Pożegnanie z Beatą. ŁKS Łódź - Start Gdańsk

16 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Nie udało się odnieść pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa koszykarkom gdańskiego Startu. Podopieczne Aleksandra Siewierowa uległy w Łodzi ŁKS 55:62 (16:12, 11:21, 10:12, 18:17).

Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była Monika Stańczak, wychowanka łódzkiego klubu.

ŁKS: Jodeikaite 22 (1), Dominauskaite 12 (2), Owczarek 9 (1), Grabowska 8, Zakalskiene 7, Rohacewicz 4, Agafonikowa.

Start: Stańczak 22 (1), Szwecowa 12 (2), Stefanowska 8, Madejska 7, Janyga 2, Mieszkowska 2, Golemska 2, Sibiga.

Gdańszczanki rozpoczęły mecz, zaraz po wyjściu z autokaru. Nie przeszkodziło im to w objęciu prowadzenia 7:0. Chwilę potem łódzcy kibice rzucili na parkiet kilka petard. Mecz przerwano, ale po wznowieniu przewaga nadal należała do przyjezdnych. Start wygrał pierwszą kwartę i niemal przez całą drugą utrzymywał minimalną przewagę. Dopiero w końcówce, po dwóch celnych "trójkach" Biriute Dominauskaite, łodzianki wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Trzecia i czwarta kwarta miały podobny przebieg. Minimalna przewaga gospodyń i próby odrabiania strat przez Start. Jeszcze w 36 minucie ŁKS wygrywał różnicą 7 punktów. Gdańszczanki zdobyły się na finisz i po rzucie Moniki Stańczak, na 90 sekund przed końcową syreną prowadziły 52:50. Potem dwukrotnie Karolina Janyga i Beata Madejska pudłowały w stuprocentowych sytuacjach. Wykorzystały to miejscowe. Końcówka meczu to festiwal rzutów wolnych. Nasze, nie mające nic do stracenia, często faulowały rywalki. Te jednak nie myliły się wykorzystując rzuty wolne.

Po raz ostatni w barwach Startu zagrała Beata Madejska i - jak powiedział nam trener Siewierow - była ona najsłabszą zawodniczką w gdańskim zespole.

Pozostałe wyniki: CCC Aquapark Polkowice - Meblotap Lublin 69:70 (19:15, 17:18, 14:20, 19:17), Cukierki Brzeg - Progres Poznań 69:58 (17:16, 16:14, 22:15, 14:13), SMS Warszawa - Toya Ślęza Wrocław 60:92 (17:24, 13:21, 13:14, 17:33), Wisła Kraków - Łączność Olsztyn 61:68 (14:23, 13:12, 11:19, 23:14).