Polska uległa w finale Hiszpanii

Najnowszy artukuł na ten temat

Co dalej z reprezentacją szczypiornistów?

Hiszpanie byli dla polskich szczypiornistów znacznie bardziej wymagającym rywalem niż Rosjanie. Nie było powtórki z Kataru, gdzie górą byli biało-czerwoni. Hiszpanie pokonali nasz zespół w Ergo Arenie już po raz drugi, poprzednio w 2014 roku. Na zdjęciu Michał Daszek i Michał Jurecki. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn przegrała finałowy mecz międzynarodowego turnieju w Ergo Arenie z Hiszpanią 20:23 (8:12). Biało-czerwoni zdobyli pięć ostatnich bramek z rzędu, ale to było za mało, by odwrócić losy pojedynku, który cały czas toczył się pod kontrolą dwukrotnych mistrzów świata. W spotkaniu o trzecią lokatę Szwedzi pokonali Rosjan 32:28. W niedzielę zaprezentowano oficjalny hymn Euro 2016. Jak informowaliśmy jedna z grup tych mistrzostw rozgrywana będzie w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone

POLSKA

Wyszomirski - Krajewski 1, Orzechowski 2, Bielecki 2, Wiśniewski, B.Jurecki 3, M.Jurecki 5, Konitz 2, Grabarczyk, Gliński 1, Masłowski 1, Majdziński, Daszek 1, Gębala 2, Przybylski

HISZPANIA

Corrales - Ruiz, Maqueda 1, Fernandez 1, Rodriguez 1, Morros De Argila, Baena 2, Arino 2, Guardiola 1, Goni, Mindegia 3, Del Arco 4, Dujszebajew, Molina 2, Cabanas 5

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO DNIA TURNIEJU

Przed meczem finałowych zaprezentowano hymn Euro 2016

W meczu o 3. miejsce w turnieju Szwedzi pokonali Rosję 32:28.
Przed kibicami w Ergo Arenie Mika Urbaniak premierowo wykonała utwór "Come Play With Us", który będzie hymnem mistrzostw Europy 2016.
[ICO]
Burza oklasków powitała zawodników obu drużyn. W hali tak jak w sobotę zasiada około 7000 kibiców.
1'
Początek meczu. Przy piłce Hiszpanie.
[ICO]
1'
Od początku z trybun płynie głośny doping "Polska!"
1'
Nieudane ataki Hiszpanów, szczelna defensywa biało-czerwonych. Teraz to oni budują atak
2'
Zbyt długo, piłka dla Hiszpanów
3'
Rzut Dujszebajewa (HISZPANIA) znakomicie broni Wyszomirski (POLSKA).
[ICO]
4'
Żółtą kartką otrzymuje Morros De Argila (HISZPANIA).
4'
Rzut M.Jureckiego (POLSKA) zablokowany. Za nami 4 minuty gry, ale wciąż żadna z drużyn nie zdobyła bramki
[ICO]
5'
[0:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Baena (HISZPANIA).
[ICO]
5'
Żółtą kartką otrzymuje Guardiola (HISZPANIA).
[ICO]
6'
Corrales (HISZPANIA) broni rzut karny Krajewskiego (POLSKA)
[ICO]
7'
[1:1] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
[ICO]
7'
Żółtą kartką otrzymuje Grabarczyk (POLSKA).
[ICO]
8'
[1:2] Bramkę zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
[ICO]
8'
[1:3] Bramkę zdobywa Arino (HISZPANIA).
8'
Różnicę klas jaka dzieli Hiszpanów od wczorajszych przeciwników, czyli Rosjan jest bardzo widoczna. Biało-czerwoni mają spore trudności z przedarciem się przez defensywę byłych mistrzów świata.
9'
Corrales (HISZPANIA) broni rzut Daszka
[ICO]
11'
[2:3] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
12'
[2:4] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
[ICO]
13'
[2:5] Bramkę po zabójczej kontrze zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
13'
Nieudany atak Polaków, tracą piłkę
[ICO]
14'
[2:6] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA).
14'
B.Jurecki (POLSKA) wywalczył rzut karny
[ICO]
14'
[3:6] Bramkę z 7. metra zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
14'
Odezwała się grupka hiszpańskich kibiców śpiewających "Espania!". Szybko, ale kulturalnie zagłuszyli ich fani biało-czerwonych.
[ICO]
15'
Na parkiecie leżą Grabarczyk (POLSKA) i Baena (HISZPANIA).
15'
Wygląda na to, że wszystko w porządku. Baena (HISZPANIA) będzie rzucał karnego
[ICO]
15'
Jego rzut broni Wyszmoirski
[ICO]
16'
I znów z trybun głośne "Polska!"
16'
Faul w ataku popełnił Gliński (POLSKA)
16'
Z impetem o parkiet uderzył Del Arco (HISZPANIA) po starciu z Orzechowskim (POLSKA)
[ICO]
16'
Orzechowski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
17'
Przerwa na żądanie (HISZPANIA).
[ICO]
19'
[4:6] Bramkę z rzutu karnego zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
20'
[4:7] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA).
[ICO]
20'
[5:7] Bramkę po rzucie kozłem zdobywa Orzechowski (POLSKA).
[ICO]
21'
[6:7] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA). Znakomita kontra po udanej interwencji Wyszomirskiego
22'
W słupek rzucił Molina (HISZPANIA)
[ICO]
24'
[6:8] Bramkę zdobywa Guardiola (HISZPANIA).
25'
W sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował B.Jurecki (POLSKA)
[ICO]
26'
[6:9] Bramkę zdobywa Fernandez (HISZPANIA).
[ICO]
27'
[6:10] Bramkę zdobywa Fernandez (HISZPANIA). Okres dużej przewagi Hiszpanów po szybkich akcjach
[ICO]
27'
[6:11] Bramkę zdobywa Molina (HISZPANIA). To już czwarte z rzędu trafienie Hiszpanów
[ICO]
28'
[7:11] Bramkę zdobywa Gliński (POLSKA).
[ICO]
29'
Żółtą kartką otrzymuje Konitz (POLSKA).
[ICO]
30'
[8:11] Bramkę zdobywa Orzechowski (POLSKA).
[ICO]
30'
[8:12] Bramkę zdobywa Molina (HISZPANIA).
30'
Koniec I połowy. Hiszpania prowadzi z Polską 12:8
W pierwszej połowie Hiszpanie prezentowali się lepiej, w szczególności na początku spotkania. Polacy mieli duże problemy z przejściem ich obrony, a także oddawali sporo rzutów z nieprzygotowanych pozycji.
31'
Rozpoczęła się II połowa.
[ICO]
31'
[9:12] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
31'
Maqueda (HISZPANIA) trafił piłką w spojenie bramki
[ICO]
32'
[9:13] Bramkę zdobywa Mindegia (HISZPANIA). Dobijał rzut kolegi, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od linii bramkowej
[ICO]
33'
[10:13] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
34'
Hiszpanie po przerwie mają problemy z pokonaniem Wyszomirskiego (POLSKA). Oddają dużo rzutów, ale na razie piłka wpadła do siatki tylko raz
[ICO]
34'
[11:13] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
34'
Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków
[ICO]
35'
[11:14] Bramkę zdobywa Arino (HISZPANIA).
[ICO]
37'
[12:14] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
[ICO]
38'
[12:15] Bramkę zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
[ICO]
40'
[12:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
41'
Znakomita interwencja nogami Wyszomirskiego (POLSKA)
[ICO]
41'
[12:17] Bramkę zdobywa Maqueda (HISZPANIA). Potężny rzut na dalszy słupek, Wyszomirski bez szans
[ICO]
42'
[13:17] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
[ICO]
44'
[13:18] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
46'
Pojedynek sam na sam z rywalem wygrywa Wyszomirski (POLSKA)
[ICO]
46'
Przerwa na żądanie (POLSKA).
[ICO]
47'
[14:18] Bramkę zdobywa Gębala (POLSKA), gdynianin, który wczoraj debiutował w pierwszej reprezentacji.
[ICO]
48'
[14:19] Bramkę zdobywa Del Arco (HISZPANIA).
[ICO]
49'
[15:19] Bramkę zdobywa Gębala (POLSKA).
[ICO]
50'
[15:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
[ICO]
51'
[15:21] Bramkę zdobywa Rodriguez (HISZPANIA).
[ICO]
53'
[15:22] Bramkę zdobywa Baena (HISZPANIA).
[ICO]
53'
M.Jurecki (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
54'
[ICO]
56'
[15:23] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Cabanas (HISZPANIA).
[ICO]
56'
[16:23] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA) i przełamuje niemoc biało-czerwonych.
[ICO]
57'
[17:23] Bramkę zdobywa Konitz (POLSKA).
[ICO]
58'
[18:23] Bramkę zdobywa Konitz (POLSKA).
[ICO]
59'
[ICO]
59'
[19:23] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
59'
Zryw Polaków, ale chyba jednak zbyt późny
[ICO]
59'
Na parkiecie leży Wyszomirski (POLSKA), który ucierpiał podczas interwencji
[ICO]
59'
Z trybun głośny doping "Piotrek!" dla naszego bramkarza
59'
Już wszystko w porządku, wznawiamy grę
[ICO]
60'
[20:23] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
60'
Koniec meczu. Hiszpania pokonała Polskę 23:20 (12:8) i wygrała turniej w Gdańsku. Podopieczni Manolo Cadenasa kontrolowali wynik praktycznie przez cały mecz. Wydawało się, że Polacy w drugiej połowie zdołają pokusić się o odrobienie strat, ale to wymagałoby jeszcze lepszej gry. Trzecie miejsce zajęła Szwecja, a czwarte Rosja.