Pogrom przypieczętował awans

mat.
21 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Dominik Depta znów błysnął formą strzelecką, ekipie z Warszawy zaaplikował aż 5 goli Dominik Depta znów błysnął formą strzelecką, ekipie z Warszawy zaaplikował aż 5 goli

Piłkarze Lechii walczą o zachowanie ekstraklasy, Arki o awans do niej tymczasem niejako w cieniu tych ekip awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyli futsaliści AZS Uniwersytet Gdański. W meczu, który przypieczętował ich awans, rozgromili Mazovię Empik School UW Warszawa aż 12:4 (9:3).

Bramki: Depta (pięć) (1,8,10,15,22) Poźniak (trzy) (14,27,32) Knioch (8), Pawicki (18), M.Olszewski (16) Friszkemut (20) - Kononchuk (dwie), Kiełbiewski, Zbyszewski.

AZS UG: Wolski, Ciesielski, Pawicki, Depta, Knioch, Olszewski, Szymański, Poźniak, Friszkemut, Olszewski, Musik, Grabowski.

Gdańszczanie byli bardzo bliscy awansu już po poprzedniej kolejce rozgrywek, jednak przysłowiową kropkę nad i postawili dopiero w niedzielę. Świadomi stawki jaka towarzyszyła temu spotkaniu, od pierwszych minut ostro zaatakowali rywali.

Goście natomiast nastawili się na głęboką defensywę na własnej połowie i próby kontrataków. Gdańszczanie rozpoczęli mecz agresywnym, wysokim pressingiem na połowie przeciwnika co spowodowało, że w 8 minucie "Akademicy" prowadzili już 3:0, a w 18 minucie aż 8:1.

Praktycznie już wówczas losy meczu zostały rozstrzygnięte. Gdańszczanie nieco zwolnili tempo akcji i częściej do głosu dochodzili piłkarze ze Stolicy, którzy w sumie w meczu czterokrotnie znajdowali drogę do siatki "Akademików".

Zwycięstwem tym AZS Uniwersytet Gdański zapewnił sobie mistrzostwo I ligi futsalu.

Akademickie poczucie humoru czyli zdjęcie zespołowe inaczej ... Akademickie poczucie humoru czyli zdjęcie zespołowe inaczej ...
Awans do ekstraklasy wywalczyli:
Bramkarze:

Marcin Wolski, Szymon Ciesielski, Piotr Sowiński, Dominik Leśnicki.
Zawodnicy z pola:
Wojciech Pawicki, Dominik Depta, Łukasz Knioch, Michał Olszewski, Marcin Szymański, Tomasz Poźniak, Paweł Friszkemut, Łukasz Olszewski, Tomasz Musik, Łukasz Grabowski, Rafał Rzepecki.
Trener drużyny: Mariusz Kinda. Kierownik: Jerzy Knioch.

W ostatnim meczu 1.Ligi, w najbliższą sobotę o 18.00 gdańszczanie podejmowac będą KS Gniezno. Spotkanie rozegrane zostanie w Hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej na gdańskim Przymorzu.

Pozostałe wyniki 21 kolejki 1.ligi futsalu: Orlik Brzeg - Remedium Pyskowice 6:11, Marex Chorzów - AZS UŚ Katowice 7:5, AZS UW Warszawa - Berland OSiR Komprachcice 6:3, Kadet Futsal Team Poznań - MKF-Renex Grajów 2:5, KS Gniezno - KS AZS UMCS Lublin 3:1.
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Trzymam kciuki!

...za Sponsorów, Rektora i Uczelnię! Oby udało się udźwignąć Ekstraklasę!!
    Chłopaki - szacun! : )

• 11 1

• (2)

Pewnie Fakir ich namówił żeby robić fotkę bez pokazywania ryja hahah :)
    Z niego student jak z koziej d*py trąbka :)

• 4 6

• (1)

fakir tam nie gra.tylko jego brat...

• 2 0

• a to mój błąd :)

Tomasz raczej się nie wstydzi twarzy :) hahahaha :)

• 2 0

• Ekstraklasy nie będzie bo nie wystartują !? Wiadomo o co chodzi...

• 1 5

• Gratulacje!

Brawo Mario!!!

• 6 1

• 123

Chociaz raz Fakir niezle na zdjeciu wyszedl!

• 1 2

• do piszących

Jak byście chcieli wiedzieć to Fakir nie gra w UG.
    Grał jego starszy brat Tomek.
    Widać że się znacie rewelacyjnie!!!

• 2 1

• Do znawców sportu Akademickiego i fanów Fakira :D

Aby brać udział w rozgrywkach akademickich zawodnicy muszą byc studentami, inaczej ma się sytuacja w 1 PLF (dla "znawców" Polska Liga Futsalu), gdzie zawodnicy muszą mieć licencje zawodnika, nie ma to nic wspólnego z byciem studentem.

A najważniejsze, żę
    EKSTRAKLASA,EKSTRAKLASA, AZS UG
    I trzeba się cieszyć z takiego sukcesu :D!!!

• 5 1

• bravo korek!!!

gratualcje chlopaki!!!!

• 6 0

• Żukowo mają reprezentować w ekstraklasie i grać tam na hali.

• 0 2

• teraz priorytetem jest porządna sala sportowa.

Najprościej, gdyby dogadały się dwie uczenie i mecze były na AWFiS. Ktoś coś mruczał o Ergo Arenie ale .....