Lechia w 2. połowie zdobyła Białystok

2 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Michał Mak zdobył gola już w trzecim meczu z rzędu Lechii. Michał Mak zdobył gola już w trzecim meczu z rzędu Lechii.

Piłkarze Lechii wygrali pierwszy mecz na wyjeździe w ekstraklasie od 20 maja. W Białymstoku pokonali Jagiellonię 3:0 (0:0). Końcowy wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. Do przerwy na zwycięstwo mogli zapracować gospodarze. Marko Marić obronił karnego, a w innej groźnej sytuacji chorwackiego bramkarza uratował słupek. Dlatego lepszą puentą do wydarzeń piątkowego wieczora niż rezultat jest wypowiedź Macieja Makuszewskiego. - Przeszliśmy z piekła do nieba - ocenił kapitan gdańskiej drużyny, który zdobył gola. Wzrost skuteczności potwierdzili także Michał MakGrzegorz Kuświk. Obaj w gdańskich barwach strzelili po 3. bramce.

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
69 Drągowski - 2 Modelski, 7 Madera, 25 Augustyniak, 77 Tomasik - 21 Frankowski, 6 Romańczuk, 22 Grzyb, 5 Vassiljev, 15 Cernych - 12 Grzelczak
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Siejka, Winkler
Widzów: 11 195
50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 35 Gerson, 3 Wawrzyniak - 8 Łukasik, 16 Borysiuk - 11 Makuszewski, 7 Krasić, 9 Mak - 30 Kuświk
  • 46' 21 Frankowski Zmiany 11 Mackiewicz
  • 67' 5 Vassiljev Zmiany 13 Mystkowski
  • 80' 12 Grzelczak Zmiany 4 Góralski
  • 60' 7 Krasić Zmiany 21 Peszko
  • 85' 8 Łukasik Zmiany 4 Kovacević
  • 66' Mak
  • 76' Makuszewski
  • 90+1 Kuświk
  • 82' Modelski
  • 90' Góralski
  • 90+2 Mystkowski
  • 14' Gerson
  • 16' Kuświk
  • 44' Janicki

WEEKEND BEZ EKSTRAKLASY I I LIGI W TRÓJMIEŚCIE NIE MUSI BYĆ NUDNY DLA KIBICA PIŁKI NOŻNEJ. SPRAWDŹ, GDZIE PÓJŚĆ NA MECZ

Po raz drugim w tym roku Adam Nawałka na mecze w eliminacjach Euro 2016 powołał aż czterech piłkarzy Lechii. W Dublinie zagrali: Wawrzyniak i Mila. Teraz obok nich selekcjoner zaprosił na kadrę: Peszkę i Borysiuka

9 PIŁKARZY POWOŁANYCH Z EKSTRAKLASY, W TYM AŻ 4 Z LECHII

von Heesen nie chciał odnosić się do byłego trenera Lechii, ani ekspiłkarzy biało-zielonych, którzy obecnie są w Jagiellonii. Natomiast trener Probierz w publicznych wypowiedziach nie ukrywa, że z jego wiedzy wynika, iż to m.in. von Heesen stał za jego zwolnieniem z Gdańska

VON HEESEN PRZED WYJAZDEM DO BIAŁEGOSTOKU

Lechia z 2 zmianami w porównaniu z ostatnią kolejką. Po pauzie za kartki znów gra Borysiuk (LECHIA), a na ławkę odesłany Kovacević. Natomiast nawet w "18" nie ma Nazario. Od początku zagra Mak, który strzelał gole w dwóch ostatnich meczach

