po rozpoczęciu drugiej części gry, gdańszczanie umiejętnie zmuszali Piotrkowianina do błędów i raz po raz sędziowie dyktowali rzuty karne dla Wybrzeża. To one pozwalały przyjezdnym na utrzymywanie 4-bramkowego prowadzenia. Ponadto jak w transie zaczął bronić Bedoui, zatrzymując raz po raz próby ekipy z województwa łódzkiego.

Gwardia Opole - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Maciej Papina pobił rekord ligi Gwardia Opole - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33. Maciej Papina pobił rekord ligi

Gdy w 50. minucie zrobiło się 21:28, o czas poprosił Michał Matyjasik, by jeszcze pobudzić swoich podopiecznych do walki w końcówce. Na niewiele się to jednak zdało, bo Wybrzeże umiejętnie utrzymywało przewagę i zasłużenie dowiozło prowadzenie do końcowej syreny.

14 Zepter Legionowo 26 4 0 1 21 695:821 13
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-04-13