• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ralph Kaminski śpiewa o rozstaniu. Niedługo nowa płyta i koncerty Trójmieście

Mateusz Groen
6 sierpnia 2022, godz. 13:45 
Opinie (46)

Ralph Kaminski w ostatnich miesiącach wypuszcza singiel za singlem. Każdy kolejny utwór maluje obraz nowej płyty, która ma ukazać się pod koniec wakacji. "Planeta i ja" to już czwarta piosenka z nadchodzącego albumu, podobnie jak poprzednie, utrzymana w melancholijnym klimacie lat 80. z teledyskiem rodem z lat 80.Najbliższe wydarzenia w Trójmieście


Czy lubisz Ralpha Kaminskiego?

Ralph Kaminski jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem, który ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Tworzy autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Po wydaniu znakomicie przyjętej płyty "Kora", będącej hołdem dla zmarłej wokalistki grupy Maanam, Kaminski od razu wszedł do studia i pracuje nad nowym materiałem.

Nowa płyta z dozą nostalgiiPo czterech utworach zapowiadających nadchodzącą płytę fani już wiedzą, że materiał, który niebawem się ukaże będzie wehikułem czasu do lat 80. Wokalista w maju wypuścił piosenkę "Bal u Rafała" w klimatach disco, kolejno utwór "Duchy", a w lipcu pojawił się sentymentalny numer stworzony w hołdzie dla babci Ralpha pt. "Krystyna". Mimo że Ralph Kaminski ma bardzo charakterystyczną i określoną stylistykę, to nowy album będzie różnił się od jego poprzednich płyt.

Agnieszka Chylińska w męskim wydaniu. O co chodzi?- Po raz pierwszy nie opowiadam tylko i wyłącznie o sobie, jak na pierwszej i drugiej płycie. Tam mówiłem o mojej miłości, moim smutku, rozczarowaniu i o mojej tęsknocie. A teraz opowiadam o innych, nie zawsze o bliskich. Jak w piosence "Duchy". Jest o moich znajomych, którzy w młodym wieku odebrali sobie życie. Jak wpadłem na pomysł tej piosenki? W pandemii tak mi się nudziło, że przeglądałem Facebooka i sprawdzałem, kogo mam w znajomych. Okazało się, że jest wśród nich chłopak, który nie żyje od kilku lat, a jego koleżanka co roku pisze mu na tablicy, jak ogromnie za nim tęskni. Bardzo mnie to poruszyło. Bo ja przetrwałem swój ciemny czas, depresję. Miałem szczęście i wsparcie. Oni nie. Rzadko się zdarza, że płaczę do swojej piosenki, a przy "Duchach" płakałem - zdradził w wywiadzie dla magazynu Glamour Ralph Kaminski.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.

Piosenka o rozstaniu i koncerty w TrójmieściePo blisko miesiącu od wydania ostatniego singla, pojawił się nowy utwór pt. "Planeta i ja". Singiel to kolejna filozoficzna, "gwiezdna" metafora, którą artysta zaserwował swoim fanom. W najnowszym numerze Ralph kolejny raz sięga do intymnych przestrzeni pokazując słuchaczom swoją wrażliwość i dojrzałość. W piosence wokalista opisuje rozstanie z perspektywy osoby, która się z nim pogodziła. Ralph znany jest z tego, że reżyseruje własne teledyski - tak było i tym razem. Dopełniający nowy utwór teledysk pokazuje minimalistyczne obrazy, które przywołują nam czasy szkolnych koncertów.

Ralph Kaminski nagrał piosenkę z dedykacją dla babci KrystynyRalph Kaminski najpierw podbił serca fanów muzyki alternatywnej, potem zaczął szturmem zdobywać listy przebojów. Wokalista pojawia się ostatnio na wielu dużych wydarzeniach rozrywkowych w kraju. W samym Trójmieście występy Ralpha mogliśmy oglądać m.in. w trakcie Sopot Festiwalu, a także rozpoczął on Open'er Festiwal w Gdyni, 29 czerwca. Pierwszy dzień Open'era był również początkiem nowej trasy artysty promującej jego nową płytę, która pojawić się ma pod koniec wakacji. Ralph odwiedzi aż 32 miasta, w tym oczywiście Trójmiasto. W najbliższym czasie będziemy mieli okazję zobaczyć go na scenie podczas Męskiego Grania w piątek 19 sierpnia w Gdańsku oraz w drugi dzień festiwalu Top of the Top 17 sierpnia (środa) w Sopocie.

Wydarzenia

Męskie Granie 2022

hip-hop, festiwal muzyczny, rock / punk, pop

TOP of the TOP Sopot Festival 2022

festiwal muzyczny

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE