Falstart piłkarek Sztormu AWFiS

Rafał Sumowski
13 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Inauguracja rundy wiosennej nie udała się piłkarkom Sztormu AWFiS, choć gdańszczanki do ostatniej minuty meczu we Wrocławiu walczyły o remis. Inauguracja rundy wiosennej nie udała się piłkarkom Sztormu AWFiS, choć gdańszczanki do ostatniej minuty meczu we Wrocławiu walczyły o remis.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z AZS Wrocław 0:2 (0:1). Nieudany początek rundy wiosennej sprawił, że 6. miejsce, w które celują podopieczne Roberta Chałaszczyka, oddaliło się na 7 punktów. W sobotę za tydzień o godz. 12 "sztormówki" zagrają na boisku przy ul. Meissnera z Czarnymi Sosnowiec.

SZTORM AWFIS: Kołacz - Wróbel, Zawadzka, A.Bużan, Słowy (50 Słowińska) - Zańko, Cywińska (75 P.Świętoniowska), K.Bużan, N.Świętoniowska, Kamińska (65 Kopińska) - Wierzbicka (65 Sirant)

Gdańskie piłkarki po solidnie przepracowanej zimie do rundy wiosennej przystępowały z dużym optymizmem. Choć jesień "sztormówki" zakończyły na 10. miejscu w tabeli ekstraligi, trener beniaminka Robert Chałaszczyk zadeklarował walkę o pierwszą szóstkę.

Podczas inaugurującego rundę meczu we Wrocławiu, przez pierwsze pół godziny miejscowy AWF i Sztorm badały się wzajemnie. Sytuacji strzeleckich brakowało, ale w 30. minucie impas przełamały gospodynie. Była zawodniczka Sztormu Marta Cichosz strzeliła w polu karnym ze szpicy nie dając szans Magdzie Kołacz.

Gdańska bramkarka jeszcze przed przerwą uratowała zespół przed stratą drugiego gola, gdy obroniła rzut karny. W 45. minucie Sztorm AWFiS mógł doprowadzić do remisu. Martyna Zańko okiwała w polu karnym ostatnią obrończynię stojącą na jej drodze do bramki, ale posłała piłkę obok słupka.

Zańko tego dnia mogła sobie naprawdę pluć w brodę, bowiem zaraz po przerwie zabrakło jej wykończenia w podobnej sytuacji. Tym razem oddała strzał w boczną siatkę. W 70. minucie po podaniu Klaudii Słowińskiej uderzała natomiast głową, ale również niecelnie.

Na 5 minut przed końcem meczu w pole karne dośrodkowała Słowińska, ale w ostatniej chwili na 5. metrze Dominikę Kopińską ubiegła rywalka. W ostatniej akcji meczu gdańszczanki postawiły wszystko na jedną kartę i przy stałym fragmencie gry w polu karnym rywalek znalazła się nawet Magda Kołacz. Niestety, wrocławianki ruszyły z kontrą na pustą bramkę i skończyło się drugim golem dla miejscowych.

PIŁKARKI SZTORMU AWFIS ZNÓW BĘDĄ GRAŁY W GDAŃSKU

Przypomnijmy, że domowe mecze Sztorm AWFiS będzie rozgrywał już w Gdańsku, a nie tak jak jesienią we Władysławowie. Wiosną występować będą na boisku przy ul. Meissnera. Pierwszy pojedynek na tym obiekcie odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 12. Rywalem gdańszczanek będą Czarni Sosnowiec.