• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia na PGE Arenie jak na Traugutta

jag.
22 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Lechia Gdańsk

Czy w nowym sezonie piłkarze Lechii będą mieli powody do radości podczas spotkań na PGE Arenie, a za tym pójdzie wzrost przychodów klubu z tzw. dnia meczowego? Na zdjęciu od prawej: Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes i Rafał Janicki. Czy w nowym sezonie piłkarze Lechii będą mieli powody do radości podczas spotkań na PGE Arenie, a za tym pójdzie wzrost przychodów klubu z tzw. dnia meczowego? Na zdjęciu od prawej: Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes i Rafał Janicki.

Piłkarze Lechii w najbliższy piątek o godzinie 20:30 rozpoczną rozgrywki ligowe na PGE Arenie. Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała da pierwszą odpowiedź na pytanie, czy klub jest w stanie zerwać z tendencją zmniejszających się przychodów z tzw. dnia meczowego. Jak wyliczyli eksperci firmy doradcza Ernst&Young i Ekstraklasy SA w minionym sezonie gdańszczanie z tego tytułu osiągnęli tylko 3,3 miliona złotych. Ostatnio tak słaby wynik klub zanotował w 2010 roku, gdy grał jeszcze na czterokrotnie mniejszym obiekcie przy ul. Traugutta.LECHIA NA TRZECIM MIEJSCU W RANKINGU EKSTRAKLASA PIŁKARSKIEGO BIZNESU

Jaka będzie średnia frekwencja na meczach Lechii na PGE Arenie w sezonie 2014/15?

Jak informowaliśmy Lechia po raz drugi z rzędu zajęła 3. miejsce w prestiżowym rankingu "Ekstraklasa piłkarskiego biznesu". Dzisiaj bliżej przyjrzymy się finansowemu aspektowi tego zestawienia, gdyż w kontekście gdańskiego klubu jest tutaj duża płaszczyzna do progresu.

W 2013 roku Lechia osiągnęła 27 milionów 410 tysięcy złotych przychodu. To szósty wynik w ekstraklasie. Większe wpływy do budżetu zanotowały następujące kluby: Legia Warszawa, Lech Poznań, KGHM Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław i Wisła Kraków.

Gdański klub na najbliższy sezon za cel stawia sobie osiągnięcie budżetu na poziomie 40 milionów złotych. Będzie to trudne do osiągnięcia, jeśli nie uda się zachęcić kibiców do tłumnego odwiedzania PGE Areny.


Struktura przychodów klubów ekstraklasy za 2013 rok. Struktura przychodów klubów ekstraklasy za 2013 rok.


Od firmy Ernst&Young otrzymaliśmy strukturę przychodów poszczególnych klubów za ubiegły rok. Powyższa tabela pokazuje strumienie pieniędzy z pięciu źródeł.

Lechia przede wszystkim zarabia na umowach reklamowych. Z tego tytułu klub zarobił 12,3 miliona złotych, co jest niemal wynikiem tak dobrym jak Lech Poznań, który miał w tym wskaźniku przychód zaledwie o 250 tysięcy złotych wyższy.

OD 0:2 DO 2:2 - OCEŃ PIŁKARZY LECHII ZA MECZ W BIAŁYMSTOKU

Jak duża jest dynamika wzrostu przychodów biało-zielonym w tym sektorze najlepiej świadczy fakt, że jeszcze w 2010 roku pieniędzy było tutaj o połowę mniej. Oczywiście najbardziej na ten wzrost zapracowały umowy ze sponsorem strategicznym Grupą Lotos.

Około 5 milionów złotych Lechia zarobiła na prawach transmisyjnych. W tym segmencie są głównie pieniądze, które klubom ekstraklasy wypłaca Canal Plus z tytułu zajętego miejsca na mecie sezonu oraz liczby transmisji w tzw. prime time.

Około 2 milionów złotych klub w minionym roku zarobił na transferach.

Natomiast autorzy raportu "Ekstraklasa piłkarskiego biznesu" krytycznie oceniają wskaźnik przychodu z dnia meczowego, który został oszacowany na 3,3 miliona złotych.

