Wiadomości

Podwójna dawka wymagającego WKKW. Ujeżdżenie, próba terenowa i skoki na hipodromie

Próba terenowa podczas WKKW.
Próba terenowa podczas WKKW. fot. Monika Skowrońska/Photo Moonsko

Ruszają Międzynarodowe i Krajowe zawody w WKKW na sopockim hipodromie. Pierwsze potrwają do niedzieli, a na liście startowej jest ponad 180 zawodników. Impreza miała rozpocząć się w piątek, ale ze względu na liczbę zgłoszeń pierwszy przejazd zaplanowano już na czwartek, na godz. 13. W następne dni zmagania startują o godz. 8. Wstęp na hipodrom jest bezpłatny. Kolejny WKKW odbędzie się w dniach 3-6 maja.Sopockie, dwutygodniowe święto jeździectwa co roku przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. Tak samo jest w tym roku. W zawodach wystartują m.in. Niemiec Andreas Ostholt, mistrz swojego kraju w WKKW, uczestnik mistrzostw świata, były trener kadry Polski czy Australijczyk Andrew Hoy, trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w jeździe drużynowej, który posiada także jedno srebro w jeździe indywidualnej. Poza tym zobaczymy wielu ciekawych, polskich jeźdźców.

SPRAWDŹ, JAK W CYKLU "WKRĘCENI W SPORT" IWONA GUZOWSKA ZACHĘCAŁA DO JEZDNY KONNO

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli strefę food trucków oraz stoiska z gadżetami nie tylko jeździeckimi.

- Każde zawody mają własną klasyfikację. Do wygrania będą puchary oraz nagrody pieniężne. Te drugie zależne są od liczby zdobytych punktów, dlatego podane będą dopiero przy wynikach. Dostanie je pięciu najlepszych zawodników każdego z konkursów - mówi Alicja Kocik, specjalista ds. marketingu na hipodromie.
W ZESZŁYM ROKU ZAWODY WKKW WYGRAŁA WICEMISTRZYNI OLIMPIJSKA

- Nie da się ukryć, że WKKW jest dla pasjonatów. Na stracie mamy kilku olimpijczyków, czy uczestników mistrzostw świata. Dlatego zapowiadają się ciekawe zawody. Oglądając je pamiętajmy, że ta próba jest trudna tak dla konia, jak i dla jeźdźca - dodaje.

Konkurs WKKW z 2017 roku.Przypomnijmy, że WKKW nazywany jeździeckim triathlonem. To jedna z olimpijskich konkurencji jeździeckich. Zawody WKKW zwyczajowo trwają trzy dni, podczas których zawodnicy biorą udział w trzech etapach: ujeżdżeniu, próbie terenowej (ang. cross country) oraz skokach przez przeszkody na parkurze.

Próba ujeżdżenia polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie wygrodzonym placu. Ta elegancka dyscyplina kładzie specjalny nacisk na współpracę oraz wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. Tutaj liczy się perfekcyjne opanowanie zachowań zwierzęcia oraz swoboda i elegancja. Nie bez powodu ujeżdżenie porównuje się do tańca.

Próba terenowa rozgrywana jest na znacznie większym obszarze - jest to bieg w terenie urozmaiconym różnego rodzaju przeszkodami, także wodnymi. Jest to też najbardziej widowiskowa cześć tych zawodów, która przyciąga co roku rzesze fanów jeździectwa oraz osoby, które łączą kibicowanie z piknikiem na świeżym powietrzu.

Konkurs skoków stanowi z kolei próbę dokładności i kondycji konia. Każda zrzutka to punkty karne. Konkurs rozgrywany jest na placu zwanym parkurem, a wysokość i rodzaj przeszkód zależą od klasy zawodów.

Harmonogram zawodów
26 kwietnia (czwartek) - Ujeżdżenie w godz. 13:00 - 18:30
27 kwietnia (piątek) - Ujeżdżenie w godz. 8:00 - 17:30 + skoki
28 kwietnia (sobota) - Skoki w godz. 8:00 - 16:00
29 kwietnia (niedziela) - Próba terenowa Kros w godz. 8:30 - 16:15

3 maja (czwartek) - Ujeżdżenie w godz. 15:00 - 18:00
4 maja (piątek) - Ujeżdżenie w godz. 8:00 - 15:00 + skoki
5 maja (sobota) - Próba terenowa kros w godz. 8:00 - 16:00
6 maja (niedziela) - Skoki w godz. 8:00 - 14:30

Opinie (7) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane