Puchar został w Bytowie

19 czerwca 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie było niespodzianki w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Piąta drużyna minionego sezonu IV ligi ograła dziewiątą, a w dodatku miała atut własnego boiska. Bytovia pokonała Lechię II Gdańsk 3:0, a wszystkie gole padły po przerwie. Po wakacjach obie drużyny zagrają w rundzie przedwstępnej lub wstępnej na szczeblu ogólnopolskim pucharowej rywalizacji.

LECHIA: Kopka - Andrychowski, Osłowski, Gładczuk, Mazur - Krysiński - Kowalkowski (73 Zejglic), Stępień (75 Płókarz), Kośnikowski (45 Lis), Szuprytowski(70 Łuczak) - Bobrowski.

Co prawda piłkarze pierwszej drużyny skończyli już urlopy, to do drużyny rezerw nie ściągano posiłków. W finale zagrali ci, którzy ten awans wywalczyli po dramatycznych meczach z wyżej notowanymi zespołami Zatoki Puck (rozstrzygnęła dogrywka) i Gryfa w Słupsku (po karnych). Gdańszczanie bezbramkowy remis utrzymywali do 55. minuty.

Bytovia w finale rozgrywek wojewódzkich (grają zespoły z III ligi i niższych klas z Pomorza) była już przed rokiem. Wówczas w dwumeczu przegrała sensacyjnie z KP Sopot. Teraz o trofeum rozstrzygną jeden pojedynek, a kluby przystały, aby rozegrać go w Bytowie. Gospodarze triumfowali po golach Maciej Maciejewskiego (55) , Piotra Łapigrowskiego (72) i Krystiana Staniosa (77).

Wicemistrzowie i mistrzowie województw (32 drużyny) losowaniu będą w rundzie przedwstępnej, w której utworzono zostaną cztery pary. Pozostałe trafią od razu do rundy wstępnej, w której wraz ze zwycięzcami fazy przedwstępnej znajdzie się 28 drużyn. Dopiero wygrani z 14 tutaj utworzonych par będą mogli w pierwszej rundzie zagrać z II-ligowcami o awans do 1/16 Pucharu Polski.