"Niewykorzystanym nadal potencjałem Lechii pozostaje ogromny stadion. Przychody ze sprzedaży karnetów i biletów plasują Lechię niewiele wyżej od Pogoni, Zawiszy czy Widzewa, a pojemność gdańskiego obiektu należy przecież do najwyższych w ekstraklasie. Co więcej potencjał ekonomiczny i ludnościowy Trójmiasta sprawia, że uzasadnione jest stwierdzenie, (...) że to po prostu za mało i Lechia musi się poprawić. Tak słaby wynik klub osiągnął ostatnio w 2010 roku, kiedy grał jeszcze na starym obiekcie" - piszą autorzy raportu.

FREKWENCJA W POPRZEDNICH SEZONACH NA PGE ARENIE

Lechia nie może zadowolić się faktem, że miniony sezon skończyła w ekstraklasie z trzecią średnią frekwencją w ekstraklasie. Z przeciętną widownią na poziomie 13 004 kibiców gdańszczanie w tej klasyfikacji ustąpili tylko Lechowi (19 571) i Legii Warszawa (17 009).

Jednak biorąc pod uwagę poprzednie dwa sezony na PGE Arenie daje się zauważyć, że średnia widownia na tym stadionie systematycznie spada. W debiutanckim sezonie średnia przekraczała 17 tysięcy, a przed rokiem była już tylko o 200 osób wyższa niż w rozgrywkach ostatnich 2013/14.

Kolejny też rok Lechia zakończyła ze stratą. W 2013 roku wynosiła ona 1,6 miliona złotych.

"Wskaźnik obciążenia majątku zobowiązaniami pokazuje, że dług Lechii czterokrotnie przewyższa wartość całego majątku klubu,a gorzej pod tym względem prezentują się tylko kluby o naprawdę słabej sytuacji finansowej, takie jak Śląsk, Wisła, czy Górnik. (...) W ciągu roku wskaźnik obciążenia długiem uległ znacznemu pogorszeniu wzrastając z 2,9 do 3,98. Spadek gotówki w kasie i wzrost zobowiązań sprawiły z kolei, ze płynność spadła z 1,98 od 0,64 i jest najniższa od 2008 roku" - ostrzegają eksperci.

PZPN OCENIA - W TRÓJMIEŚCIE NAJLEPSZA ORGANIZACJA MECZÓW LIGOWYCH

Natomiast gdański klub chwalony jest za "rozsądne zarządzanie". Ten wniosek został wyprowadzony m.in. w oparciu o efektywność wynagrodzeń zawodników.

"Cena, jaką zapłacili gdańszczanie za każdy zdobyty w 2013 roku punkt wyniosła 128 tys. PLN i tylko trzy kluby potrafiły efektywnie wydawać pieniądze na pensje" - podkreślają autorzy raportu.

Niestety, wskaźnik obciążenia majątku zobowiązaniami pokazuje, że dług Lechii czterokrotnie przewyższa wartość całego majątku klubu.

W powyższych danych oczywiście nie ma jeszcze skutków działalności nowych właścicieli, którzy przejęli Lechię dopiero w tym roku. Co do oczekiwań względem ekipy Franza Josefa Wernze eksperci nie mają jednoznacznego osądu.

Na razie jest zbyt wcześnie, by oceniać, jaki to będzie miało wpływ na finanse klubu (...) być może to przedwczesne nadzieje, ale nowy właściciel może zapewnić nie tylko wsparcie finansowe, ale też spokój i stabilizację. Mogą one okazać się kluczowe, aby (...) Lechia zdołała zakwalifikować się do europejskich pucharów. (...) Klub zrobiłby krok naprzód w kwestii finansowej i miałby szansę wreszcie zapełnić piękną PGE Arenę" - piszą autorzy raportu.

