Arka lepsza od Pogoni w rezerwach

ras., Marta
14 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Sebastian Wojtowicz z Polonii Gdańsk nie dał się pokonać w sobotę strzałem bezpośrednio z gry, ale piłkę z siatki wyciągał trzy razy. Sebastian Wojtowicz z Polonii Gdańsk nie dał się pokonać w sobotę strzałem bezpośrednio z gry, ale piłkę z siatki wyciągał trzy razy.

Rezerwy Arki Gdynia rozbiły na własnym boisku odpowiedników Pogoni Szczecin aż 5:2 (2:0). Malbork nie służy Polonii. Gdańszczanie pełniący w tym mieście obowiązki gospodarskie przegrali z Pogonią Barlinek 2:3 (2:1). Żadne gole nie padły w meczu otwierającym 20. kolejkę w grupie bałtyckiej III ligi, w który Bałtyk w Gdyni ugościł Lechię II Gdańsk.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU BAŁTYK GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 0:0

Polonia Gdańsk - Pogoń Barlinek 2:3 (2:1)
Bramki: Piątkowski 9, Mikołajczak 18 - Bejuk 45 (karny), Odachowski 70, 90

POLONIA: Wojtowicz - Osłowski, Gornowicz, Skowroński, Zgliński - Kozłowski, Rychłowski, Mikołajczak (77 Stanisławski), Anusik (86 Jaśniewski) - Piątkowski (65 Szuba), K.Borkowski (72 Woźniak)

Gdańska drużyna, która po raz drugi tej wiosny spotkanie "u siebie" zagrała nie przy Marynarki Polskiej, a w Malborku, miała nadzieję, że po zwycięstwie w Szczecinie z rezerwami Pogoni 4:1 (1:0) zła passa nareszcie się odwróciła. I rzeczywiście, już po niespełna 20 minutach gry Polonia prowadziła 2:0.

Najpierw pojedynek sam na sam z bramkarzem gości wygrał Adam Piątkowski, a następnie Michał Mikołajczak na gola zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Niestety, Pogoń z Barlinka okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem niż rezerwy tej ze Szczecina. Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli gola z rzutu karnego, a po przerwie doprowadzili do wyrównania po pięknym uderzeniu w samo "okienko" bramki z rzutu wolnego.

Gdańszczanie byli blisko ponownego prowadzenia po strzale Macieja Osłowskiego, ale obrońca trafił w poprzeczkę. Przyjezdni zdołali jednak zepchnąć Polonię na własną połowę, choć nie byli w stanie wykorzystać przewagi.

Tuż przed końcowym gwizdkiem arbiter podyktował jednak dla nich rzut wolny na wysokości 17 metra, a Sebastian Wojtowicz po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z bramki po stałym fragmencie gry.

Polonia spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Ze względu na wynik meczu pomiędzy Błękitnymi Stargard Szczeciński i Dąbem Dębno (2:0), pozycję lidera utraciły natomiast panujące niepodzielnie od początku sezonu rezerwy gdańskiej Lechii. Przypomnijmy, że biało-zieloni w piątek bezbramkowo zremisowali w Gdyni z Bałtykiem.

Arka II Gdynia - Pogoń II Szczecin 5:2 (2:0)
Bramki: Bartlewski 3, Surdykowski 26, Żołnierewicz 77, Dettlaff 81, Wojowski 91 - Wiśniewski 51, 73

ARKA II: Szlaga - Strzelecki, Sobieraj, P.Robakowski (41 Żołnierewicz), Kubowicz - Wojowski, Dettlaff, Bartlewski, Brzuzy (85 Róg) - Zwoliński (58 Patelczyk), Surdykowski (46 Patok)

Nie minęło pół godziny gry a już żółto-niebiescy prowadzili na Narodowym Stadionie Rugby 2:0. Już w pierwszej, poważniejszej akcji meczu Sebastian Bartlewski wykorzystał dobre podanie od Dawida Kubowicza i strzelił na 1:0. Ten sam zawodnik asystował również przy bramce numer 2 dla rezerw Arki. Tym razem podał do Janusza Surdykowskiego a ten "zapewnił" koledze drugą asystę w meczu.

Prowadzenie 2:0 uspokoiło nieco gdynian i choć posiadali optyczną przewagę, to jednak nie byli w stanie zmienić wyniku. Taką nieporadność gospodarzy postanowili wykorzystać "Portowcy". Dwa trafienia Radosława Wiśniewskiego spowodowały, że na niespełna 20 minut przed końcem gry był remis.

Gdynianie jednak jak efektownie rozpoczęli niedzielny mecz tak też go skończyli. Już 4 minuty po bramce na 2:2 wykorzystali rzut rożny. Bartlewski zagrał na piąty metr przed bramkę gości i Krystian Żółnierewicz odzyskał prowadzenie dla gdynian. Drugi rzut rożny egzekwowany przez Bartlewskiego przyniósł podwyższenie rezultatu. Tym razem do siatki trafił Marcin Dettlaff.

Gdynianie nie zamierzali poprzestawać na czterech bramkach zaaplikowanych rezerwom Pogoni. Atakowali do samego końca i już w doliczonym czasie gry Paweł Wojowski strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

• BAŁTYK GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 0:0
  • POLONIA GDAŃSK - Pogoń Barlinek 2:3 (2:1)
  • ARKA II GDYNIA - Pogoń II Szczecin 5:2 (2:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Energetyk Gryfino 0:0
  • Gryf Słupsk - Drawa Drawsko 0:2 (0:1)
  • Błękitni Stargard Szcz. - Dąb Dębno 2:0
  • Cartusia - Koral Dębnica 0:0
  • Chemik Police - Gwardia Koszalin 1:1 (0:0)
ras., Marta

Opinie (11)

• Szkoda .....

Takie mecze trzeba wygrywać i już, ale piłka jest dalej w grze i nic jeszcze straconego.

• 9 0

• Przede wszystkim

Polonia Gdańsk powinna grać w Gdańsku!

• 17 1

• przecież to jest Ciman

• 2 2

• ale o co chodzi z tą grą w Malborku? Stadion przy Marynarki się zepsuł czy co?

• 15 0

• Jak się klub nie wzmacnia to takie są efekty :(

• 1 2

• jeszcze 10 meczy powodzenia ! ps.co z waszym stadionem ? pozdro z UK !

• 4 3

• Ludzie, ogarnijcie się! Polonia nie gra na MP, bo jej boisko po zimie nie nadaje się do gry.

Inna sprawa, że w Gdańsku jest dość boisk by na nich zagrać. Inna sprawa, że w Malborku pewnie ich chcieli a w Gdańsku nie

Szkoda że przegrali, ale Barlinek to nie są ogórki. Pokazali to w niedawnym meczu z Bałtykiem. Przegrali choć do przerwy powinni prowadzić 3:0

• 12 1

• BAŁTYK-LECHIA II (1)

czy marni kalosze co gwizdali Bałtyk są w stanie tak jak Hubert Siejewicz przeprosić klub za swoje błędne decyzje i odebranie szansy na zwycięstwo??