Sztorm gości w sobotę mistrzynie Polski

Rafał Sumowski
18 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie piłkarki na zwycięstwo w ekstralidze czekały jedenaście spotkań. W środę pokonały ostatni zespół w tabeli, w sobotę zagrają z liderem. Gdańskie piłkarki na zwycięstwo w ekstralidze czekały jedenaście spotkań. W środę pokonały ostatni zespół w tabeli, w sobotę zagrają z liderem.

Piłkarki Sztormu AWFiS pokonały we Władysławowie Olimpię Szczecin 4:1 (2:1). Gdańszczanki na drugą wygraną w ekstralidze czekały 11 spotkań, a więc od inauguracyjnej kolejki. W sobotę o godz. 11 podopieczne Roberta Chałaszczyka zakończą rundę jesienną, podejmując mistrzynie Polski Medyk Polomarket Konin. Na terenie rywala sensacyjnie zremisowały.

Sztorm AWFiS Gdańsk - Olimpia Szczecin 4:1 (2:1)
Bramki dla Sztormu:
Słowińska 15 karny, Zawadzka 30, 75, Zańko 55,

SZTORM AWFiS: Kołacz - Wróbel (25 Kamińska), A.Bużan, Zawadzka, Słowy - Zańko (80 Grala), Słowińska (60 Cywińska), K.Bużan, Sirant (82 Dopke), Świętoniowska - Kopińska (50 Wierzbicka)

Na inaugurację ekstraligi gdański beniaminek pokonał GOSiRki Piaseczno 2:1. Od tego czasu Sztorm AWFiS doznał 3 porażek i aż 8 remisów, z czego trzy z rzędu w ostatnich pojedynkach.

Drugi komplet punktów zespołowi trenera Roberta Chałaszczyka udało się zgarnąć w środę. Do Władysławowa przyjechał najsłabszy zespół ekstraligi Olimpia Szczecin. Gdańszczanki zaatakowały zdecydowanie od pierwszych minut. Wynik spotkania otworzyła Klaudia Słowińska z rzutu karnego po zagraniu ręką jednej z obrończyń gości.

Gospodynie miały kilka sytuacji, by podwyższyć ten rezultat. Z rzutu wolnego na 30. metrze w poprzeczkę uderzała Martyna Zańko, a po indywidualnej akcji groźnie uderzała Olga Sirant.

Sztorm popełnił jednak błąd i Olimpia doprowadziła do wyrównania. Przewagę przed przerwą odzyskała jednak po rzucie rożnym Marcjanna Zawadzka. Po przerwie popisała się asystą przy golu Zańko, a także ustaliła wynik spotkania po kolejnym rzucie rożnym.

- Przeciwniczki po przerwie oddały jeden celny strzał. Nasza dominacja nie podlegała wątpliwości i wynik mógłby być wyższy. Cieszy nas, że udało się nam wygrać. Szkoda tylko, że tak późno - ocenił trener Chałaszczyk.
Rundę jesienną, w której awansem zmieszczono trzy kolejki z wiosny, gdańszczanki zakończą w sobotę. O godz. 11 na boisku COS Cetniewo zmierzą się z mistrzyniami Polski i obecnym liderem ekstraligi Medykiem Polomarket Konin.

"Sztormówki" grały z nimi już w trzeciej kolejce - spotkanie w Koninie zakończyło się sensacyjnym bezbramkowym remisem. Do dziś Sztorm pozostaje jedynym zespołem obok Górnika Łęczna, który zdołał urwać punkty Medykowi.

SZTORM SENSACYJNIE ZREMISOWAŁ Z MISTRZEM POLSKI

- Będzie ciężko powtórzyć wynik z Konina. Na naszą niekorzyść działa jednak wyłącznie to, że zagramy trzeci mecz w sześć dni. Przed zaległym meczem z Olimpią zaliczyliśmy w weekend podróż do Wałbrzych. To wszystko na pewno dziewczyny będą miały w nogach. Z drugiej strony gramy coraz lepiej. Przy odrobinie szczęścia pokusimy się o zwycięstwo, ale pamiętajmy, że Medyk bije na głowę całą ligę i zasłużenie nie doznał jeszcze porażki - mówi trener Sztormu.
Medyk przez polskie rozgrywki idzie jak przysłowiowa burza. Obecnie legitymuje się bilansem 10 zwycięstw i 2 remisów. Podopieczne Romana Jaszczaka grały także w Lidze Mistrzyń, ale z rywalizacji odpadły przegrywając w 1/16 z Olympique Lyon 0:6 u siebie i 0:3 na wyjeździe.

- Lyon to najlepsza drużyna w Europie, więc ta porażka nic nie ujmuje Medykowi. W swoim składzie mistrzynie mają etatową reprezentantki Polski Aleksandrę Sikorę,Anne Gawrońską czy Katarzynę Daleszczyk. Nazwiska można wymieniać i wymieniać. Na pewno jednak nie usiądziemy przed nimi na boisku i postaramy się o dobry wynik - kończy trener gdańszczanek.