SPRAWDŹ, ILE KOSZTUJĄ BILETY I KARNETY NA MECZE LECHII W NAJBLIŻSZYM SEZONIE

Ilu kibiców zechce przekonać jak prezentuje się Lechia już w piątek? Trwa dystrybucja karnetów. Natomiast bilety na mecz z Podbeskidziem w stadionowych kasach sprzedawane są według następującego harmonogramu:

Pawilon kasowy od strony ul. Żaglowej:
Wtorek 22 lipca: 10.00-18.00
Środa 23 lipca: 10.00-18.00
Czwartek 24 lipca: 10.00-20.00

Pawilon kasowy od strony ul. Żaglowej
Piątek 25 lipca od godz. 9.00 do zakończenia pierwszej połowy

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jak typowano

92% 545 typowań LECHIA Gdańsk
5% 30 typowań REMIS
3% 20 typowań Podbeskidzie Bielsko-Biała

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (115) 6 zablokowanych

 • Lechia Gdańsk - Morena (4)

  Stolica gdańskiej Lechii

  • 21 86

  • nie wazne skad wazne ze za Lechia!!!!!!!

   • 19 7

  • Suchanino

   Ewentualnie Dąbrowa w Gdyni

   • 9 6

  • d*pa jasia pierdzi stasia

   • 5 1

  • Frekwencja

   Frekwencja się znacząco nie poprawi, a to dla tego że w każdym pubie stoi TV w którym można mecz obejrzeć. Kiedyś lokale musiały wykupywać licencję na publiczne pokazywanie meczy w lokalu. Dziś każdy właściciel nawet najmniejszego pubiku może wykupić zwykły abonament za kilkadziesiąt zł na zasadzie jak prywatna osoba w domu, bo nikt tego nie kontroluje( a może firma telewizyjna ma w tym interes bo sprzedaje więcej abonamentów i w ten sposób się dodatkowo reklamuje, bo co któryś klient pubu zachce wykupić sobie taki pakiet w domu, żeby zaoszczędzić też na wyjściu do pubu)

   • 1 6

 • Problem w tym, że normalni ludzie boja się tych stadionowych kryminalistów!!! (17)

  Czy nie fajnie bylo by pójść na taki mecz z rodzinką, znajomymi??? Po prostu strach!!!

  • 87 188

  • Nie rób tu propagandy (4)

   Gazety Wyborczej. Jacy normalni? Jacy kryminaliści? Ja uważam się za normalnego, chodzę na Lechię i żadnych kryminalistów się nie boję.

   • 92 17

   • (1)

    jakas pisia psychoza z tą wyborczą?

    • 12 21

    • jesli tylko jestes na stadionie, a potem widzisz jak kłamie GW, to nie jest psychoza tylko protest zdrowego rozsądku

     w d ma pis i peło i innych, ale to własnie te gw-ujadanie w sprawie kibiców jest psychozą

     • 16 5

   • Zerwać z chamstwem , to i ludzie zaczną przychodzić (1)

    A wytłumaczcie mi dlaczego mam chodzić na mecze, podczas którego grupka kiboli drużyny przyjezdnej i tzw. młyn lokalesów przekrzykują się wzajemnie coraz bardziej wymyślnymi wyzwiskami zamiast dopingować piłkarzy?
    A jak już nawet jest tzw. mecz przyjaźni, to wówczas wspólnie opluwają stekiem wyzwisk nielubiane inne kluby (nomen omen nieobecne na meczu).

    Dodatkowo , to po co kibice zajmują się uprawianiem "polityki" poprzez wieszanie różnych transparentów i sektorówek za które potem klubowi się obrywa (chociażby podczas poprzedniego sezonu te odnośnie Jaruzelskiego czy Mazowieckiego i innych) ?
    Ludzie chodziliby chętniej jak widzieliby w tym sens , bo na ten moment to ciągle jesteśmy buszem nieumiejącym wygonić patologii z miejsc publicznych. I tylko garstka tych najbardziej kochających futbol i lokalny klub jest w stanie znieść te wszystkie "niedogodności" i dalej przychodzić na stadion (czytaj: max.13 tys. w Gdańsku) zamiast 30-tu....

    • 5 7

    • eeee.....co do pierwszej czesci komentarza

     to sie z powyzszym zgadzam co do drugiej to nie , ja dodam ze miałem kilka razy okazje z córka pojsc ale : nie bede podawał mojego PESELa ani córki w niepowołane łapy!!! ot co!!! qwa polityka niech biora pesle od kiboli nie od ojca z córka do ciula a ona chciała isc na mecz

     • 1 0

  • Problem w tym ze wierzysz w banialuki GW I TVN (4)

   Ja chodzę z rodziną i nie jestem kryminalistą.

   Przyjdz i zobacz, a nie powielasz głupoty

   • 90 18

   • Bedą wyniki to i powoli wzrośnie frekwencja, za tym przychody.

    Mamy 3 frekwencje w lidze, pomimo ze wojewoda zamykał czesc stadionu, pomimo ze w mediach kreuje sie wizyte na stadionie jako ekstremalną przygodę.

    Nie rozumiem mediów, najpierw kłamią w sprawie kibiców, potem płaczą ze ludzie nie chcą chodzić na mecze.

    • 56 11

   • Ja chodzę od wielu lat nie jestem bandytą (1)

    ale wiem że bandyci są

    • 34 10

    • myślę iż większy stosunek bandytów do normalnych jest na ulicach niż stadionie.... z domu tez nie wychodzisz

     • 22 7

   • Pisali w Gazecie Wolskiej i mówili w Radio Comaryja że na trybunach bandyci i kryminaliści z orunii.

    • 2 12

  • Jest bezpiecznie

   a ja chodzę na sektor rodzinny i nie boję się niczego, bo jest bezpiecznie

   • 43 8

  • bzdura

   przyjdz na sektor rodzinny zobaczysz jaka to frajda a nie powielaj bzdur i klamstw

   • 42 8

  • Uwielbiam te wypowiedzi sloikow z elblaga albo lubelskiego tyle ludzi co na stadionie to 50 raszy wiecej niz w ich wiochach

   • 14 10

  • Ale jesteś zacofany...

   Powiedz mi kiedy była jakaś awantura na pge arenie? jesteś nie ogarem który myśli że są lata 90/2000 i na każdym stadionie awantury jak wtedy... weź wyjdź z domu i nie oglądaj tvnu bo ci na mózg siada...

   • 27 8

  • jak pierdniesz w kiblu to też się boisz ?

   • 14 3

  • czas iść na mecz

   a kiedy ostatnio byłeś/łaś na meczu, nie histeryzuj, weź dzieciaka i idź

   • 12 0

  • Człowieku, co za pierdoły wypisujesz?

   Chodzę na mecze z dziećmi, wnukami, znajomymi i nie rozumiem czego Ty się boisz? Tata zabierał mnie już na Lechię w latach 70-tych. Potem jako nastolatek w 80-tych chodziłem z kolegami. Teraz z rodziną i znajomymi. Czego mam się bać? Nie czytaj propagandowych gazet i nie oglądaj głupich programów tylko PRZYJDŹ NA MECZ!

   • 16 1

 • (2)

  Żeby tam chociaż piwo można było wypić, to możnaby uznać, że jest to pomysł na spędzenie kawałka wieczoru. Ale zaraz wyjdzie, że jestem piknikiem, bo chcę sympatycznie spędzić wieczór, a nie oddać serce za lechię.

  • 44 43

  • Piwo na stadionie można wypić już od jakiegoś czasu. Może % nie za wielki ale chyba nie o to chodzi. Więc jak nie wiesz to nie pisz. Tylko zaproś rodzinę, znajomych i przyjdź na mecz. Zapraszamy.

   • 26 6

  • Piwa uraczysz

   na PGE

   • 9 2

 • Lechia Gdansk (10)

  zgodze sie z Lechista , przyjdz i zobacz usiadz , zrelaksuj sie , napij sie oranzady -jest git , a dzieci beda prosily o nastepny mecz

  • 68 16

  • (3)

   Byłem na meczu z moim 9 letnim synem, i zaręczam ze więcej go nie zabiorę tyle wulgaryzmów ile się nasłuchał przez tzw KIBICÓW wystarczy mu na kilka lat.

   • 30 25

   • Będą wyniki

    Będzie widownia

    • 11 5

   • (1)

    Bo od rodziców się nie nasłuchał...

