Polska - Armenia 12:0 w eliminacjach mistrzostw świata. Kanonada piłkarek nożnych

dak.
7 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Reprezentacja Polski piłkarek rozbiła Armenię na Stadionie Miejskim w Gdyni. Reprezentacja Polski piłkarek rozbiła Armenię na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Reprezentacja Polski piłkarek rozbiła Armenię 12:0 (6:0) w eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzeli prawdziwą kanonadę. To najwyższe zwycięstwo biało-czerwonych w kwalifikacjach na mundial. Aż sześć goli strzeliła Nikola Karczewska. Natomiast jej koleżanki zdobywały bramki m.in. po centrostrzale czy... niemalże z połowy boiska.

Karczewska 4, 24, 27, 46, 51, 73, Zawistowska 17, 58, Grabowska 44, Achcińska 45+2, Buszewska 65, Zapała 67,

POLSKA: Szemik - Zapała, Mesjasz, Dudek, Buszewska - Grzywińska (68 Lefeld), Achcińska (90+2 Kozak), Kaletka (75 Kaletka) - Zawistowska (68 Maciazka), Karczewska (75 Pajor), Grabowska

Reprezentacja Polski na spotkanie z Armenią wyszły w ustawieniu 4-3-3. W podstawowym składzie zabrakło największej gwiazdy Ewy Pajor, która pauzowała w ostatnich miesiącach przez kontuzje. Jednak kibice na Stadionie Miejskim nie mogli narzekać na brak emocji. Biało-czerwone już do przerwy zafundowały kanonadę, strzelając aż 12 goli. Połowa z nich, czyli tyle ile w dotychczasowych eliminacjach, padła już do przerwy.

Reprezentacja Polski kobiet też gra o mundial. Przeczytaj o sytuacji piłkarek

Zaczęło się w 4. minucie po stałym fragmencie. Polki kombinacyjnie rozegrały rzut rożny, a po dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej, piłkę kolanem do bramki skierowała Nikol Karczewska. Napastniczka FC Fleury 91 już w 27. minucie miała na swoim koncie hat-tricka, a w międzyczasie trafienie dołożyła także Weronika Zawistowska.

Wynik 4:0 utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy. I gdy wydawało się, że przy takim stanie piłkarki będą schodziły do szatni, prowadzenie podwyższyła Dominika Grabowska, a w doliczonym czasie jeszcze szóstą bramkę dołożyła Adriana Achcińska dobijając strzał Zawistowskiej.

Nasze reprezentantki nie oszczędziły Ormianek także po przerwie. Karczewska pokonała bramkarkę raptem po kilkudziesięciu sekundach, a 5 minut dołożyła kolejnego gola po akcji sam na sam.

AP Lotos Gdańsk. Czytaj więcej o ekstraklasowej drużynie piłkarek z Trójmiasta

Efektowny rajd w 58. minucie zaprezentowała też Zawistowska, ale koleżanki postanowiły pokazać się z jeszcze z lepszej strony. Najpierw bramkę po centrostrzale z lewej strony zdobyła Zofia Buszewska, ale prawdziwym dziełem popisała się Anna Zapała. Obrończyni AZS UJ Kraków zagrała w pole karne niemal z połowy boiska, ale piłka odbiła się od podłoża i przelobowała bramkarkę.

Decydującą bramkę, na 12:0, zdobyła Karczewska, zapisując się na listę strzelców po raz szósty. Zaraz potem została zmieniona przez Pajor, która została przywitana gromkimi brawami przez gdyńską publiczność. Napastniczka biało-czerwonych po chwili również strzeliła gola, ale była na pozycji spalonej i bramka została anulowana.

Efektowne zwycięstwo pozwala myśleć o awansie o mundial. Biało-czerwone czeka jeszcze trzy spotkania. Najbliższe zagrają na wyjeździe, 12 kwietnia, z Norwegią.