Punkty uciekają w doliczonym czasie

18 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Dokąd zmierza Bałtyk? Dokąd zmierza Bałtyk?

Bałtyk latem gromadził skład na mocny środek II-ligowej tabeli. Tymczasem okazuje się, że wszyscy rywale w grupie zachodniej są w zasięgu gdynian. Dlatego aż się prosi, aby biało-niebiescy zweryfikowali plany i zaatakowali awans! Wtedy zapewne uda się uniknąć punktów traconych w doliczonym czasie, jak w sobotę we Wrocławiu, kiedy to podopieczni Piotra Rzepki zremisowali ze Ślęzą 2:2 (1:0)

.

Onyekachi 71, Szapeta 90+2 - Kudyba 31, Pietrzyk 75.

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Kamiński - Drzymała, Pięta (78 Bielecki), Pietrzyk, Adamus (74 Szweda) - Kudyba, Nadolny (90 Florek).

Gdynianie na zakończenie pierwszej rundy mają trzy mecze z drużynami z dolnych rejonów tabeli, co w zestawienie z faktem, że do wicelidera w sobotę tracili tylko trzy punkty, wydawało się być doskonałą pozycją wyjściową do ataku nawet na miejsca, które na koniec sezonu będą premiowane awansem (dwa pierwsze).

I rzeczywiście biało-niebiescy rozpoczęli mecz we Wrocławiu z animuszem. Już w pierwszej akcji Błażej Adamus dobrze wrzucił piłkę, ale minęli się z nią nieznacznie zarówno Dariusz Kudyba, jak i Michał Drzymała. W 9. minucie role się zmieniły, bo dogrywał Kudyba, a tuż obok słupka strzelał Adamus.

Ślęza w inauguracyjnym kwadransie postraszyła dwukrotnie. Michał Chamera doskonale bronił strzały Mohamed Donzo i tym samym Gwinejczyk po raz trzeci nie wpisał się w tym sezonie na listę strzelców.

Natomiast po pół godzinie gry powody do zadowolenia miał Kudyba. Nieco wcześniej sędzia nie uznał gola napastnika Bałtyku, bo dopatrzył się spalonego. Ale gdy "Kudi" posłał piłkę do siatki po raz drugi, musiało być 1:0. Darek strzelił z najbliższej odległości po dośrodkowaniu Adamusa, które głową przedłużył Łukasz Nadolny.

Kudyba ma w tym sezonie na koncie już dziewięć goli i wraz z Rafałem Leśniewskim (Nielba Wągrowiec) i Paschalem Ekwueme (Czarni Żagań) przewodzi klasyfikacji najlepszych snajperów grupy zachodniej II ligi.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć Chamera musiał wykazał się dwukrotnie, broniąc uderzenia Bartosza Szepety. Niebezpieczne było również to, że gdynianie mieli aż cztery żółte kartki (Granosik, Martyniuk, Wasielewski, Chamera). Na szczęście do końca gry udało się dotrwać w pełnym składzie, a jedynie piątym ukaranym na żółto był Michał Pietrzyk.

Jednak ten ostatni z drugiej połowy bardziej niż karę na pewno zapamiętał piękny strzał z 25 metrów w okienko bramki Ślęzy, który na kwadrans przed końcem wyprowadził Bałtyk ponownie na prowadzenie. Cztery minuty wcześniej piłkę do gdyńskiej siatki posłał najlepszy snajper gospodarzy, Daniel Onyekachi, który tego dnia wszedł do gry dopiero po przerwie. Nigeryjczyk mógł zdobyć gola już w 61. minucie, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Bartłomiej Granosik.

Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry powinno być 3:1 dla Bałtyku, bo sam na sam z bramkarzem był Nadolny, ale być może Łukasz nie doszedł do siebie po zderzeniu z rywalem, który okupił opatrunkiem na głowie, bo gola nie było.

Arbiter przedłużył mecz o trzy minuty i po raz drugi w doliczonym czasie Bałtyk stracił komplet punktów. Remis Ślęzie zapewnił Szapeta, dla którego jest to pierwszy gol w tym sezonie. Przypomnijmy, że na początku września w identycznych okolicznościach biało-niebiescy zremisowali się z Jarotą Jarocin u siebie. W ten sposób podopiecznym Rzepki uciekły zatem cztery punkty, czyli tyle ile dzieli ich obecnie od drugiego miejsca w tabeli!

W najbliższą sobotę o godzinie 17.30 Bałtyk w Gdyni ugości Tura Turek, który przed wakacjami występował w I lidze. Wynik tego spotkania już można obstawiać w naszym typerze (lewa zakładka). Będzie to ostatni mecz pierwszej rundy przy ul. Olimpijskiej, ale nie ostatni w tym roku. Niejako na deser, 11 listopada biało-niebiescy ugoszczą lidera z Radzionkowa.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0), Polonia Słubice - Nielba Wągrowiec 1:0 (0:0), GKS Tychy - Górnik Polkowice 1:0 (0:0), Unia Janikowo - Miedź Legnica 2:3 (0:1), Elana Toruń - Jarota Jarocin 1:3 (1:0), Tur Turów - Ruch Radzionków 0:0, Czarni Żagań - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1), Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2).

• Dobrze napisane!!!!

Bałtyk czas podnieść głowę i przepraszać że się żyje!!!!