    • 8 12

    • nie każdy ma patologie w domu

     • 12 3

  • Pogadaj z synem on w szkole ma duzo lepszy repertuar (2)

   • 40 12

   • Osobliwe usprawiedliwienie

    • 19 3

   • nie sądzę zawłaszcza jak kolesie którzy mają zagrzewać widownię sami nakręcają do tego przy tym nie ma pewności co do ich stanu trzeźwości. A do szkoły raczej przynoszą dzieciaki przykład od tzw KIBICÓW

    • 5 6

  • piknik (1)

   Szkoda, ze jest inaczej niż piszesz. W poprzednim sezonie poszedłem na mecz zabierając ze sobą 11 letniego syna. Chciałem żeby chodził na mecze razem ze mną. "To" co siedziało obok nas to na pewno nie było homo sapiens. Pewnie nawet nie wiedzieli, że są na meczu a już na pewno kto z kim gra. Po meczu syn przestraszony zachowaniem tzw. kibiców stwierdził, że już więcej na mecz nie chce iść. Ja pewnie pójdę ale zamiast dwóch karnetów Lechia będzie miała wpływ z okazjonalnego mojego biletu.

   • 10 5

   • no coz jednemu sie spodoba 2 nie i tyle.

    • 3 0

  • bo w szkole i na ulicach to przeciez wszyscy mowia piekna polszczyzna ....

   • 4 0

 • (1)

  Na mecze Lechii chodzi mało osób, więc czego się bać? Media robią nagonke na polskie mecze a później każdy się dziwi, że nikt na mecze nie chce chodzić a kluby zarabiają grosze ze sprzedawanych biletów. W ten sposób polska liga nigdy nie zajdzie daleko a wszystko przez to, że sami sobie rzucamy kłody pod nogi. Kibole są wszędzie, czy to w Anglii, Hiszpanii albo w Niemczech, więc nie róby z Polskii nie wiadomo jakiego burdelu. I niech ktoś mi powie, kiedy w Gdańsku była ostatnio jakaś wielka zadyma meczowa, że każdy tak bardzo boi się chodzić na te mecze?

  • 53 12

  • Polskie kluby grają kupę i dlatego nie ma kibiców. Kupę grają bo tzw. ultrasów mało interesuje poziom gry a więcej to żeby się "pobawić" w wyzywanie wszysrkich dookoła, zadymienie całego stadionu dymem z rac itp... Będą wymagający kibice to i poziom gry będzie inny

   • 13 15

 • (1)

  Przestańcie już pitolić o tej frekwencji. Nawet zarząd się przyznał, że podają ilość wydanych wejściówek (w tym darmowych) a nie rzeczywistą liczbę kibiców. Skoro przychód z dnia meczu jest na poziomie widzewa to i liczba kibiców musi być podobna a nie jakieś wydumane 13000

  • 33 24

  • Uzupełnij ubytki intelektualne rybi łbie a później pisz z ludźmi.

   • 12 14

 • ale podawane będą zawsze super ilosci

  nic dziwnego, jak się liczy wszystkie rozdane bilety, czy karnety, niezależnie ile osób faktycznie jest na meczu

  • 19 11

 • Z tym zrobić porządek. (5)

  Faktycznie za dużo nadal jest "kibiców" podpitych którzy już przed bramkami wejściowymi dopijają się z tzw małpek, butelek z piwem i opróżnione rozbijają .Na stadionie doprawiają sie piwem co chwile wychodząc po piwo albo do WC.
  Atmosferę meczu dobija debilowaty facet z nagłośnieniem czyli reprezentant tzw Lwów Gdańskich, bluzga takimi tekstami,że człowiek nie wie naprawdę czy warto przyjść następnym raz.

  • 86 27

  • bluzgi

   Z bluzgami to się niestety muszę zgodzić jest tego za dużo. Ale gniazdowy ma to w d. podobnie jak klub. A przedszkolaki raczej na codzień nie mają z tym styczności. I nie wiem co mam za każdym razem dzieciakom mówić. Po za tym na stadionie jest ok i jest bezpiecznie. Może nauszniki zakładać.

   • 13 12

  • na ostatnim sparingu przechodził same siebie....

   • 19 3

  • Bo na trzeźwo nie da się tego oglądać...

