Wiadomości

Polska Hokej Liga ze Słowacją i Węgrami? Lotos PKH Gdańsk: Wykluczone

Lotos PKH Gdańsk

Wciąż jest zbyt wiele niewiadomych, aby podjąć wiążące decyzje co do kształtu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w przyszłym sezonie. Rozważane są jednak różne warianty, włącznie ze stworzeniem rozgrywek z zespołami z innych krajów. W Gdańsku na pewno nie zgodzą się na taką opcję.
Wciąż jest zbyt wiele niewiadomych, aby podjąć wiążące decyzje co do kształtu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w przyszłym sezonie. Rozważane są jednak różne warianty, włącznie ze stworzeniem rozgrywek z zespołami z innych krajów. W Gdańsku na pewno nie zgodzą się na taką opcję. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Polska Hokej Liga szykuje scenariusze na sezon 2020/21. Na pewno będzie mniej meczów, a spotkania mogą odbywać się bez kibiców. Jeśli kryzys ekonomiczny sprawi, że zbyt wiele drużyn nie będzie mogło przystąpić do rozgrywek, możliwe jest stworzenie ligi międzynarodowej na przykład ze Słowacją i Węgrami. - Wykluczam udział we wspólnej lidze. Koszty podróży byłyby dla nas nie do udźwignięcia - mówi pełnomocnik zarządu Lotos PKH Gdańsk Bartosz Purzyński.Władze Polskiej Hokej Ligi są już po konsultacjach z prezesami klubów w sprawie startu rozgrywek w sezonie 2020/21 oraz ich kształtu.

- Robimy wszystko, aby liga były ciekawa i atrakcyjna dla kibiców. Niestety ze względu na panującą sytuację i związaną z nią niepewność, nie jesteśmy w stanie na razie podejmować wiążących decyzji - mówi Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Lotos PKH Gdańsk. Ranking czytelników. Tomas Fucik najlepszy, Szymon Marzec drugiWiadomo już, że nawet jeśli liga wystartuje planowo, czyli we wrześniu, mecze najpewniej odbywać się będą bez kibiców. W tym wypadku szczegółowego dopracowania będzie wymagał plan związany z transmisją meczów w systemie pay-per-view i podziałem wpływów z relacji.

W redukcji kosztów dla klubów ma pomóc też zmniejszenie liczby meczów. Zasadnicza część sezonu ma być zmniejszona z pięciu do czterech rund, a więc o dziewięć spotkań mniej.

To wszystko jednak przy założeniu, że wszystkie drużyny, który brały udział w poprzednich rozgrywkach, za wyjątkiem wycofanego Naprzodu Janów, zgłoszą gotowość do gry. W tej chwili największe wątpliwości dotyczą startu Unii Oświęcim oraz Podhala Nowy Targ.

- W PHL oraz w klubie nastawiamy się na cięcie i tak już maksymalnie zoptymalizowanych kosztów. Tak naprawdę największy wpływ na funkcjonowanie klubów i ligi będą miały decyzje w samorządach oraz spółkach skarbu państwa, które są największymi sponsorami klubów hokejowych. Cięcia środków na sport oraz promocje będą na pewno, pytanie jak duże - mówi Bartosz Purzyński, pełnomocnik zarządu Lotosu PKH Gdańsk, który jest w o tyle dobrej sytuacji, że ma zapewnienie tytularnego sponsora o dalszej chęci współpracy.

Grupa Lotos nie zostawi hokeistów. Co z miastem i mniejszymi sponsorami?Rozważany jest także najczarniejszy scenariusz, w którym gotowość do startu w lidze zgłosi zaledwie cztery do sześciu zespołów. Tu ratunkiem ma być powołanie wspólnych rozgrywek ze Słowacją i Węgrami, względnie Litwą, Białorusią czy Ukrainą.

W tym przypadku wątpliwości budzi jednak kwestia otwarcia granic po pandemii. Poza tym to rozwiązanie byłoby wyjątkowo niekorzystne dla klubów z północy Polski, czyli Gdańska i Torunia.

- Wykluczam udział Lotos PKH Gdańsk we wspólnej lidze ze Słowakami oraz Węgrami. Koszty podróży byłyby dla nas nie do udźwignięcia. Nie bez znaczenia byłby również sam czas jazdy, który powodowałby, że zawodnicy nie byliby w stanie regenerować się i odpowiednio trenować miedzy meczami. Przypomnę, ze w Gdańsku mieliśmy już ligę bałtycką. Nie cieszyła się ona wielkim zainteresowaniem. Kibiców pasjonuje przede wszystkim rywalizacja krajowa. Na ten moment sytuacja jest kompletnie nieprzewidywalna. Dopóki nie zapadną ważne rządowe decyzje, trudno cokolwiek zaplanować - mówi Purzyński.

Opinie (50) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

29.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 LOTOS PKH Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:4 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:1 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 7:2 LOTOS PKH Gdańsk
21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 LOTOS PKH Gdańsk
16.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:3 Podhale Nowy Targ LIVE!
14.02 (pt) godz.18:00 JKH GKS Jastrzębie 1:2 LOTOS PKH Gdańsk
02.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:2 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
31.01 (pt) godz.18:00 GKS Tychy 3:1 LOTOS PKH Gdańsk
28.01 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 4:1 Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy
2 Re-Plast Unia Oświęcim
3 JKH GKS Jastrzębie
3 GKS Katowice
5 Podhale Nowy Targ
6 Comarch Cracovia
7 LOTOS PKH GDAŃSK
8 Energa Toruń
9 Zagłębie Sosnowiec
10 Kadra PZHL
11 Naprzód Janów
  • Ćwierćfinały:
  • LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4
  • GKS Tychy - Energa Toruń 4:0
  • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:4
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
  • Półfinały zostały odwołane. Kolejność na miejscach 1-2 ustalono na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym. Mistrzostwo Polski przyznano GKS Tychy, a wicemistrzem kraju została Re-Plast Unia. Natomiast dwóch pozostałych półfinalistów wspólnie sklasyfikowano na 3. miejscu.
  • Kolejność na miejsca 5-8 ustalona została według pozycji zajętych w sezonie zasadniczym przez drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach.
  • Kolejność na miejsca 9-11 na podstawie wyników po sezonie zasadniczym.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
3
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
Re-Plast Unia Oświęcim
zwycięzca ćwierćfinału 3
JKH GKS Jastrzębie
zwycięzca ćwierćfinału 2
GKS Katowice
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał

Najlepiej typujący wyniki Lotosu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomek Marcinkowski 50 85 62%
2. Piotr Ł. 52 84 59.6%
3. Adrian Pobłocki 51 82 60.8%
4. Radosław Dymkowski 52 81 59.6%
5. Marcin Dymkowski 51 81 58.8%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane