Punkt za pościg

2 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Łączpolu już cztery razy w tym sezonie wygrywały na wyjazdach, ale dopiero w sobotę zdobyły punkt na terenie drużyny wyżej notowanej od siebie w tabeli. W dodatku w Lubinie gdynianki dogoniły remis, choć do przerwy przegrywały różnicą aż siedmiu bramek 9:16. Ostatecznie pojedynek skończył się rezultatem 26:26.

ZAGŁĘBIE: Ćwirko, Czarna - Niedośpiał 1, Załęczna 4, Pielesz 3, Semeniuk 2, Obrusiewicz 4, Gunia 3, Jakubowska 2, Olszewska 1, Jacek, Kordić 6.

ŁĄCZPOL: Sziwierska, Górecka - Sulżycka 3, Andrzejewska 4, Zawadzka, Szejerka 7, Stachowska 5, Szabała, Wasak, Szott 1, Waldowska, Zagrodzka, Aleksandrowicz 6.

Interferie Zagłębie, zajmujące trzecie miejsce w tabeli, ma nad Łączpol dwa punkty przewagi. Wygrana i to z odrobieniem strat z Rumi (27:30) pozwoliłaby przejąć tę lokatę gdyniankom. Ostatecznie się nie udało zmniejszyć dystansu do rywala, a nawet znów przed ekipą Grzegorza Gościńskiego znalazł się Finepharm Jelenia Góra, ale beniaminek dostał jasny sygnał przed play off - na parkiecie wyżej notowanego rywala wcale nie musi przegrywać. Potrzebna jest tylko wiara we własne możliwości i konsekwencja w realizacji założeń taktycznych. Można walczyć z najlepszymi nawet bez kontuzjowanej Kamili Całużyńskiej. Piękny prezent urodzinowy zrobiła sobie Marta Szejerka, zdobywczyni 7 bramek.

Przed przerwą gra Łączpolu rozsypała się w najmniej spodziewanym momencie. Gdynianki odrobiły trzy bramki, doprowadziły do remisu 6:6 i... stanęły. Do 27. minuty zdołały odpowiedzieć tylko raz na osiem bramek rywalek. Gdy było 7:14, wydawało się, że jest po meczu...

Podopieczne trenera Gościńskiego podjęły jednak walkę. W 49. minucie sprowadziły straty do jednego trafienia (20:21). Przerwa, o którą wówczas poprosił Bożena Karkut uporządkowała szyki miejscowych, ale tylko na dwie akcje. Od wyniku 20:23 Łączpol znów gonił remis. Przy 26:26 jeszcze nic nie było pewne. Sam na sam z Sołomiją Szywierską znalazła się rutynowana Renata Jakubowska. Z pojedynką z wielokrotną reprezentantką Polski zwycięsko wyszła bramkarka Łączpolu i tym samym w Lubinie doszło mimo wszystko do niespodzianki.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Piotrcovia - Dablex AZS AWFiS Gdańsk 23:29 (10:17), Lubin - Łączpol Gdynia 26:26 (16:9), Ruch Chorzów - SPR Safo Lublin 28:36 (14:14), Zgoda Ruda Śląska - Słupia Słupsk 33:15 (15:10), Łącznościowiec Szczecin - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 28:31 (10:14), Start Elbląg - AZS Politechnika Koszalińska 29:36 (14:19).

[tabela]

Opinie (2)

• no i miło!

Łączpol,hey ,hey,hey

• 0 0

• 1/2 Pucharu Polski

W środę 13.02 o 18.30 w Rumi mecz półfinału Pucharu Polski z KU AZS Politechniką Koszalin.Łączpol Gdynia do boju!!!!
    Trzymamy kciuki...fajnie byłoby grać w finale, który w dodatku ma się odbyć w Elblągu!