   • 23 7

  • dokładnie, jak będę chciał obejrzeć małpy to wybiorę się do kina, zdaje się niedawno była premiera

   • 5 3

  • Po pierwsze, na inne imprezy masowe typu koncerty też przestaniesz chodzić bo ludzie sobie wypiją? Po drugie, gniazdowy prowadzi doping na sektorze jak sama jego nazwa wskazuje - dopingowym, nie pasuje - idź na inną trybunę. Przeszkadzają wam bluzgi, że dzieci słuchają itp. Przejdźcie się do pierwszej lepszej podstawówki, że o gimnazjum już nie wspomnę i posłuchajcie jakie wiązanki lecą...

   • 3 4

 • Lechia ma olbrzymi potencjał.

  Fakt, że nie wykorzystywany i trochę mało ludzi przychodzi na mecze. Z drugiej strony kibica trzeba sobie wychować. Najłatwiej przez sukcesy. Moda na Lechię w regionie jest bardzo duża, lecz poziom sportowy dotychczasowo prezentowany przez Lechię momentami wręcz odpychał ze stadionu. Ten sezon może być przełomowy.

  • 46 7

 • Przychody z biletów byłby większe gdyby nie rozdawali tylu darmowych wejściówek po urzędach, sponsorach i zakładach pracy! (5)

  tysiące darmowych wejściówek zostaje nie wykorzystanych a są później wliczane do frekwencji, którą sztucznie zawyża się w ten sposób

  • 42 14

  • No to ciekawa koncepcja (3)

   że jakby były droższe bilety toby było więcej widzów

   tzw. ekonomia BudyŃlandzka

   • 10 4

   • (2)

    przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, autor posta napisał, że wpływy z biletów byłyby wyższe, nie ilość kibiców

    • 3 1

    • Gdyby cena biletów nie była zero a większa od zera (1)

     to by się ich sprzedało więcej, to chciałeś powiedzieć Budyniaku?

     • 0 4

     • z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś tępy

      • 5 0

  • zastanow sie choc chwile

   w artykuke napisane jest, ze chodzi o wplywy z dnia meczowego a nie ze sprzedanych biletow. tak sobie mysle, ze sa pewnie ludzie , ktorzy by na mecz bez darmowej wejsciowki nie poszli ale jak juz ją mają to pojda, kupią duza cole, zaplaca za parking, odwiedza muzeum, bar czy tez inne atrakcje i w tym wypadku wplywy z dnia meczowego rosna nawet jesli Twoje wydumane tysiace dostana darmowy bilet. Z tego co wiem to dostają je dzieciaki ze szkol gdzie tworza sie fankluby Lechii i rosna potencjalni nastepcy obecnych kibicow. Ja niestety nie dostaje darmowych biletow, ale gdybym dostal to bym nie psioczyl. Zupelnie nie wiem po co malolaty (dojrzalymi ich nazwac nie mozna) kloca sie czy jest 12 czy 13 tys kibicow a u sasiadow tysiac czy dwa.
   Na Traugutta bywalem czesciej, odczarujcie gdańska arene bo bede na Podbeskidziu;)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Chrobry Głogów
93% LECHIA Gdańsk
4% REMIS
3% Chrobry Głogów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 18 35 61.1%
2 Mirosław P. 18 31 55.6%
3 Tomek Marcinkowski 18 31 55.6%
4 Grzegorz Szlachcikowski 18 30 55.6%
5 Rafał Kowalczyk 18 30 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 17 10 3 4 27:18 33
2 Odra Opole 17 9 3 5 21:15 30
3 Lechia Gdańsk 17 8 5 4 25:16 29
4 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
5 Miedź Legnica 17 7 6 4 26:17 27
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 17 6 7 4 32:21 25
9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 6 5 6 29:23 23
10 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
11 Stal Rzeszów 17 6 4 7 25:26 22
12 GKS Katowice 17 5 6 6 22:21 21
13 Znicz Pruszków 17 6 2 9 13:20 20
14 Polonia Warszawa 17 5 4 8 23:25 19
15 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
 • Znicz Pruszków - Odra Opole 1:0 (1:0)
 • Mecze odwołane z powodu złego stanu boiska
 • Górnik Łęczna - GKS Tychy
 • Resovia - Wisła Płock
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin
 • Mecz przełożony na 19 grudnia
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów

Ostatnie wyniki Lechii

68% LECHIA Gdańsk
22% REMIS
10% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane