Podwójnie srebrny Nowak

11 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Grzegorz Nowak zdobył dwa z czterech medali, które wywalczyła reprezentacja Polski podczas XXIX mistrzostw świata w armwrestlingu. Atleta z Gdyni w Bułgarii dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu w kategorii +80 kilogramów juniorów.

W każdej kategorii oddzielnie punktowano i nagradzano walki na prawą i lewą rękę. Nowak w obu przypadkach był drugi. Wyniki gdynianina były najlepsze z całej reprezentacji. Poza Nowakiem z biało-czerwonych na podium uda się wejść tylko Bartoszowi Jakubowskiemu (Choszczno) brąz w kategorii osób niepełnosprawnych do 90 kg na lewą rękę oraz Karolinie Szafran w kategorii juniorek +70 kg na prawą rękę.

- Do szczęścia zabrakło medalu wśród seniorów, ale i tak możemy mówic o wielkim sukcesie naszej ekipy. W mistrzostwach było ponad 800 uczestników. W każdej kategorii trzeba było się mierzyć z blisko 30 konkurentami. Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy, którzy z góry byli faworytami, w rezultacie często zajmowali dalekie miejsca poza podium - ocenia Igor Mazurenko, prezydent Polskiej Federacji Armwestlingu.

Na odnotowanie zasługują również lokaty innych gdyńskich siłaczy: Aleksandra Lewandowska wśród juniorek do 70 kg była piąta na prawą i szósta na lewą rękę, Walentyna Zaklicka zajęła siódmą lokatę w rywalizacji seniorek na prawą rękę do 55 kg, a Karol Ludwik był dziewiąty na prawą rękę wśród niepełnosprawnych do 60 kg. Blisko podium znajdował się też mieszkaniec Rumi. Andrzej Głąbała w konkurencji grand mastersów powyżej 90 kg sklasyfikowany został na piąty na lewą i na szóstym miejscu na prawą rękę.