Przedstawiciele Wybrzeża na podium Pucharu Europy

6 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Nasi judocy zdominowali kolejną wielką imprezę. Nasi judocy zdominowali kolejną wielką imprezę.

Aż pięciokrotnie wygrywali w swoich kategoriach wagowych judocy AZS AWFiS Gdańsk podczas Otwartych Mistrzostw Polski Młodzieży do lat 23, które odbyły się we Władysławowie. Natomiast dwoje reprezentantów Wybrzeża stanęło na na podium zawodów Pucharu Europy juniorów w Pradze

.

W stolicy Czech wystartowało aż 564 zawodniczek i zawodników z 31 państw do lat 20. Był to kolejny sprawdzian przed sierpniowymi Igrzyskami Olimpijskimi Młodzieży w Singapurze. Dobrą dyspozycję potwierdziła Halima Mohamed Seghir. Gdańszczanka wygrała identycznej rangi turniej we Władysławowie, a w Pradze w kategorii do 63 kg uplasowała się na drugiej pozycji. Ponadto na podium stanął jej kolega klubowy z Wybrzeża, Tomasz Tałach, który był trzeci wśród najcięższych (ponad 100 kg).

Natomiast we Władysławowie walczyło 108 judoków i 48 judoczek z Polski, Litwy i Szwecji o tytuły w otwartych mistrzostwach naszego kraju do lat 23. Klasą dla siebie byli gdańscy akademicy. Wywalczyli oni osiem medali, w tym aż pięć z najcenniejszego kruszcu.

Mistrzami Polski zostali: w wadze do 48 kg Wiktoria Szypowicz, 63 kg Katarzyna Stasiecka, 70 kg Hanna Las, +78 kg Joanna Jaworska, 100 kg Tomasz Domański.

Srebrny medal wywalczyła Weronika Mielcarek (60 kg), a brązowe Kamil Kozłowski i Błażej Mielcarek (81). AZS AWFiS oczywiście triumfował w klasyfikacji medalowej klubów, gdyż drugi w tej punktacji - UKJ Warszawa - poprzestał na czterech krążkach, w tym dwóch złotych.

Na podium mieliśmy również dwoje przedstawicieli gdyńskich klubów. Brązowe medale zdobyli: 48kg Magda Zając (UKS Opty) oraz +100kg Michał Rosa (Flota).

- Sympatyków judo zapraszam do Władysławowa w najbliższą sobotę. W kolejnej edycji Alei Gwiazd Sportu zostanie odsłonięta gwiazda Ryszarda Zieniawy, wieloletniego trenera kadry narodowej, jednego z perkursorów judo na Pomorzu - podkreśla szef pomorskiego okręgu, Michał Kaczmarek