Podhale bez litości dla gdańszczan

Marta
4 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Po pogromie w Nowym Targu gdańscy hokeiści mają nad czym myśleć, rewanż już w niedzielny wieczór Po pogromie w Nowym Targu gdańscy hokeiści mają nad czym myśleć, rewanż już w niedzielny wieczór

Gdańscy hokeiści nie zatrzymali rozpędzonych "Szarotek", które kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w 1.Lidze. W sobotnim meczu podopieczni Henryka Zabrockiego musieli przełknąć bardzo gorzką pigułkę po porażce 1:13 (0:3, 1:4, 0:6). W niedzielę było już odrobinę lepiej 3:8 (0:1, 1:5, 1:3), gdańszczanie dłużej utrzymywali wyrównaną walkę i udowodnili, że mają potencjał, nawet w ciężkiej sytuacji kadrowej.

1:0 Bomba as. Gaczoł (1.57)
2:0 Neupauer as. Zarotyński, Łabuz (3.26)
3:0 Łabuz as. Zarotyński (9.35)
4:0 Neupauer as. Mrugała (24.46)
5:0 Wielkiewicz as. Bryniczka (29.47)
6:0 Łabuz as. Neupauer, Biela (38.04)
6:1 Pesta as. Serwiński, Stasiewicz (38.33)
13:1 Wronka (56.51)

KH GDAŃSK: Szymczewski; Kabat - Ruszkowski, Aleniewski - Lehmann, Tomf - Trawczyński, Cymbała - Byliński; Strużyk - Wrycza - Kubicki, Stasiewicz - Serwiński - Pesta, Puchalski - Duda - Gawlik.

Jeszcze w Gdańsku okazało się, że sprawy zawodowe zatrzymają na miejscu Tomasza ZiółkowskiegoKrzysztofa Kantora. Już w Nowym Targu natomiast karę meczu, po udziale w bójce i po niesportowym zachowaniu względem publiczności otrzymał Jakub Puchalski. Mateusz Strużyk już w pierwszej tercji otrzymał potężne uderzenie w kolano i tylko szybka interwencja gdańskiego masażysty przywróciła kapitana KH do gry z kolei Jakub Serwiński po ciosie łokciem w grdykę długo dochodził do siebie.

W takich okolicznościach ciężko myśleć o pozytywnym wyniku. Na pocieszenie gdańszczanom pozostaje fakt, że wszystkie pozostałe drużyny w lidze otrzymały od "Szarotek" równie srogie lekcje.

- Jeszcze po pierwszej tercji nie wyglądało to wszystko tak, źle. Fakt przegrywaliśmy 0:3 po bardzo szybko straconych bramkach ale w liczbie strzałów niezbyt odstawaliśmy. Mówiłem w przerwie zawodnikom, że jak widać nie taki diabeł straszny, ale niestety nie wytrzymaliśmy tempa gospodarzy w kolejnych odsłonach. Do tego doszły kary, w czasie których jeszcze bardziej uszczuplały się nasze siły. Porażka, szczególnie tak wysoka boli, ale i z takich spotkań można wyciągnąć wnioski na przyszłość - powiedział po meczu trener KH Henryk Zabrocki.

MMKS Podhale - KH Gdańsk 8:3 (0:1, 5:1, 3:1)

6:2 Zarotyński as. Mrugała (46)
7:2 Wronka as. K. Kapica, D. Kapica (48)
7:3 Pesta as. Lehman (58)
8:3 Zarotyński as. Biela (58)

KH GDAŃSK: Szymczewski; Kabat - Ruszkowski, Alniewski - Lehmann, Tomf - Trawczyński; Strużyk - Wyrcza - Kubicki, Stasiewicz - Serwiński - Pesta, Cymbała - Duda - Gawlik oraz Byliński.

Gdańszczanie wyciągnęli wnioski z pogromu jakiego doznali w sobotę w Nowym Targu i 24 godziny później na lodowisko pod Tatrami wyjechała już inna gdańska drużyna. Ekipa KH Gdańsk przede wszystkim nie dała sobie narzucić stylu gry gospodarzy a dzięki Mateuszowi Strużykowi gdańszczanie w 12 minucie objęli prowadzenie.

- Zagraliśmy mądrze i odpowiedzialnie, zupełnie inaczej w defensywie, w kilku sytuacjach pewnie bronił nasz bramkarz. Niestety nie przypilnowaliśmy gospodarzy na początku drugiej tercji. Gospodarze wyrównali a później wykorzystali najpierw grę w podwójnej a później w pojedynczej przewadze. Byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką. Ta część gry ustawiła, jak się później okazało, całe spotkanie - powiedział po meczu trener gdańszczan Henryk Zabrocki.

W trzeciej tercji gospodarze nieco zwolnili tempo gry ale i tak zaaplikowali gdańszczanom trzy kolejne bramki, goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Filipa Pesty.

Pozostałe wyniki 11. i 12. kolejki 1.Ligi hokeja na lodzie: Bisset Polonia Bytom - Orlik Opole 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) i 4:2 (3:1, 0:0, 1:1), SMS PZHL Sosnowiec - Naprzód Janów 1:9 (0:4, 0:2, 1:3) i 0:8

Tabela 1.Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, pkt)
Marta

• No coz nic nie pozostalo jak trzymanie kcikow za jutrzejszy mecz aby nie bylo az tak wysokiego wyniku :)

• 12 4

• (1)

Henryk Zabrocki, trener Gdańska: Byliśmy tłem dla świetnie dysponowanego Podhala. Dla nas już samo to, że tu przyjechaliśmy jest sporym sukcesem. Zmagamy się z dużymi problemami finansowo-organizacyjnymi. - i to juz jest koniec i na ma juz nic

• 14 3

• kostecki "dziękujemy" za wykonczenie hokeja w Gdańsku!

żenada

• 12 0

• panowie kończcie wstydu oszczędźcie

• 12 18

• grande dolore

u nas wielki smutek a w Nowym Targu mogą się radować, bo Podhale rośnie w siłę i ładnie sie odradza
    dzisiaj niedziela ale na żadnego farta nie ma co liczyć

• 8 1

• a byli tacy co wpisywali o playoffach z Podhalem...

• Pan i Wladca

wy jako kibice jestescie..ami !! zamiast wspierac ta druzyne ktora gra w 100%za darmo to tylko dobijacie tymi DEBILNYMI kometarzami.jestescie zalosni.osoby ktore tu pisza to nie spelnione gwiazdy albo amatorzy !! zamknijcie wkoncu japy i dajcie sobie spokoj.bo na chwile obecna kazdy z tych chlopakow to tez amator.a zaden z talhu czy gdzie wy tam teraz satyryce gracie nie moze sie z nimi rownac !! wiec to wy oszczedzcie wstydu i przestancie kaleczyc ten sport !!

• 30 8

• "wszystkie pozostałe drużyny w lidze otrzymały od "Szarotek" równie srogie lekcje"

no to akurat jest jawna nieprawda, Podhale dominuje, ale aż tak jeszcze nikogo nie zlało, jak dotąd była tylko jedna dwucyfrówka Podhale - Polonia 10:1, a zdarzały się w miarę równe mecze np. Orlik - Podhale 0:2