Rogowska wciąż niżej niż minimum na MŚ

mad, ras.
23 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Cztery sztafety na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Srebro kobiet na 4x400 m
Annie Rogowskiej po raz kolejny nie udało się wywalczyć minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie Annie Rogowskiej po raz kolejny nie udało się wywalczyć minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie

Troje lekkoatletów SKLA Sopot było w kadrze Polski na drużynowe mistrzostwa Europy. W brytyjskim Gateshead wystartowała jedynie Anna Rogowska. Tyczkarka zajęła trzecie miejsce, ale do minimum na mistrzostwa świata zabrakło jej 20 centymetrów. Biało-czerwoni w stawce 12 państw zajęli 5. pozycję.

Anna Rogowska do Gateshead pojechała z zamiarem pokonania wysokości 4.60 m. Chciała tym samym dołączyć do klubowych koleżanek z SKLA Sopot - Karoliny Tymińskiej (siedmiobój) i Marty Jeschke (sztafeta 4x100 m), które swoje minima już wypełniły.

Ta sztuka się jednak nie udała. Rogowska zepsuła dwa pierwsze skoki zaliczając zrzutki już przy wysokości 4.40, którą nie bez problemów pokonała za trzecim podejściem. Następnie opuściła kolejne wysokości i zaatakowała 4.60, ale nieskutecznie. Zepsuła dwie próby i zakończyła udział w turnieju, gdyż regulamin dopuszcza podczas drużynowych mistrzostw Europy cztery zepsute skoki w całych zawodach.

Kolejną szansę wypełnienia minimum Rogowska będzie miała 30 czerwca w Birmingham, gdzie odbędzie się mityng Diamentowej Ligi.

9. Katrine Haarklau (Norwegia) 3.80

W pięcioosobowej kadrze sztafety 4x100 kobiet znalazła się Marta Jeschke, ale w Gateshead nie wystartowała. Polki w składzie Marika Popowicz, Ewelina Ptak, Martyna Opoń, Weronika Wedler zajęły 6. miejsce z czasem 43.85 sekundy. Triumfowały Ukrainki (42.62) przed Niemkami (43.15) i Rosjankami (43.23).

Podobny los spotkał klubowego kolegę Jeschke - Patryka Dobka. 19-latek znalazł się w sześcioosobowej kadrze sztafety 4x400 mężczyzn. W zawodach może brać jednak udział tylko czterech biegaczy.

Sztafeta w składzie Marcin Marciniszyn, Rafał Omelko, Michał Pietrzak i Kacper Kozłowski ukończyła zawody na 3. pozycji z czasem 3:06.18. Wygrali Brytyjczycy (3:05.37), na drugiej pozycji skończyli Rosjanie (3:06.09).

W drużynowych mistrzostwach Europy Polacy zdobyli w sumie 305,5 punktu, co dało im 5. pozycję w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyli Rosjanie (354,5), drugie miejsce zajęli Niemcy (347,5), trzecie Brytyjczycy (338). Polaków wyprzedzili także Francuzi (310,5).

W cieniu imprezy w Gateshead odbywał się w Iławie ogólnopolski mityngu skoku wzwyż Kaper Cup 2013. Wystartowała w nim zawodniczka SKLA Sopot Paulina Borys. 15-latka sześć dni wcześniej ustanowiła nieoficjalny rekord Polski młodziczek. 1,79 m skoczyła podczas zawodów w Starogardzie Gdański. Od niedzieli rekord wynosi już 1,80 m i oczywiście należy do Borys.