Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 4:1. Piłkarze przepraszają kibiców

mip.
16 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Maciej Kaźmierczak (przy piłce) w Środzie Wielkopolskiej zdobył honorową bramkę dla Bałtyku. Maciej Kaźmierczak (przy piłce) w Środzie Wielkopolskiej zdobył honorową bramkę dla Bałtyku.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 1:4 (0:1) w meczu 8. kolejki grupy drugiej III ligi. Honorową bramkę dla biało-niebieskich strzelił Maciej Kaźmierczak. Gdynianie wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

Przeczytaj relację z meczu Gedanii 1922 Gdańsk z Pogonią Nowe Skalmierzyce

Bramka:
Milachowski 13, Witkowski 69, Bartkowiak 83, Drame 90+3 - Kaźmierczak 87

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Korpalski, Długołęcki, Klimek - Bach, Bohm, Łukasik, Brodnicki, Fietz - Jankowski.

Piłkarze Bałtyku Gdynia w drugim meczu pod batutą Włodzimierza Pasieki mierzyli się z Polonią Środa Wielkopolska. Nowy szkoleniowiec biało-niebieskich dokonał czterech zmian w wyjściowej "11". Co ciekawe, w kadrze meczowej zabrakło choćby: kontuzjowanego Oktawiana Skrzecza czy Adama Gołuńskiego, którzy w starciu z Cartusią wystąpili od pierwszej minuty.

Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy 0:1. Przeczytaj relację z debiutu trenera Pasieki

Goście mogli objąć prowadzenie po uderzeniu Jakuba Bacha, ale jego strzał obronił Przemysław Frąckowiak. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i w 13. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie po próbie Klaudiusza Milachowskiego.

Do przerwy wynik już się nie zmienił. Nad Środą Wielkopolską zaczęło świecić słońce, ale nie zaświeciło ono dla gdynian, którzy walczyli o pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. W 69. minucie prowadzenie Polonii podwyższył Mikołaj Witkowski, a w 83. minucie zrobiło się już 3:0 po uderzeniu Bartosza Bartkowiaka.

Przeczytaj o nowym trenerze Bałtyku Gdynia

Honorową bramkę dla Bałtyku w 87. minucie zdobył Maciej Kaźmierczak. To jednak nie był koniec strzelania, bo w doliczonym czasie gry Bałtyk dodatkowo pognębił Jędrzej Drame, ustalając wynik meczu na 4:1.

- W dzisiejszym meczu, tak jak i w poprzednich, brakowało dyscypliny na boisku. Każdy nasz błąd jest wykorzystywany przez przeciwnika. Każdy musi spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie, co zrobić, żeby poprawić wyniki zespołu. Wierzę, że praca, którą wykonujemy na treningach zacznie przynosić w końcu efekt na boisku. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to przeprosić kibiców za nasze wyniki - powiedział nam po meczu obrońca, Arkadiusz Korpalski.

18 Unia Solec Kujawski 8 0 1 7 5:20 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-17