PŚ florecistek

18 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Gdańskie florecistki nie zawojowały Salzburga. Najlepsza z nich, Sylwia Gruchała, w turnieju zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata, w stawce 129 zawodniczek zajęła jedenaste miejsce. Ostatecznie do Austrii nie przyjechała studiująca w USA Alicja Kryczało, gdyż przysługujący Polsce w tej rangi zawodach limit startujących dopełniła juniorka ze Szczecina.

Można powiedzieć - szkoda, bo gdańska Amerykanka na początku roku prezentowała wysoką formę, a Alina Kujawa (Kusy Szczecin) w Salzburgu nie przebiła się przez eliminacje. Podobna przykrość spotkała zresztą Oktawię Składanowską (Sietom AZS AWF Gdańsk).

Aż dla pięciu akademiczek zaporowa okazała się 1/32 finału. Nie potrafiły sobie poradzić z węgiersko-włoskim żywiołem. Z zawodniczkami tej pierwszej nacji przegrały Anna Rybicka (ostatecznie 53. miejsce), Magdalena Mroczkiewicz (48) i Karolina Chlewińska (61), a drugiej - Magdalena Knop (42) i Katarzyna Kryczało (63).

Gruchała, która została zwolniona z eliminacji, stoczyła trzy walki. Po wygranych z Natalią Krawczenko (Białoruś) 15:9 i Gesine Schiel 15:7, w 1/8 finału uległa Ricie Koenig (obie Niemcy) 8:15.

Na 16. pozycji uplasowała się Małgorzata Wojtkowiak. Florecistka Warty Poznań może mówić o pechu, gdyż przegrała z Jekateriną Juszewą 9:15. Później Rosjanka sięgnęła po pierwsze miejsce, bijąc w finale Aidę Mohamed (Węgry) 15:10. Trzecią pozycję podzieliły utytułowane Włoszki: Giovanna Trillini i Valentina Vezzali.