Po co komplikować?

26 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowca mają w tym sezonie, zwłaszcza na własnej tafli, umiejętność komplikowania sobie życia. Outsiderowi z Oświęcimia szybko strzelili dwa gole, ale w trzeciej tercji pozwolili dojść Unii na kontaktowego gola, gdy również grali w... przewadze. Końcowy wynik na 5:3 (2:0, 1:2, 2:1) dla gdańszczan ustalił w ostatniej minucie Roman Skutchan, strzelając na pustą bramkę. Co ciekawe na hokeistów obu drużyn sędziowie nałożyli więcej karnych minut (76) niż liczy sobie mecz (60).

1:0 Vitek - Skutchan - Jurasek 4:05 (w przewadze)
2:0 Bigos - Wróbel 12:57 (w podwójnej przewadze)
2:1 Minarzik - Ryczko - Maj 26:04 (w podwójnej przewadze)
3:1 Jurasek - Urbanowicz - Łopuski 37:48
3:2 Szewczyk - Buczek 39:15
4:2 Jurasek - Vitek 47:55
4:3 Hegegy 52:07 (w osłabieniu)
5:3 Skutchan 59:32.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Bigos; Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski; Urbanowicz, Łopuski, Jankowski - Smeja, Benasiewicz; Kostecki, Rzeszutko, Sowiński - Leśniak, Młynarczyk; Poziomkowski, Strużyk.

UNIA: Szałaśny - Obstarczyk, Flaszar; Połącarz, Szewczyk, Buczek - Mortka, R. Noworyta; Minarzik, Ryczko, Modrzejewski - Hegegy, Maj; Kwiatek, Bernaś, Sękowski - Krzemień, Kasperczyk oraz Rudnicki, Adamus.

Sędzia: Więckowski (Warszawa). Kary: 26 (w tym 10 minut dla Łopuskiego) - 50 (w tym po 10 minut dla Obstarczyka i Flaszara). Widzów: 1500.

Gospodarze zasypali bramkarza Unii niezliczoną liczbą strzałów, ale mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero wówczas, gdy oświęcimskiego gokipera nie było już między słupkami. Outsider postanowił gonić remis i wprowadził szóstego zawodnika do pola. I ósma bramka tego dnia padła, ale zamiast 4:4 po raz piąty dla "Stoczni" trafił Skutchan.

Po raz pierwszy goście uwierzyli, że nie muszą tego meczu przegrać w drugiej tercji, gdy dwukrotnie zbliżali się na różnicę jednego trafienia. Za pierwszym razem pomogły im kary Tobiasa Bigosa i Jarosława Rzeszutki. Wcześniej sami gdańszczanie dwukrotnie punktowali w przewadze, ale w trzeciej tercji zaiwedli w tym elemencie na całej linii, wypuszczając Alexandra Hegegya sam na sam z Przemysławem Odrobnym.

- Oddaliśmy 70 strzałów na bramkę przeciwnika! To bardzo dużo i powinno być tych bramek więcej. Nasza drużyna po objęciu prowadzenia spoczęła na laurach. Cechy wolicjonalne były po stronie Unii. Sędzia gwizdał wszystkie faule większe i mniejsze. W tym kierunku jednak idzie hokej i trzeba się do tego przyzwyczaić, a kij służy do grania - ocenił Henryk Zabrocki, szkoleniowiec gospodarzy.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: GKS Tychy - KH Sanok 4:1 (2:1, 1:0, 1:0), ComArch Cracovia - Naprzód Janów 4:1 (0:0, 0:0, 4:1), Polonia Bytom - Wojas Podhale Nowy Targ 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), Zagłębie Sosnowiec - TKH Toruń 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

[tabela]

• za duzo...

eee gra juz nie jest tak ciekawa zacięta i interesująca:( za duzo meczy stoczniowiec i inne druzyny rozgrywaja w tygodniu by miec siły na wszystkie!!! dlatego teraz musimy ogladac snucie sie hokeisty po lodzie a nie walke o pkt;/

• 0 0

• to prawda...

• 0 0

• nie meczy za duzo tylko grajki za slabe...tak jak cala liga..

• 0 0

• to było zwycięstwo w marnym stylu!

zero skuteczności, za to Oświęcim skuteczność na poziomie 99%
    trzy strzały na naszą bramkę i trzy gole, brawo!
    a my? 50 strzałów i 5 goli :P
    żenada!

• 0 0

• do poprzednika

3 gole na 3 strzały, to 100 % skuteczności, nie 99 % MATEMATYKU !!! A poza tym mecz słaby, skuteczność beznadziejna, generalnie żenada!!! Mimo wszystko gratulacje dla 100czni za zwycięstwo!

• 0 0

• i 5 goli

na 50 strzałów to nie jest zero skuteczności... kalkulatorek pożyczyć?? :)))