Porażka na własne życzenie

12 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W dziesiątej kolejce ekstraklasy już piątej porażki doznały piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS. Dziś gdańszczanki w dużej mierze na własne życzenie uległy na wyjeździe AZS Politechnice Koszalin 25:26 (14:12). W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 akademiczki zakończą pierwszą rundę rozgrywek meczem ze Startem Elbląg na własnym parkiecie.

DABLEX: Sadowska, Mikszto - Knoroz 8, Kowalewska 3, Sawicka 4, Koniuszaniec 1, Szwed 4, Wojtas, Mielczewska, Taczyńska 1.

Mecz po myśli gdańszczanek, w których bramce pierwszy raz po operacji kolana zagrała Małgorzata Sadowska, toczył się przez dwie trzecie meczu. Po niespełna 40 minutach gry przyjezdne prowadziły 19:15.

Wówczas podopiecznym Jerzego Cieplińskiego przydarzył się koszmarny przestój. Pozwoliły zdobyć rywalkom aż sześć bramek z rzędu! Mało tego. Z niekorzystnego wyniku 19:21 nasze zawodniczki potrafiły jeszcze wyjść na prowadzenie 23:22, by zupełnie oddać pole koszaliniankom w ostatnich ośmiu minutach spotkania. Politechnika zdobyła trzy trafienia z rzędu i od rezultatu 25:23 kontrolowała pojedynek do ostatniego gwizdka sędziów.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Łączpol Gdynia - Zgoda Ruda Śląska 29:24 (13:9), AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 19:33 (11:16), Interferie Zagłębie Lubin - Piotrcovia 32:23 (15:10), Carlos-Astol Jelenia Góra - Ruch Chorzów 33:32 (16:15), Start Elbląg - SPR Asseco BS Lublin 33:34 (14:18).

Opinie (22)

• RUGBISTKI ARKI MISTRZYNIAMI POLSKI (1)

• 0 0

• Może ktoś podać ile bramek która rzuciła?

• 0 0

• (1)

AZS Politechnika Koszalin - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 26:25 (12:14)
    SADOWSKA (k 1/2), Mikszto (k 0/1) - KNOROZ 8 (k 2/2, Ż), KULWIŃSKA 4 (Ż, 2 min), SAWICKA 4, SZWED 4 (Ż), KOWALEWSKA 3, KONIUSZANIEC 1 (2 min), Taczyńska 1, Mielczewska 0, Wojtas 0, Białek -, Kordunowska -, Malich -

Ala została zniesiona z boiska w pierwszej połowie - ponownie uraz tego samego kolana.