JEŚLI MAK STRZELA TO SERIAMI

ławka Lechii w Białymstoku: 1 Budziłek, 4 Kovacević, 6 Mila, 17 Haraslin, 21 Peszko, 22 Maloca, 29 Marković
jak widać powołania dla Peszki i Mili nie poprawiły ich notowań w Lechii. Obaj kadrowicze znów siadają na ławce
w "11" Jagiellonii sporo piłkarzy znanych z gry w Trójmieście. Madera (JAGIELLONIA), Frankowski (JAGIELLONIA) i Grzelczak (JAGIELLONIA) to byli zawodnicy Lechii, a Modelski (JAGIELLONIA) i Tomasik (JAGIELLONIA) grali w Arce
ławka rezerwowych Jagiellonii: 33 Baran, 3 Straus, 4 Góralski, 10 Alvarinho, 11 Mackiewicz, 13 Mystkowski, 19 Tarasovs
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach hymnu Jagiellonii
oba kluby w tradycyjnych barwach, Lechia na biało-zielono, Jagiellonia na żółto-czerwono
trenerzy uścisnęli sobie dłonie
dla Michała Probierza to mecz numer 250 w ekstraklasie w roli szkoleniowca, W Lechii osiągnął 8 zwycięstw, 10 remisów, 9 porażek
wyjątkowy mecz dla Makuszewskiego (LECHIA), przed spotkaniem oba kluby uhonorowała piłkarza za setny występ w ekstraklasie, 41 spotkań skrzydłowy zaliczył w Jagiellonii, pozostałe w Lechii, obecnie jest kapitanem biało-zielonych i gra w lidze po raz 101
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
już w 38 sekundzie Cernych (JAGIELLONIA) wyszedł sam na sam z Mariciem (LECHIA), ale strzelił niecelnie i w dodatku był na spalonym, doskonale podawał Vassiljev (JAGIELLONIA)
2'
Jagiellonia ofensywnie ustawiona, Cernych (JAGIELLONIA), który w Górniku Łęczna był napastnikiem, w Białymstoku ustawiony na lewym skrzydle, na szpicy gra Grzelczak (JAGIELLONIA), który z kolei w Lechii najczęściej grywał jako lewoskrzydłowy, zapewne będą wymienia się pozycjami
3'
strzał nad bramką Borysiuka (LECHIA)
4'
Lechia pozwala spokojnie rozgrywać Jagiellonii piłkę na jej połowie, ale już w środku boiska jest mocny pressing
5'
zablokowany strzał Krasicia (LECHIA) z narożnika boiska
5'
Cernych (JAGIELLONIA) bardzo aktywny, tym razem próbował atakować prawą stroną
7'
nadal trwa walka o kontrolę nad środkową strefą boiska
9'
kolejna dobra pułapka ofsajdowa Lechii, na spalonym Vassiljev (JAGIELLONIA)
10'
niecelny strzał z dystansu Grzelczaka (JAGIELLONIA)
11'
nieudane wybicie nogą Maricia (LECHIA), piłka na aucie w okolicach środka boiska
13'
kontra Lechii 3 na 3, złe podanie do Maka, który musiał gonić piłkę, a potem wrzucił ją na głowę... Augustyniaka (JAGIELLONIA)
14'
Żółtą kartką został ukarany Gerson (LECHIA) po faulu na Cernychu
15'
Madera (JAGIELLONIA) nieznacznie strzelił głową nad górnym rogiem bramki Lechii, z wolnego wrzucał Tomasik (JAGIELLONIA)
15'
przypomnijmy, że Madera (JAGIELLONIA) kończył grę w Lechii w rezerwach, ale wcześniej był podstawowym środkowym obrońcą
16'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA), który był spóźniony we wślizgu i faulował Romańczuka
16'
to już 4 kartka Kuświka (LECHIA) w tym sezonie, w następnej kolejce nie zagra
18'
dobry powrót Borysiuka (LECHIA), w ostatniej chwili uprzedził Grzyba (JAGIELLONIA) i głową wybił piłkę na róg
18'
kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Vassiljeva (JAGIELLONIA) z rogu
19'
sprzed pola karnego strzelał Madera (JAGIELLONIA), ale wysoko nad poprzeczką
19'
Gerson (LECHIA) dobrze blokował Cernycha (JAGIELLONIA), który nie zdążył do piłki podawanej przez Vassiljeva (JAGIELLONIA), futbolówkę przejąl Marić (LECHIA)
21'
nadal wyrównany mecz w Białymstoku, obie drużyny szukają szansy na kontrę po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, w ataku pozycyjnym na razie nie zagroziły bramce przeciwnika
22'
faul Borysiuka (LECHIA) około 25 metrów od własnej bramki
23'
nad bramką strzał z wolnego Tomasika (JAGIELLONIA)
24'
zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, próbowali strzelać Łukasik (LECHIA) i Kuświk (LECHIA) aż wreszcie Wawrzyniak (LECHIA) wywalczył róg, gdyż jego dośrodkowanie przeciął Augustyniak (JAGIELLONIA)
25'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Łukasika (LECHIA)
27'
szczęście przy Lechii, Cernych (JAGIELLONIA) z ostrego kąta przerzucił piłkę nad Mariciem (LECHIA), ale nie wpadła ona do bramki, a jedynie musnęła słupek. Akcję z autu rozpoczął Tomasik, a Litwin uciekł lewym skrzydłem Gersonowi
29'
na spalonym złapany Cernych (JAGIELLONIA)
30'
"Tylko zwycięstwo" - skandują miejscowi kibice
30'
kibiców Lechii nie ma w Białymstoku, za wybryki właśnie w wyjazdowym meczu z Jagiellonią biało-zieloni otrzymali zakaz do końca sezonu

ZAKAZ WYJAZDÓW DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH KIBICÓW LECHII NA MECZE EKSTRAKLASY DO KOŃCA ROKU I 30 TYS. ZŁ GRZYWNY
31'
Vassiljev (JAGIELLONIA) przerzucił piłkę nad defensywą Lechii, Grzelczak (JAGIELLONIA) wyszedł sam na sam z Mariciem (LECHIA), przelobował bramkarza, ale posłał piłkę obok słupka
33'
od kilkunastu minut mecz toczy się z przewagą Jagiellonii
35'
pierwszy od dłuższego czasu atak Lechii, Krasić (LECHIA) gonił piłkę, by ta nie wyszła poza boisko i już z końcowej linii dośrodkował prosto w ręce Drągowskiego (JAGIELLONIA)
38'
w Lechii brakuje piłkarza, który poprowadziłby grę w ataku pozycyjnym, widać, że żaden z tych co są na boisku to nie gracz pozycji nr 10
40'
Janicki (LECHIA) poradził sobie z atakiem Frankowskiego (JAGIELLONIA)
42'
nieudane dośrodkowanie Grzelczaka (JAGIELLONIA)
42'
Madera (JAGIELLONIA) daleko od własnej bramki przerwał kolejną próbę ataku Kuświka (LECHIA)
43'
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Frankowskiego (JAGIELLONIA)
44'
karny dla Jagiellonii
44'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA), który spowodował karnego, bo ciągnął za koszulkę Maderę, gdy z rogu dośrodkował Vassiljev
45'
Marić (LECHIA) złapał piłkę po strzale Vassiljeva (JAGIELLONIA) z karnego! Estończyk uderzył w środek bramki
45'
Drągowski (JAGIELLONIA) na róg wybił piłkę po strzale Borysiuka (LECHIA)
45+1
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Łukasika (LECHIA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W BIAŁYMSTOKU
Obu drużynom brakuje jakości w ofensywie. Bezbramkowy remis to szczęśliwy wynik dla Lechii. Co prawda gospodarze oddali tak jak gdańszczanie w tej połowie tylko jeden celny strzał, ale mieli karnego oraz jeszcze dwie groźne sytuacje. Uderzenie z "11" obronił Marić (LECHIA), po akcji Cernycha (JAGIELLONIA) bramkarza biało-zielonych uratował słupek, a przy innym lobie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, precyzji zabrakło Grzelczakowi (JAGIELLONIA).
Gdańszczanie odpowiedzieli tylko 3 strzałami w kierunku bramki, z których jeden, w samej końcówce sprawił kłopoty Drągowskiemu (JAGIELLONIA). Uderzał Borysiuk (LECHIA)
46'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Mackiewicz.
46'
Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Lechia bez zmian w składzie
46'
zablokowany strzał Grzyba (JAGIELLONIA) z dystansu
47'
Drągowski (JAGIELLONIA) przejął piłkę po strzale głową Maka, z rogu dośrodkował Łukasik
49'
niecelny strzał Borysiuka (LECHIA) z dystansu
50'
po przechwycie Borysiuka (LECHIA) kontra Lechii, Krasić (LECHIA) zdecydował się ją sam skończyć, choć miał dobrze ustawionego Kuświka (LECHIA), strzał Serba prosto w nogi Augustyniaka
51'
na spalonym Mackiewicz (JAGIELLONIA)
53'
z obu stron bardzo dużo niecelnych podań, a tym samym krótkich akcji
54'
Cernych (JAGIELLONIA) przewrócił się w polu karnym po straciu z Gersonem (LECHIA), sędzia nakazał grać dalej
55'
Vassiljev (JAGIELLONIA) zdecydował się lobować Maricia (LECHIA) po uderzeniu z... własnej połowy. Chorwat zdążył się cofnąć i bez kłopotów złapał piłkę
57'
po indywidualnej akcji niecelny strzał Krasicia (LECHIA)
58'
rozgrzewa się Peszko
60'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Peszko.
61'
zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, twardo o piłkę walczyć Gerson (LECHIA), ostatecznie przejął ją Drągowski (JAGIELLONIA)
61'
nadal dość przeciętny mecz w Białymstoku
62'
sędzia upomina Gersona (LECHIA), który faulował Mackiewicza (JAGIELLONIA), Brazylijczyk ma już na koncie żółtą kartkę, musi uważać, by "nie wylecieć" z boiska
63'
po zmianie Lechia zmieniła ustawienie, na pozycję nr 10 przeszedł niespodziewanie Makuszewski (LECHIA), Mak (LECHIA) i Peszko (LECHIA) na skrzydłach
64'
Dąbrowski z łatwością broni lekki strzał Kuświka (LECHIA)
66'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mak. Kuświk zszedł na prawe skrzydło i dograł w pole karne. Michał z 11. metra posłał piłkę tuż przy słupku
66'
to trzeci gol Maka w trzecim kolejnym meczu, przypominaliśmy, że jak Michał strzela to seriami

