Przełamali się

6 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS przełamali niemoc w meczach z Techtransem-Darad Elbląg w najbardziej pożądanym momencie. Po dwóch przegranych w rundzie zasadniczej gdańszczanie pokonali lokalnego rywala w pierwszym meczu u siebie w grupie grającej o miejsca 9-12 w ekstraklasie. Po sukcesie 29:26 (16:10) podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego mają trzy punkty nad strefą spadkową.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 1, Ćwikliński 4, Fogler 3, Olęcki 1, Woynowski 9, Pilch 1, Wysokiński 1, Masiak 2, Sulej 3, Chrapusta 1, Kostrzewa 3, Zimakowski 0.

TECHTRANS: Głębocki, Wróbel - Cielątkowski 1, Perwenis 7, Borsukowicz 3, Jankowski 1, Korzeniowski 1, Gujski 8, Kwiatkowski 1, Maluchnik 1, Fonferek 0, Janusiewicz 2, Malandy 1, Sadowski 0.

Sędziowali: Jarosz (Łódź), Wrona (Kraków).

W rundzie zasadniczej gdańszczanie nie potrafili grać z sąsiadami w tabeli. Właśnie punktów straconych w tych spotkaniach zabrakło beniaminkowi do awansu do play off. Teraz musi bronić się przed spadkiem. Podczas inauguracji na własnym parkiecie gier o 9-12 przypomniały o sobie stare grzechy, ale na szczęście tym razem nie zabrakło happy endu.

W pierwszej połowie gospodarze niepodzielnie królowali na parkiecie. Po zmianie stron zaczęli tracić w ekspresowym tempie 6-bramkową przewagę. Na pięć minut przed końcem elblążanie doszli na remis 24:24. Całe szczęście, że wówczas gdańszczanie potrafili się przełamać i nie zwiesili głów. Do sukcesu poprowadziły ich trafieni z drugiej linii Szymona Woynowskiego.

Drugi mecz o miejsca 9-12: Traveland Społem Olsztyn - Olimpia Piekary Śląskie 25:26 (17:11).

[tabela]

Opinie (11) 2 zablokowane

• Oszusci

Gdanska mafia recznej jak widac ma sie dobrze...

• 0 0

• do oszusci

czlowieku zamknij ryj i nie wypowiadaj sie bo smierdzisz

• 0 0

• Mecz wygrali Panowie w czerni.Wstyd,dla AZS to już norma.

• 0 0

• brawo awf

awf pokazal klase wytzrymali do konca presje psychiczna i wywalczyli jakze cenne 2punkty a ci ktorzy pisza ze sedziowie przedrukowali itd to sa w bledzie bo mecz mogl sie roznei skonczyc w 55 minucie to elblag ne iwytrzymal presji i awf zdobyl upragnione 2pkt,,brawo awf:)

• 0 0

• Dobry mecz AZS Gdańsk

Akademicy potrafili wygrać z Vive i Puławami to dlaczego nie mieli pokonać Elbląga ,a niektórzy piszą bzdury że szkoda polemizować.

• 0 0

• do tego wyzej
    z Elblągiemprzegrali dwa razy podobnie jak z Olsztynem
    grają po prostu nierówno i zkażdym niemal mogą wygrać ale i przegrać
    dlatego są obawy czy się utrzymają

w sobote warto byłoby wygrać w Piekarach bo inaczej znów będzie blisko spadku...

• 0 0

• Cytat z Gazety Olsztyńskiej.
    "Zdaniem jednego z trenerów, już wiadomo, że jeden z zespołów na pewno nie spadnie z ekstraklasy. O jaką drużynę chodzi? A AZS AWFiS. W Gdańsku jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a zespół AZS prowadzi Daniel Waszkiewicz, który w reprezentacji Polski jest asystentem Bogdana Wenty. Obaj pochodzą z Gdańska" - Jest w tym trochę logiki. Za dużo ostatnio niepewności wokol Waszkiewicza i Cieplińskiego, nie uważacie?

• 0 0

• ojej!!!

Wprawdzie to ten sam klub ale nie porównujmy uczciwego i mądrego trenera Waszkiewicza do intryganta i kombinatora Cieplińskiego, który uwaza się za mesjasza a udusi się we własnym smrodzie!!!Szkoda tylko tych fajnych dziewczyn..

• 0 0

• Sokołowski do kadry!

To dzięki bramkarzowi chłopcy wygrali.Bronił super, prawie jak w meczu z VIVA .

• 0 0

• jo

wina sedziow ? to ciekawe jak sedziowie to zrobili,ze w ostatnich minutach zawodnicy z Olsztyna nie potrafili trafic w bramke lub obijali bramkarza ;]