Puchar Świata Florecistów

25 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Sławomir Mocek (Polonia Leszno) zajął w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Zalaegerszeg trzecie miejsce. W gronie 113 florecistów nie popisała się czteroosobowa gdańska ekipa. Najlepszy zawodnik Sietom AZS AWF, Paweł Kawiecki był 41.

W tym sezonie w akademickich barwach najlepiej na międzynarodowej arenie spisuje się Wojciech Szuchnicki. Jednak na Węgrzech nie przebrnął on nawet eliminacji, kończąc zawody na 89. pozycji. - Wojtek to wielce ambitny zawodnik. Zdecydował się na wyjazd na Węgry, mimo że już w Gdańsku narzekał na zapalenie nerwu międzyżebrowego. Przy takiej dolegliwości trudno oddychać, a co dopiero walczyć. Wbrew moim sugestiom, nie zszedł z planszy i dokończył eliminacje - wyjaśnia Stanisław Szymański, fechtmistrz Sietomu i reprezentacji Polski.

Dla Kawieckiego był to dopiero trzeci start w seniorskim pucharze, ale niwiele brakowało, by po raz drugi znalazł się w 1/16 finału, co dałoby mu sporo punktów do krajowego rankingu i...

- Byłby już bardzo blisko ścisłej reprezentacji Polski. Szkoda tym bardziej, że Paweł w eliminacjach wygrał pięć walk, dzięki czemu był wysoko rozstawiony. Z Johannesem Kruegerem prowadził już 12:6, by przegrać 13:15. W tej samej fazie rywalizacji odpadł Krzysztof Walka. Przegrał 9:15 z Antoinem Mercierem, który co prawda jest w pierwszej reprezentacji Francji, ale z pewnością nie jest lepszym florecistą od gdańszczanina - ocenia gdański szkoleniowiec.

Krzysztof Walka został sklasyfikowany na 46. miejscu. 82. był Krzysztof Pietrusiak, który w seniorskim Pucharze Świata startował po raz drugi.

- W pechowych okolicznościach Krzysztof przegrał miejsce w reprezentacji na mistrzostwa świata juniorów, co nie oznacza, że przestał być naszym najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej. Aby przedłużyć mu sezon, postanowiłem sprawdzać go w seniorskich zawodach - mówi fechtmistrz Szymański.

Opinie (4)

• Gratulacje

Mocek wreszcie zaczyna walczyć tak jak przystało na Mocka;)

• 0 0

• Brawo chlopaki.

• 0 0

Trzymam kciuki za Wojtka. Wierze, ze szybko sie wykuruje, odzyska dawna forme i da wszystkim popalic, bo to naprawde dobry zawodnik.

• 0 0

• Towarzystwo wzajemnej adoracji

Jak trener reprezenatcji moze mowic ze Pietrusiak i tak jest najlepszym juniorem w Polsce skoro nawet nie zakwalifikwal sie na Mistrzostwa Swiata. Poza tym smieszy mnie mowienie,ze Szuchnicki jest ambitny bo pomimo choroby pojechal na PŚ. To jest glupota trenera, bo zawodnik ktory nie byl w stanie walczyc pojechal mimo kontuzji i zajal miejsce jakiegos zdrowego zawodnika. To ze Gdansk ma bogatego trenera nie powinno wywierac takiego wplywu na kadre. Takie postepowanie nie jest w porzadku !!!