67'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vassiljev, w jego miejsce wchodzi Mystkowski.
67'
zaskakująca zmiana trenera Probierza, Vassiljev (JAGIELLONIA) co prawda nie strzelił karnego, ale to od niego zaczynała się większość akcji ofensywnych gospodarzy
69'
Mackiewicz (JAGIELLONIA) w starciu z Janickim (LECHIA) przewrócił się w polu karnym Lechii, sędzia puścił grę
72'
po dośrodkowaniu Grzelczaka (JAGIELLONIA) niecelnie główkował Cernych (JAGIELLONIA)
75'
Jagiellonia stara się atakować Lechię na jej połowie, ale gdańszczanie potrafią wyjść spod tego pressingu
76'
[0:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Maciek zrobił zwód przed Modelski i mierzonym strzałem wpakował piłkę w "długi róg" bramki gospodarzy
76'
kapitan Lechii nie cieszy się po tym golu, to z powodu tego, że wcześniej grał właśnie w Jagiellonii, to jego 15. trafienie w 101. meczu ekstraklasy
76'
przypomnijmy, że Lechia na wyjeździe w ekstraklasie po raz ostatni wygrała 20 maja, w Zabrzu z Górnikiem 1:0

SPRAWDŹ, KTO WÓWCZAS STRZELIŁ ZWYCIĘSKIEGO GOLA

79'
niewiele ciekawego dzieje się na boisku
80'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Góralski.
82'
Żółtą kartką został ukarany Modelski (JAGIELLONIA) po faulu na Makuszewskim
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Kovacević.
86'
róg dla Lechii, dośrodkował Makuszewski (LECHIA)
86'
Janicki (LECHIA)... zablokował strzał Maka i jeszcze był na spalonym
87'
miejscowa publiczność wyładowuje frustracje z powodu wyniku niecenzuralnym skandowaniem
88'
Jagiellonia sprawia wrażenie pogodzonej z wynikiem, nawet jak atakuje to bez wiary w powodzenie
89'
niecelny strzał z dystansu Góralskiego (JAGIELLONIA)
90'
Żółtą kartką został ukarany Góralski (JAGIELLONIA) po faulu na Peszce
90'
2 minuty doliczone
90+1
[0:3] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Gdański napastnik strzelił gola głową po dośrodkowaniu z wolnego Borysiuka
90+2
Żółtą kartką został ukarany Mystkowski (JAGIELLONIA).
90+2
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:0
W drugiej połowie Lechia zrobiła to czego nie potrafiła przed przerwą Jagiellonia. Gdańszczanie do swojej gry dołożyli skuteczność. Bramki i akcje, po których padły, były przedniej urody. Ich autorzy mają dodatkowe powody do dumy. Kuświk (LECHIA) zdobył 3 gole w dwóch ostatnich meczach, Mak (LECHIA) strzelał bramki w każdym z trzech ostatnich spotkań biało-zielonych, a Makuszewski (LECHIA) trafieniem zwieńczył swój pojedynek nr 100 w ekstraklasie. Na koncie ma 15 goli

16 Lech Poznań 11 1 2 8 8:19 5

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-10-04

Wyniki 11 kolejki

• Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 1:1 (1:1)
  • Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:2 (2:2)

• Zwycięstwo cieszy, (4)

ale są łyżki dziegciu w tej szklance miodu. Wciąż dużo pracy przed drużyną.
        Łukasik - tragedia.

• 13 4

• (3)

Łukasik nie grał źle. Już bardziej Gerson nie był w swojej formie (znowu)

• 10 2

• Lukasik nie gral x

• 1 4

• (1)

Gerson wolny po kontuzji ale każda piła w pole karne była jego... za bardzo dałeś się ponieść głosom komentatorów. Więcej błędów w obronie i tak miał Janicki.

• 7 2

• Akurat oglądam mecze z wyłączonym dźwiękiem i komentatorów nie słyszałem. I Gerson i Kazek obaj sporo błędów ostatio robią

• 2 0

• Pięknie chłopaki! (3)

• 147 8

• A czemu nie ma wywiadu z Probierzem? (2)

taki po meczu z trenerem inwestorem.

Z całym szacunkiem dla pracy którą robi pan Probierz ale jego wypowiedzi medialne są bez klasy

• 4 1

• Pobierz! Co? Inwestor !!!!!! Hahahahhaha (1)