"Z Biegiem Natury" za półmetkiem

21 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Do końca rywalizacji Grand Prix "Z Biegiem Natury" zostały jeszcze dwie imprezy. W każdą niedzielę organizatorzy zapraszają natomiast na wspólne biegi z trenerami. Do końca rywalizacji Grand Prix "Z Biegiem Natury" zostały jeszcze dwie imprezy. W każdą niedzielę organizatorzy zapraszają natomiast na wspólne biegi z trenerami.

Oskar Przysiężny pozostaje niepokonany po trzech biegach trójmiejskiego cyklu "Z Biegiem Natury" rozgrywanego na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jeśli wyczyn ten powtórzy w jednym z dwóch pozostałych biegów, zapewni sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W ostatniej rozegranej imprezie miejsce tuż poza dziesiątką zajął Adam Korol, który przygotowuje się do startu w maratonie. Kolejne zawody odbędą się 2 lutego, a w każdą niedzielę organizatorzy zapraszają na wspólne, bezpłatne biegi z trenerami.

Przysiężny, który wygrał również dwa poprzednie Grand Prix 5-kilometrową trasę pokonał tym razem w nieco gorszym czasie 18:38 (poprzednio 18:15 i 18:22), ale uzyskał 5 sekund przewagi nad drugim Łukaszem Gurfinkielem.

- Warunki były wymagające, miejscami było trochę grząsko, ale przecież to przełaj i trzeba liczyć się z tym, że na trasie może być różne - mówił na mecie zwycięzca, który choć biega amatorsko, trenuje siedem razy w tygodniu.

Wśród kobiet z czasem 22:58 triumfowała Martyna Warda, która w kategorii Open na metę wbiegła jako dziewiąta będąc jedyną przedstawicielką płci pięknej w czołowej trzydziestce.

Na trasie biegu zabrakło zgłoszonej wcześniej Iwony Guzowskiej. Bokserską mistrzynię zatrzymały obowiązki poselskie. Zgodnie z planem pojawił się natomiast Adam Korol, mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie, który przygotowuje się do startu w maratonie.

- Moje najbliższe biegowe plany to start w Półmaratonie Warszawskim. A zawody "Z Biegiem Natury" są dla mnie dobrym treningiem - powiedział Korol, któremu do miejsca w czołowej dziesiątce zabrakło sekundy (ukończył bieg z czasem 21:02.

Najbliższe Grand Prix Trójmiasto "Z Biegiem Natury" odbędzie się 2 lutego (zapisy na stronie organizatora). Do końca cyklu pozostały dwie imprezy (ostatnia zaplanowana jest na 16 marca). Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w czterech najlepszych biegach danego zawodnika. Zwycięzcą zostanie ten, który uzyska... najmniej punktów (za pierwsze miejsce przyznawany jest jeden punkt, za drugie dwa... za setne jeden). Wpisowe do każdego z biegów wynosi 12 zł (w dniu imprezy 20 zł).

ZOBACZ REGULAMIN CYKLU

W każdą niedzielę o godzinie 11:00 do wspólnych biegów bez rywalizacji o lokaty do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zapraszają trenerzy Marta KawczynskaMarcin Richert. Miejsce zbiórki znajduje się przy wejściu do lasu od ulicy Jeleniej.

Trasa biegu liczy 5 kilometrów. Trasa biegu liczy 5 kilometrów.