Poza finałem

21 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS nie zagrają w finale play off. W decydującym meczu gdańszczanki przegrały na wyjeździe z SPR Lublin 30:31 (14:16). Najwięcej bramek dla pokonanych zdobyły: Wioleta Serwa 7 oraz Monika Stachowska i Anna Musiał. W pojedynku o brąz zespół Jerzego Cieplińskiego rywalizować będzie z Zagłębiem Lubin. O złoto lublinianki zagrają z Piotrcovią.

DABLEX: Sadowska - Chudzik 1, Stachowska 6, Musiał 6, Serwa 7, Łabul 5, Bołtromiuk 1, Wilamowska 2, Szwed 1, Mielczewska 1.

Wszystkie mecze lubelsko-gdańskie grane w ostatnich tygodniach są łudząco do siebie podobne. W sobotę akademiczki, podobnie jak w ostatnim pojedynku rundy zasadniczej, który zdecydował, że do play off przystąpią z czwartej, a nie z pierwszej pozycji, przegrały jedną bramką (wówczas było 29:30). Co ciekawe we wszystkich meczach półfinałowych drużyna, która schodziła z parkietu jako pokonana zdobywało po 30 bramek (wcześniej 35:30, 34:30). Z tyloma celnymi rzutami można wygrać wiele meczów, ale okazuje się, że na finał nie wystarcza.

Podobnie, jak w pierwszym półfinałowym spotkaniu, gdy wydawało się, że to akademiczki zaczynają układać pod siebie grę, przyszło załamanie. Poprzednio Dablex stanął przy prowadzeniu 18:16. Tym razem ostatnim korzystny wynik dała kontra Stachowskiej. W 40. minucie było 19:18 dla gdańszczanek. Niestety, przez kolejne dziesięć minut SPR zdobył trzy razy więcej bramek od przyjezdnych (9:3)! Podopieczne Cieplińskiego zerwały się jeszcze do walki w pięciu ostatnich minutach. Straty udało się w tym okresie sprowadzić z 26:31 do jednego trafienia, bo pięć sekund, które zostały na wyprowadzenie akcji na remis, to było stanowczo zbyt mało, aby oddać celny rzut.

W drugiej parze półfinałowej Piotrcovia w decydującym meczu pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 24:23 (13:14).

• Frajerscy hooligani z Lublina ;/ my was w gdańsku inaczej przywitaliśmy ! banda frajerów. Zapraszam do Gdańska szalikowcy z wiochy to zobaczymy czy tacy mocni jesteście !! Noi przy okazji wasza dróżyna farciarska dostanie łupnia !

• 0 0

• !

i gdzie Wasz honor zeby po meczu nasze zawodniczki wyzwaac?!

• 0 0

• małe sprostowanie : drUżyna xD
    ale wiadomo, że gramatyka to nie jest moja mocna strona :)

• 0 0

• kibic

Co tam się stało?

• 0 0

• trochę dzicz w lublinie była...

• 0 0

• ej nie opowiadajcie, bo sie praktycznie nic nie dzialo. spokojnie sobie chodzilismy przed meczem pod hala, źle nas chcieli usadzic ale sie przesiedlismy, w czasie meczu nikt nas nie zaczepial,wyjechaliśmy też bez problemu.A kilka glupich odzywek do nas i zawodniczek świadczy tylko o tym że ludki z koziego grodu nie mają wiecej rozumku niż zwierzę w herbie ich miasta i nie warto się zniżać do ich poziomu.

• 0 0

• O brąz gramy z Lubinem - dziś w decydującym meczu Zagłębie uległo Piotrcovii 23:24.