Uniwersytet nie zrobił krzywdy Uniwersytetowi

mat.
17 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Gdańszczanie po raz drugi w tym sezonie stracili punkty, ale wciąż pozostają bez porażki. Gdańszczanie po raz drugi w tym sezonie stracili punkty, ale wciąż pozostają bez porażki.

Futsalowa ekipa AZS Uniwersytet Gdański 2012 rok rozpoczęła poniżej oczekiwań. Gdańszczanie tylko zremisowali na wyjeździe z AZS Uniwersytet Warszawski 6:6 (1:1). Ekipa ze stolicy to zaledwie dziewiąta drużyna 1.Ligi futsalu, zaś nasza drużyna dopiero po raz drugi w sezonie straciła punkty.

6:6 Dominik Depta (40')

AZS UG: Wolski - Pawicki, Knioch, Depta, Olszewski - Szymański, Olszewski, Poźniak,
Friszkemut - Musik, Grabowski.

AZS UW: Kozłowski, Och, Piwowarczyk, Szymańczuk, Grzyb, Mykowski, Olkowski, Mytyk, Prażuch, Klimkowski, Stoch.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że mecz w Warszawie zakończy się zaskakującym remisem W 8. minucie kontrę gdańszczan wyprowadził Wojciech Pawicki, a podanie Łukasza Kniocha zakończył płaskim strzałem najbardziej aktywny tego dnia piłkarz gości Dominik Depta. Kolejne akcje "Akademików" z Gdańska nie zakończyły się jednak zdobyciem gola a ponieważ w futbolu niewykorzystane okazje się mszczą to błąd defensywy gdańszczan wykorzystał po solowej akcji kapitan UW Grzegorz Och.

W drugiej połowie obydwa zespoły zdobyły aż 10 bramek. Lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy w 28 minucie wyszli na prowadzenie 3:1. Pięć minut później był już jednak remis. W drugiej połowie gdańszczanie stracili jeszcze kontuzjowanego Łukasza Kniocha, który zdołał jeszcze strzelić swojego drugiego gola w meczu i musiał opuścić plac gry.

Emocje wzrastały wraz z upływem minut. W 36. minucie po strzale Prażucha i rykoszecie Wolski interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do gdańskiej bramki. Dwie minuty później ponownie Prażuch znalazł drogę do bramki AZS UW i stołeczni piłkarze po raz pierwszy wyszli w tym meczu na prowadzenie. Na 120 sekund przed ostatnim gwizdkiem trener gdańszczan Mariusz Kinda zdecydował się na wprowadzenie piątego zawodnika do gry. Gdy na niespełna minutę przed końcem gry błąd gości wykorzystał celnym strzałem z własnej połowy grający trener AZS UW wydawało się, że jest po meczu.

Nic takiego jednak nie nastąpiło. Najpierw na 24 sekundy przed końcem do pustej bramki po podaniu Depty trafił Michał Olszewski. A na niespełna 10 sekund przed końcem Pawicki przejął piłkę, trafiła ona do Depty a ten wyrównał na 6:6.

Pozostałe wyniki 13 kolejki 1.Ligi futsalu: AZS UŚ Katowice - Mazovia Empik School UW Warszawa 11:2 (7:0), Remedium Pyskowice - Berland OSiR Komprachcice 12:1 (8:0), MKF 99 Grajów - AZS UMCS Lublin 3:3 (1:2), Marex Chorzów - KS Gniezno 5:4 (3:0), Orlik Brzeg - Kadet Poznań 5:2 (2:0).