Porażki w Młodej Ekstraklasie

19 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

To nie była dobra kolejka dla piłkarzy z Trójmiasta w Młodej Ekstraklasie. Lechia Gdańsk na własnym boisku straciła w ostatnich dwunastu minutach aż trzy gole i przegrała z Ruchem Chorzów 0:3 (0:0). Goście tym samym zostali liderem tabeli. Arka Gdynia na wyjeździe uległa Górnikowi Zabrze 0:1 (0:0).

Trzy mecze w ciągu tygodnia to zdecydowanie za dużo jak dla nastoletnich podopiecznych Tomasza Borkowskiego. Lechia nie grała źle, ale wybitnie nieskutecznie, a w końcówce spotkania wyraźnie opadła z sił. Być może nie doszłoby to porażki, gdyby przed przerwą choćby jedną z czterech dogodnych sytuacji na bramkę zamienili zawodnicy z kadry pierwszej drużyny, Robert Hirsz lub Marcin Szałęga.

Dominik Sobański dobrze i szczęśliwie bronił do 78. minuty m.in. uderzenia wywodzącego się z Pomorza, Michała Haftkowskiego i Artura Sobiecha. Wynik spotkania otworzył, a następnie w ostatniej minucie go ustalił Paweł Lesik. Co gorsza biało-zieloni tracili nie tylko gole. Jakub Kawa za faul otrzymał czerwoną kartkę, co oznacza przymusową pauzę w dwóch spotkaniach.

Bramki: Lesik 78, 90, Goncerz 89.

LECHIA: Sobański - Kawa, Brede, Zakrzewski (84 Sterczewski), Krysiński (46 Bobrowski) - Osłowski (84 Zejglic), Pietroń, Stępień (56 Tofil), Szuprytowski - Szałęga, Hirsz.

RUCH: Struski - Babiarz, Trzmielewski, Szczypior, Ninkovic - Feruga (46 Lesik), Jarecki (64 Urbański), Czaicki, Goncerz (90 Flis) - Haftkowski, Sobiech.

Arka do Zabrza zabrała trzech piłkarzy, którzy w tym sezonie siedzieli już na ławce rezerwowych w ekstraklasie. Bramkarz Radosław Kuć i wśród młodzieży zadowolił się rolą zmiennika, a Mateusz Kołodziejski został zmieniony w drugiej połowie. Pełny mecz rozegrał Marcin Budziński, w którym Czesław Michniewicz widzi wielki talent, ale póki co nie pozwolił mu na seniorski debiut.

Zwycięskiego gola dla Górnika strzelił kapitan gospodarzy. Bartłomiej Maciejewski jedyną bramkę spotkania zdobył w 55. minucie.

W najbliższej kolejce gdynianie po raz pierwszy zaprezentują się własnej publiczności. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na głównej płycie przy ul. Olimpijskiej ugoszczą Piasta Gliwice. Lechia na wyjazdowy mecz z Cracovią poczeka do 5 lub 6 września.

GÓRNIK: Vaclavik - Gęsikowski (46 Wawrzyniak), Krotofil, Gancarczyk, Pavlenda (46 Smirnovs) - Maciejewski (77 Halama), Grajek (67 Furczyk), Wereszczyński (67 Krzysztoporski), Malinowski (46 Magiera) - Rupa, Gajewski.

ARKA: Zoch - Urbaniak, Robakowski (80 Pawłowski), Wilczyński, Kowol - Barnik, Budziński, Czoska (46 Sulima), Kołodziejski (67 Kowalczyk) - Bułka (87 Beyl), Krzemiński.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 3:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 5:1 (1:1), Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (3:0), Piast Gliwice - GKS Bełchatów 1:1 (0:1), Legia Warszawa - Odra Wodzisław 1:0 (0:0), Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (przełożony na 21.08).

• Czy wygrywasz ,czy nie..

Ja i tak kocham Cie!! W sercu moim LECHIA- najwspanialszym klubem jest!!!

• 0 0

• :/

Lechijka grała beznadziejnie taki jest fakt.bo stracić 3 bramki w taki stylu to wstyd dla zespołu!Ale damy radę panowie!

• 0 0

• o co chodzi?? (1)

czy nie kumam, ale ostatnie mecze były w 2 kolejce i Lechia przegrała z Ruchem w Chorzowie 2:1, o co chodzi??

• 0 0

• czytanie ze zrozumieniem nie boli, naprawdę...

• 0 0

• też nie łapie tego (1)

sprawdzam statystyki i jest wyraźnie że Areczka wygrała a wynik Lechii też był inny.

• 0 0

• 0 0

• "(...)To nie była dobra kolejka dla piłkarzy z Trójmiasta w Młodej Ekstraklasie(...)"

• 0 0

• Kto pisał ten artykuł????? Arka grała u siebie i pokonała Górnik 1:0 a lechia grała w chorzowie i było 2:1 dla Ruchu. Liderem jest Wisła Kraków a Ruch wraz z Arką na 5 miejscu.